Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Kolizja na skrzyżowaniu ul. Tamka i Ogrodowej
~ niezalogowany
25 maja 2016r. o 13:22
na ul Daszyńskiego jest STOP i wszystko w temacie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sokrates niezalogowany
25 maja 2016r. o 14:18
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Sokrates niezalogowany
25 maja 2016r. o 14:31
Jest to bardzo dla niektórych trudne skrzyżowanie. Klania się przepis o jeździe na skrzyżowaniu z lamanym pierwszenstwem. Na dziesięciu kierowców jadących Tamka i skrecajac na Chrobrego jeden sygnalizuje ten zamiar kierunkowskazem. A odwrotnie jest gdy jadąc Tamka w Ogrodowa dziewięciu włącza kierunkowskaz. A jeden nie. Pytam po co. I tak mogło być w tym przypadku. Pani z Daszyńskiego zatrzymała się na stopie i widząc że pani jadaca Tamka w Ogrodową włączyła kierunek więc odebrała to jako sygnał jazdy na Daszyńskiego. Skutki tego już znamy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Uu niezalogowany
25 maja 2016r. o 14:37
Mam prawo jazdy od dawna, ale nie wiem co to jest łamane pierwszeństwo...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 maja 2016r. o 17:11
Przypomnijcie sobie jak tam się jeździło w latach 70, 80 i 90?! :>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~MIESZKANIEC-KIEROWCA niezalogowany
25 maja 2016r. o 18:06
Moim zdaniem,ul.Daszyńskiego i Ogrodową powinno się zrobić jednokierunkowymi: Daszyńskiego z kierunkiem ruchu w dół/kier.Rynek/,a Ogrodową z kier.ruchu do ul.Mickiewicza.Jest to bardzo trudne rozwiązanie i mniej doświadczeni mają trudności.Bo trudno jest wyjechać z ul.Daszyńskiego na ul.Tamka w lewo czy w prawo,jest też bardzo trudno z ul.Ogrodowej w ul.Tamka.Ja np.omijam to skrzyżowanie włączam się do ruchu na główną naprzeciw dworca PKP.Jest szybciej i bezpieczniej.Nie dziwię się kobietom,że akurat tu nie poradziły sobie,bo są na ogół mniej wprawione w ruchu drogowym.Moją propozycję zmiany organizacji ruchu w tym miejscu poddaję pod rozwagę ludziom odpowiedzialnym za tą organizację i za to,by się bezpieczniej jeżdziło.Także tym mniej doświadczonym.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Do Uu niezalogowany
25 maja 2016r. o 18:15
Jak nie wiesz to może masz prawojazdy o te parę lat za dużo.Od ulicy Tamka takiego skrzyżowania nie trzeba daleko szukać czyli Daszyńskiego i Sądowa czyli mimo że masz pierwszeństwo to używasz kierunkowskazu i tego samego kierunkowskazu którego używasz do skrętu z ulicy Sądowej w Daszyńskiego powinieneś użyć skracając z ulicy Tamka w Chrobrego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
8117
#alabaster72 nieaktywny
25 maja 2016r. o 18:36
To chyba oczywiste że skręcając należy używać kierunkowskazów, nie ma znaczenia czy jest pierwszeństwo czy nie, co to ma wspólnego ze skrzyżowaniem na którym wydarzyła się kolizja, nie wiem. Jest z ul. Daszyńskiego STOP, jest, jest specjalnie ustawione zwierciadło, jest- ewidentny brak zachowania ostrożności, pośpiech, poprawianie makijażu, malowanie paznokci, rozmowa przez telefon itp, itd.

Oddam mało używane skrzydła i aureolę lub zamienię na rogi, kopyta i ogon...a nie, ogon mam
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.