Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Pilnie potrzebna krew dla strażaka OSP!
211
skorn
2 października 2016r. o 17:14
~deligr napisał(a): Gdyby był stały punkt krwiodawstwa w Bolesławcu to wcale oddających krew nie byłoby więcej


Oczywiście, że byłoby, zwłaszcza że mowa o 40 tys. mieście. Bus jest w mieście tylko przez 5 dni.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
2 października 2016r. o 17:44
~deligr napisał(a): ... Są tez osoby, które po wielu latach oddawania krwi mają zrosty na żyłach i jest to bardzo bolesne lub też niemożliwe.


Hej, co Ty piszesz?!
Bzdury!
Chyba, że u Ciebie się tak objawia.
Siedzę właśnie naprzeciw osoby, która już ma odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi za oddanie ponad 15 litrów krwi i pisanie o zrostach Ją rozbawiło.


~deligr napisał(a): ... Gdyby był stały punkt krwiodawstwa w Bolesławcu to wcale oddających krew nie byłoby więcej (chyba z jakiegoś powody został właśnie zlikwidowany).


Jesteś tego pewien/pewna?
Chodziłam regularnie i oddawałam krew w stacjonarnym punkcie, zawsze było mnóstwo osób.
W krwiobusie nie byłam i nie będę, jeżdżę do Wrocławia.

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 października 2016r. o 18:06
W tej chwili pilnie potrzebne są płytki krwi od osób z grupą krwi B Rh(-) oraz O Rh(-), a które oddawały już kiedyś krew.

A jak ktoś nigdy nie oddawal ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5183
magnum44
2 października 2016r. o 18:14
~ napisał(a): A jak ktoś nigdy nie oddawal ?


To czas żeby oddał i będzie wiedział jaką ma grupę krwi.

Można zresztą oddawać każdą grupę i powiedzieć, że to dla Tej właśnie osoby.
Wtedy właściwa gupa zostanie podana.
:)

Niczego w życiu nie należy się bać, należy to tylko zrozumieć. M.S.C.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 października 2016r. o 19:17
Demonides napisał(a): W Bolesławcu krwiobus RCKiK w Wałbrzychu będzie dopiero 24 października.

http://bip.rckik.walbrzych.pl/akcje-wyjazdowe


No tak, jestem kobietą i nie zawsze mogę oddać krew gdy w Bolesławcu jest krwiobus bo np jestem niedysponowana, gdyby był stacjonarny punkt krwiodawstwa na pewno oddawała bym systematycznie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 października 2016r. o 19:34
Jeżeli chodzi o ostrą białaczkę szpikową jest to ratowanie życia nie tylko zdrowia potrzebna nie tylko krew ale dawcy szpiku bo jest to jedyny ratunek dla chorego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 października 2016r. o 19:47
Jeżeli chodzi o ostrą białaczkę szpikową to krew i szpik ratują życie chorego więcej empati i działania
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
2 października 2016r. o 20:11
deligr oraz Magnum44.
Co do zrostów prawda lezy po srodku - pojawiają się osoby często oddające krew u których mogą byc tendencje do tworzenia się zrostów ,ale to najczęściej sa osoby ze stażem po 20-25 litrów i więcej i ,które często uzywaja tej samej ręki.
Znacznie rzadziej ewentualne zrosty pojawiaja sie u osoby ,która zmienia ręke co donację tzn. kłucie w daną żyłe jest raz na 4 miesiące ;)

Mi pękło 18 litrów i ani zrościka,tak a propo ;)

W którą ręke kłujemy?
W lewą ,bo prawej dziś potrzebuję :D

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.