Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Sekretarz Powiatu wyjaśnia
6807
#cemoi07 nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 16:22
emem napisał(a): cemoi07, w takim razie po co w ogole Rada Miasta. Nie lepiej by bylo gdyby zamiast wyborow do Rady Miasta czy Powiatu od razu trafiali tylko dyrektorzy miejskich spolek i instytucji? :)


... może tak, bo nie trwalibyśmy w realnej fikcji ustrojowej, ale z drugiej strony, nikt nie zarzuci, że ci dyrektorzy na stołkach radnych nie zostali na nich posadzeni w drodze powszechnych wyborów

... a z trzeciej strony, gdyby było tak, jak Pan sugeruje, to może to by nas zbliżało do helleńskiej demokracji - do Aeropagu... tylko, że ja ni ch** nie widzę ani Bakalarza, ani Kowalskiego czy Stasika w gronie tych mądrych czy szlachetnych...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
12 stycznia 2017r. o 16:27
Ja jestem raczej zwolennikiem bezposredniego wyboru radnych, jak i otwartych konkursow na dyrektorow z ograniczona kadencyjnoscia.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 16:37
emem napisał(a): Ja jestem raczej zwolennikiem bezposredniego wyboru radnych, jak i otwartych konkursow na dyrektorow z ograniczona kadencyjnoscia.


... proszę nie traktować mojej odpowiedzi jako chęci kontynuowania publicznego dialogu - nie!

... nie rozumiem tylko dlaczego dyrektor ( w przeciwieństwie do reprezentanta we władzach samorządowych, tak legislatury, jak egzekutywy) miałby podlegać regułom ograniczonej kadencyjności? skąd Pan to wytrzasnął? toż to jakaś bolszewia!

.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
12 stycznia 2017r. o 16:45
cemoi07 napisał(a): ... nie rozumiem tylko dlaczego dyrektor ( w przeciwieństwie do reprezentanta we władzach samorządowych, tak legislatury, jak egzekutywy) miałby podlegać regułom ograniczonej kadencyjności? skąd Pan to wytrzasnął? toż to jakaś bolszewia!.


Nie musi to wynikac z litery prawa, a raczej z dobrej praktyki. Najwieksze firmy swiata wiedza, ze na danych stanowisku dana osoba moze funkcjonowac okreslony czas, pozniej juz jest tylko rutyna i wypalenie, a nie ma rozwoju. Dlatego rotacyjnosc, zmiana powinna byc naturalna.
Podobnie w Boleslawcu, gdybysmy mieli naturalna zmiane liderow, zmiany w spolkach miejskich to tego typu problemow wynikajacych z ukladow i zasiedzenia by nie bylo.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 16:47
emem napisał(a):
cemoi07 napisał(a): ... nie rozumiem tylko dlaczego dyrektor ( w przeciwieństwie do reprezentanta we władzach samorządowych, tak legislatury, jak egzekutywy) miałby podlegać regułom ograniczonej kadencyjności? skąd Pan to wytrzasnął? toż to jakaś bolszewia!.


Nie musi to wynikac z litery prawa, a raczej z dobrej praktyki. Najwieksze firmy swiata wiedza, ze na danych stanowisku dana osoba moze funkcjonowac okreslony czas, pozniej juz jest tylko rutyna i wypalenie, a nie ma rozwoju. Dlatego rotacyjnosc, zmiana powinna byc naturalna.
Podobnie w Boleslawcu, gdybysmy mieli naturalna zmiane liderow, zmiany w spolkach miejskich to tego typu problemow wynikajacych z ukladow i zasiedzenia by nie bylo.


... proszę podać taki przykład, a ja sobie wgooglam i sprawdzę!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
12 stycznia 2017r. o 16:50
Kazda jedna spolka gieldowa ;)

Moim zdaniem miasto by wiele zyskalo, gdyby raz na kilka lat Piotr Roman wymienil dyrektorow spolek.

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
6807
#cemoi07 nieaktywny
12 stycznia 2017r. o 16:52
emem napisał(a): Kazda jedna spolka gieldowa ;)

Moim zdaniem miasto by wiele zyskalo, gdyby raz na kilka lat Piotr Roman wymienil dyrektorow spolek.


... jednak podejrzewam, że ma mnie Pan za głupka... my mówimy o DYREKTORACH, nie prezesach
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~❄oj⭐ emem ❇ niezalogowany
12 stycznia 2017r. o 19:28
Panie Emem gdyby ci panowie radni mieli swoje prywatne firmy i gdyby zlecili odsnieżanie własnym firmom to było by nie uczciwie .
Ci panowie są ZATRUDNIENI na stanowiskach kierowniczych a mzgk czy rejon dróg nie są ich FIRMAMI
Myślę że trochę NADINTERPRETOWALIŚĆIE artykuł o odsnieżaniu.
To że drogi będą odsnieżane przez firmy prywatne oraz mzgk to dobrze bo będzie KONKURENCYJNOŚĆ w jakości wykonanej usługi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.