Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Mechanik najpopularniejszą szkołą
~majętny Stef niezalogowany
4 lipca 2014r. o 8:59
~Bolecnauta napisał(a):
Musisz nauczyć się liczyć, to jest problem obecnych maturzystów i ty jesteś ich przedstawicielem. Analiza Bolec.Info jest prawidłowa, bo liczy się ilość kandydatów na ilość miejsc, a nie różnica.

Analiza dotyczy szkół ponad gimnazjalnych w powiecie.


Gość mówi prawidłowo - najpopularniejsza to ta gdzie idzie więcej ludzi.
Dlaczego ilość miejsc miałaby mieć znaczenie w popularności?
To do szkoły idzie się po naukę i zawód czy dlatego że podoba nam się 120 miejsc?

Zresztą same urzędasy z nauczycielami dokonali wyboru - liceum najpopularniejszą szkołą.
Dlaczego? Dlatego że wyznaczyli 150 miejsc a w mechaniku 120 miejsc.
To się nazywa prognoza, i prognoza się "sprawdziła".
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mikes niezalogowany
4 lipca 2014r. o 9:03
W Mechaniku jest super dyrektor,który ogromne pieniądze ciagnie z uni na doposazanie szkoły.Poza tym teraz są inne czasy i nie żaden tam ogólniak,tylko techniczne szkoły trzeba robić.Po mechaniku liznąć niemieckiego i heja na saksy.A po ogólniaku 5 lat studiów i 1600 na rękę w markecie.Taka rzeczywistość.ja sam w niemczech wylądowałem i cieszę się ,że skończyłem technikum mechaniczne
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Bolecnauta niezalogowany
4 lipca 2014r. o 9:44
Zawsze liczy się popularność ilości kandydatów na jedno miejsce.

A swoją drogą Mechanik to najlepiej doposażona szkoła, automaty, komputery,warsztaty diagnostyczne , pracownie specjalistyczne, wszystko bardzo nowoczesne itd.itp.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~obserwator niezalogowany
4 lipca 2014r. o 10:24
Myślę ,że wyznacznikiem popularności szkoły jest ilość chętnych a nie ilość osób na jedno miejsce bo prowadzi to do absurdu,
szczególnie w szkołach zawodowych, gdzie młodzież dokonuje wyboru zawodu a nie szkoły.
Zabawny statystyczny przykład :
do szkoły X oferującej 120 miejsc zgłosiło się 120 osób- rewelacja
do szkoły Y oferującej 240 miejsc zgłosiło się 180 osób- tragedia
Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że szkoła X cieszy się większą popularnością ?! jeśli tak to w przyszłym roku wszystkie szkoły osiągną sukces, gdyż zaproponują np.60 miejsc
Nie manipulujmy danymi statystycznymi !!!!!!!! ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Adi niezalogowany
4 lipca 2014r. o 10:29
Do ogólniaka zgłosiło się więcej chętnych niż do mechanika .Gdyby do mechanika zgłosiło się 170 osób , byłby najpopularniejszą szkoła w Bolesławcu .

Średnia na miejsce to statystyka .

Wyróżniamy trzy rodzaje kłamstw:
kłamstwa , ogromne kłamstwa i statystykę.....

Ja i mój pies mamy po trzy nogi..( statystycznie )

pozdrawiam

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
4 lipca 2014r. o 11:15
~obserwator napisał(a): Czy na tej podstawie można wyciągnąć wniosek, że szkoła X cieszy się większą popularnością ?!


Oczywiscie, ze tak. Dla mnie popularnosc okresla to ilu kandydatow stara sie o jedno miejsce, a nie ile podan zostalo zlozonych. Jest to metryka z zabarwieniem jakosciowym (jesli jest wiecej kandydatow niz dostepnych miejsc to dostana sie tylko najlepsi, co przelozy sie tez na poziom samego nauczania).
Ale jesli ktos woli na to patrzec przez pryzmat ilosci zlozonych podan, to juz jego sprawa :)

A tak na dobra sprawe, to wybor szkoly sredniej nie ma dzisiaj az tak duzego znaczenia. Wazniejsze beda pozniejsze studia (i to nie wybor samej uczelni wg rankingu), a program studiow i dostep do roznych mozliwosci edukacyjnych (np. programow wymiany).

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ufo niezalogowany
4 lipca 2014r. o 12:31
mechanik fuj fuj be
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 lipca 2014r. o 12:47
w II LO jest więcej dzieciaków i II Lo jest na pierwszym miejscu, do wnikliwego redaktora : proszę jeszcze przeprowadzić analizę ilości punktów rekrutacyjnych kandydatów w Mechaniku i II LO- tu wyjdzie różnica wiadomo na czyją kożyść
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.