Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Dawna Zebrzydowa
~dozgonny mieszkaniec niezalogowany
2 listopada 2014r. o 18:54
Piękna wioska z tradycjami w której przeżyłem 55 lat , szkoda że zaniedbana przez obecnie rządzących.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~zybstar niezalogowany
2 listopada 2014r. o 19:15
Ja wiem czy piękna... raczej taka wieś- dziwoląg, fajne jest np to że w parę minut można sie dostać do Bolesławca pociągiem
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zebrzydowiak niezalogowany
2 listopada 2014r. o 19:46
Zebrzydowa jest nietypową wioską w której nie ma ani jednej krowy czy świnki ,jest to wioska robotnicza nie tak dawno bo jeszcze za komuny były tu zakłady pracy które zatrudniały kilkuset pracowników z Zebrzydowej jak i z okolic również z Bolesławca ,.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Zebrzydowiak niezalogowany
2 listopada 2014r. o 20:32
Zebrzydowa jest nietypową wioską w której nie ma ani jednej krowy czy świnki ,jest to wioska robotnicza nie tak dawno bo jeszcze za komuny były tu zakłady pracy które zatrudniały kilkuset pracowników z Zebrzydowej jak i z okolic również z Bolesławca ,.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4199
pinio65
3 listopada 2014r. o 5:47
Największym zakładem przemysłowym w Zebrzydowej

była fabryka wyrobów glinianych i cegły założona przez

Fryderyka Hoffmanna, otwarta w 1872 r.

Z wyrobów fabryki wybudowano między innymi:

stację metra Jannowitzbrücke w Berlinie.[img=1414990030_dt5ea6r.jpg]



Dopisane 03.11.2014r. o godz. 05:47:

https://www.facebook.com/beatleschronology/media_set?set=a.543655525684657.1073741920.100001206423736&type=3
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mieszkaniec niezalogowany
3 listopada 2014r. o 7:59
Z cegły wyprodukowanej w Zebrzydowej wybudowano Katedrę Wrocławską oraz Bramę Brandemburską.Na cegłę producent dawał tysiąc lat gwarancji.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ja niezalogowany
3 listopada 2014r. o 8:25
W dawnych czasach był piękny dworzec, z przejściem podziemnym, który zasypano podczas modernizacji linii kolejowej. Kasę i poczekalnię zamknięto...
Zaskoczył mnie budynek poczty, zupełnie inaczej wyglądał, przede wszystkim była poczta - a teraz? nie opłacało się...
Tak samo jak biblioteka, niebawem przedszkole... Dawna gospoda, także nie używana niszczeje. Za gospodą było podobno, coś w rodzaju kina, ludzie mieli gdzie się spotkać...
Fabryka godna podziwu i pałac... wszystko znikło..
Jakie wnioski? Cofamy się :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~pinio65 niezalogowany
2 kwietnia 2017r. o 7:21
https://www.facebook.com/pg/Boles%C5%82awiec-stare-fotografie-1499317050349035/photos/?tab=album&album_id=1640576109556461
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza