Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Bolesławiecka Policja w TVN Turbo
~znawca niezalogowany
24 marca 2015r. o 22:30
~ napisał(a):
A ja zapewniam Ciebie że autostrada to NIE JEST!!! Na autostradzie prędkość dozwolona jest 140km/h,(...)
Słuchaj mam pomysł, poopowiadaj te bajki kolegom zza rogu, no wiesz tym, z którymi wina pijesz... oni ci w tę historię uwierzą. Powtarzał ci nie będę bo ktoś mądrze myślący mnie uprzedził. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4106
#igrek nieaktywny
24 marca 2015r. o 22:35
~ napisał(a): A ja zapewniam Ciebie że autostrada to NIE JEST!!! Na autostradzie prędkość dozwolona jest 140km/h, droga ekspresowa 120km/h
Nie prędkość świadczy o typie drogi. Na pewno większe znaczenie będą miały tu znaki. To, że na autostradach w PL dozwolona prędkość to 140 km/h to się zgadza, ale nie oznacza, że właśnie ze względu na brak pasa awaryjnego jest ograniczona odpowiednimi znakami do 110, a czasami nawet mniej. Te twoje teorie możesz sobie włożyć w buty, będziesz wyższy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~R.K niezalogowany
25 marca 2015r. o 8:13
Obejrzałem ale żadnego pościgu nie było.Gratulacje dla Policjanta który znał język bo ten drugi to nawet nie miał pojęcia o czym rozmawiają. ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~wiktor niezalogowany
25 marca 2015r. o 8:18
~R.K napisał(a): ... ten drugi to nawet nie miał pojęcia o czym rozmawiają. ;)
"Ten drugi" potrafi biegle rozmawiać po niemiecku, wszystkiego znać nie można... a poza tym to niech klient przyjeżdżający do Polski uczy się polskiego.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 marca 2015r. o 9:14
igrek napisał(a):
~ napisał(a): A ja zapewniam Ciebie że autostrada to NIE JEST!!! Na autostradzie prędkość dozwolona jest 140km/h, droga ekspresowa 120km/h
Nie prędkość świadczy o typie drogi. Na pewno większe znaczenie będą miały tu znaki. To, że na autostradach w PL dozwolona prędkość to 140 km/h to się zgadza, ale nie oznacza, że właśnie ze względu na brak pasa awaryjnego jest ograniczona odpowiednimi znakami do 110, a czasami nawet mniej. Te twoje teorie możesz sobie włożyć w buty, będziesz wyższy.


Po pierwsze autostrada różni się od drogi ekspresowej dopuszczalną prędkością maksymalną obecnie odpowiednio 140km/h i 120km/h.O tymże wjeżdżamy na Autostradę informuje nas znak D-9 oraz numer drogi poprzedzonym literą „A”. Numery dróg ekspresowych poprzedza litera „S”, a ich odcinki oznaczone są znakiem D-7. Na autostradach nie mogą występować skrzyżowania na ekspresówkach mogą. Autostrada zawsze musi mieć minimum dwa pasy w jedną stronę a ekspresówka może mieć tylko jeden (ograniczenie prędkości do 100km/h) . Różnią się także szerokością pasa 3,75 m dla autostrad i 3,5 m dla esek oraz poboczem na autostradach znacznie szersze bodajże 2,5 m. Maksymalne nachylenie dróg "A" to 4% a "S" 8%. Autostrady muszą być ogrodzone a eski nie koniecznie. Różnice są także w rozmieszczeniu węzłów. Na autostradach odstępy między nimi nie powinny przekraczać 15 km, a w sąsiedztwie dużych miast – 5 km, natomiast na drogach ekspresowych odpowiednio 5 i 3 km.Tak że swoje policyjne regułki zachowajcie dla siebie. Mało tego odcinek od Wrocławia do Koguta w trakcie remontu miał pozwolenie na przebudowę drogi ekspresowej, a nie na przebudowę AUTOSTRADY. Tak że to nie jest autostrada według prawa budowlanego chyba że według prawa POlicynego
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 marca 2015r. o 9:35
~znawca napisał(a):
~ napisał(a):
A ja zapewniam Ciebie że autostrada to NIE JEST!!! Na autostradzie prędkość dozwolona jest 140km/h,(...)
Słuchaj mam pomysł, poopowiadaj te bajki kolegom zza rogu, no wiesz tym, z którymi wina pijesz... oni ci w tę historię uwierzą. Powtarzał ci nie będę bo ktoś mądrze myślący mnie uprzedził. :]


Ty akurat do tych mądrze myślących się nie zaliczasz, i jeśli masz problem z rogami to mniej pretensje do swojej żony a nie moich kolegów. No chyba że któryś z nich jest powodem Twoich rogów. Czyżby to miało miejsce ja jakiejś libacji alkoholowej?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
25 marca 2015r. o 11:39
Który to odcinek??? Nie mogę znaleźć tvn player.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~KKK niezalogowany
25 marca 2015r. o 19:33
autostrada – drogę dwujezdniową, oznaczoną odpowiednimi znakami
drogowymi, na której nie dopuszcza się ruchu poprzecznego, przeznaczoną
tylko do ruchu pojazdów samochodowych, z wyłączeniem czterokołowca, które
na równej, poziomej jezdni mogą rozwinąć prędkość co najmniej 40 km/h, w
tym również w razie ciągnięcia przyczep; Jeżdżąc po drogach obowiązują nas przepisy Prawa o Ruchu Drogowym, a w tej ustawie nie ma nic o pasie awaryjnym więc... W związku z tym droga ta spełnia definicyjne wymogi autostrady i nią jest. A co to jest droga szybkiego ruchu i jakimi znakami jest oznaczona? Ja nie wiem i proszę specjalistę o wyjaśnienie. Zaraz co niektórzy uznają, że jest to definicja POlicyjna, a nie ustawowa... haha
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza