Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Budziszyn 1945 – o krok od klęski – cz. 2
~krycha niezalogowany
30 kwietnia 2016r. o 7:59
Mi mój dziadek opowiadał że po wojnie jak przyjechali tutaj z Jugosławii to masę sprzętu wojskowego na polach stało, opowiadał też że bawił się w wraku czołgu prawdopodobnie t 34 85 taki jak w rudym, ale największa zabawę mieli wtedy jak wkładali pociski i granaty do ogniska, mówił że raz znaleźli wielką bombę ( musieli ją nieść aż we 4 bo taka ciężka była)no i jak ją zdetonowali to dziura o średnicy 10 metrów powstała, a krec ło tak że ludzie z sąsiedniej wioski przybiegli bo myśleli że nalot i znowu wojna. No to takie mieli kiedyś zabawy he :)

Zastosowana autokorekta

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
30 kwietnia 2016r. o 8:47
autor pomija fakt, ze schoerner byl w tym czasie najlepszym dowodca w europie, to on obwieszal drzewa przydrozne niemieckimi dezerterami (krwawy ferdynand), za co stanal przed niemieckim sadem. na krotko byl dowodca sil zbrojnych, jako jedyny dostal od hitlera brylantowy krzyz. czy to swierczewski, berling, koniew czy zukow wszyscy poniesliby takie same straty. swierczewski mial doswiadczenie z hiszpanii, ktore pod budziszynem nie mialo zadnego znaczenia a chlanie wody w tamtych czasach to nie wyjatek bo wszyscy chlali przed walka i po walce.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Schörner
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 maja 2016r. o 22:34
fobiak napisał(a): autor pomija fakt, ze schoerner byl w tym czasie najlepszym dowodca w europie, to on obwieszal drzewa przydrozne niemieckimi dezerterami (krwawy ferdynand), za co stanal przed niemieckim sadem. na krotko byl dowodca sil zbrojnych, jako jedyny dostal od hitlera brylantowy krzyz. czy to swierczewski, berling, koniew czy zukow wszyscy poniesliby takie same straty. swierczewski mial doswiadczenie z hiszpanii, ktore pod budziszynem nie mialo zadnego znaczenia a chlanie wody w tamtych czasach to nie wyjatek bo wszyscy chlali przed walka i po walce.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ferdinand_Schörner


Proszę więcej w tym temacie. :*
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
11 maja 2016r. o 22:56
Brawo fobiak, tak dalej pisz, konkretnie. :]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
12 maja 2016r. o 17:12
~ napisał(a): Brawo fobiak, tak dalej pisz, konkretnie. :]

a co ja tu moge dodac, ostatnie niemieckie zwyciestwo to jego, odbil ruskim luban.
nie mam nic wiecej do dodania bo nie pamietam ale nie dam sie przekonac, ze wina lezy po stronie swieczewskiego czy sowieckich generalow. tereny za nysa nadawaly sie idelanie do obrony i niemcy to wykorzystali i nie mozna ich uwazac za idiotow bez doswiadczenia lub zniecheconych do walk, szczegolnie tych w ktorych wykorzystali swoje ostatnie fanatyczne rezerwy min. z hj. ad.


Dopisane 12.05.2016r. o godz. 17:12:

~krycha napisał(a): Mi mój dziadek opowiadał że po wojnie jak przyjechali tutaj z Jugosławii to masę sprzętu wojskowego na polach stało, opowiadał też że bawił się w wraku czołgu prawdopodobnie t 34 85 taki jak w rudym, ale największa zabawę mieli wtedy jak wkładali pociski i granaty do ogniska, mówił że raz znaleźli wielką bombę ( musieli ją nieść aż we 4 bo taka ciężka była)no i jak ją zdetonowali to dziura o średnicy 10 metrów powstała, a krec ło tak że ludzie z sąsiedniej wioski przybiegli bo myśleli że nalot i znowu wojna. No to takie mieli kiedyś zabawy he :)


jesli to bylo w poblizu trzebienia i bylo tych czolgow 3 to wiem kto i kiedy je rozwalil, w sobote przed poludniem chlopaki z hj
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~lolo niezalogowany
12 maja 2016r. o 19:28
mgr inż. Jarosław Ludowski jest lubańskim ...., ale Lubańskim nigdy nie zostanie, jakim trzeba być grafomanem, żeby takie bzdety publikować, tfu..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza