Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA 1,5% podatku dla Klekusiowo
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
List otwarty do starosty
~Przypadek? niezalogowany
29 listopada 2015r. o 19:59
~ napisał(a):
~Anna M. napisał(a): Przyszłość bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych stoi pod znakiem zapytania. Jako matka jestem zaniepokojona, bo nie wiem, czy nie trzeba będzie szukać dla swoich dzieci szkoły poza naszym miastem.

Martwi mnie też fala "hejtu", wzajemne żale, wręcz wylewanie żółci w niektórych postach. To naprawdę nie jest konieczne. Nie zazdroszczę młodzieży uczęszczającej do "zagrożonych szkół" (a na swój sposób zagrożone są chyba wszystkie). Współczuję też gimnazjalistom, którzy i tak nie mieli/nie mają łatwego wyboru, a teraz dochodzą kolejne rebusy.

Gdzie w tym wszystkim jest dobro dzieci?



Mamy niż demograficzny, dlatego liczba szkół też musi ulec zmianie. w czasach wyżu demograficznego w Bolesławcu istniało 6 szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące, Liceum Pielęgniarstwa, Technikum Mechaniczne, Technikum Górnicze, Technikum Ekonomiczne i Liceum Wychowawczyń Przedszkola oraz 8 szkól podstawowych, w tym jedna specjalna, która mieściła się w budynku przy ul.Komuny Paryskiej , i to w zupełności zaspokajało potrzeby edukacyjne dzieci, i młodzieży z terenu Bolesławca, i okolicznych wsi, a poziom kształcenia był nie gorszy od obecnego.Przy każdym technikum i w BFF i A "Polfa"oraz w Zakładzie Dziewiarstwa "Hanka",funkcjonowały szkoły zawodowe. Każdy uczeń w zależności od swoich umiejętności i wiedzy , jaką opanował po szkole podstawowej, znalazł odpowiednie miejsce w szkole ponadpodstawowej.



Niż demograficzny to problem przejściowy. Wystarczy przyjrzeć się statystykom w kontekście perspektywicznym: byle do 2020 r. (to już niedługo). Planowana reforma systemu oświaty także diametralnie zmieni sytuację liczebności uczniów w szkołach średnich/zawodowych, do których będzie uczęszczał o jeden rocznik uczniów więcej. Budynki starostwa są z gumy? Czy wówczas pojawi się potrzeba np. zamykania szpitala, by otworzyć kolejną szkołę?

Ale, powiedzmy, że to "pieśń dalekiej przyszłości". Przyjrzyjmy się wydarzeniom planowanym na najbliższe miesiące. Czy perspektywa powstawania w mieście prywatnego liceum i likwidowanie przy okazji jednej ze szkół zawodowych to kwestia przypadku?

Niż demograficzny, dobro uczniów, te sprawy... A może wyświechtane frazesy?

Czyje dobro tak naprawdę się liczy? Rodziców, którzy w naszym mieście za naukę swoich dzieci już na każdym szczeblu będą musieli płacić, bo likwiduje się szkoły państwowe (z dobrymi wynikami) na rzecz placówek prywatnych? Potencjalnych wyborców? (Dzieci, którymi teraz "gra się" też są/będą osobami pełnoletnimi. Potrafią/będą potrafiły wyciągnąć wnioski).

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 listopada 2015r. o 9:19
~ napisał(a):
~Anna M. napisał(a): Przyszłość bolesławieckich szkół ponadgimnazjalnych stoi pod znakiem zapytania. Jako matka jestem zaniepokojona, bo nie wiem, czy nie trzeba będzie szukać dla swoich dzieci szkoły poza naszym miastem.

Martwi mnie też fala "hejtu", wzajemne żale, wręcz wylewanie żółci w niektórych postach. To naprawdę nie jest konieczne. Nie zazdroszczę młodzieży uczęszczającej do "zagrożonych szkół" (a na swój sposób zagrożone są chyba wszystkie). Współczuję też gimnazjalistom, którzy i tak nie mieli/nie mają łatwego wyboru, a teraz dochodzą kolejne rebusy. I możliwości,zamożności

Gdzie w tym wszystkim jest dobro dzieci?



Mamy niż demograficzny, dlatego liczba szkół też musi ulec zmianie. w czasach wyżu demograficznego w Bolesławcu istniało 6 szkół średnich: Liceum Ogólnokształcące, Liceum Pielęgniarstwa, Technikum Mechaniczne, Technikum Górnicze, Technikum Ekonomiczne i Liceum Wychowawczyń Przedszkola oraz 8 szkól podstawowych, w tym jedna specjalna, która mieściła się w budynku przy ul.Komuny Paryskiej , i to w zupełności zaspokajało potrzeby edukacyjne dzieci, i młodzieży z terenu Bolesławca, i okolicznych wsi, a poziom kształcenia był nie gorszy od obecnego.Przy każdym technikum i w BFF i A "Polfa"oraz w Zakładzie Dziewiarstwa "Hanka",funkcjonowały szkoły zawodowe. Każdy uczeń w zależności od swoich umiejętności i wiedzy , jaką opanował po szkole podstawowej, znalazł odpowiednie miejsce w szkole ponadpodstawowej.
!! !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 listopada 2015r. o 9:27
~hell napisał(a):
~ napisał(a):
~hell napisał(a): Dlaczego budynek, w którym aktualnie znajduje się Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu nie zostanie wyremontowany i przystosowany dla osób niepełnosprawnych za fundusze, które mają być przeznaczone na przystosowanie innej szkoły? Dlaczego przeniesienie szkoły specjalnej ma się odbyć kosztem innej placówki? Czy nie istnieją żadne inne budynki, które mogłyby spełniać dane wymagania architektoniczne? Co będzie z budynkiem po przeniesieniu szkoły specjalnej? Komu został obiecany?...

Czy to ważne komu...??? Ważne, za ile...

Przecież wiadomo, że o drobne się nie rozchodzi :]
Zgadzam się, ważne komu i za ile....oto właśnie chodzi,. !!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 listopada 2015r. o 9:36
~EKS napisał(a): Wyrok już zapadł ,starosta nie zaprzeczyl tak jak w przypadku "handlówki" POzostaje jeszcze II LO.
Qd II LO wara,szkoła z klasą..
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~matka niezalogowany
30 listopada 2015r. o 15:45
Szkoła specjalna ma problemy nie od dziś. Budynek chyba nigdy nie był remontowany, podobno w środku jest okropnie. Szkoda, że starostwo nie przeznaczyło pieniędzy na remont tego pięknego budynku tylko na swoją nową siedzibę po byłej szkole !!!!!! Najprościej jest teraz zamknąć budynek, jedne dzieci wyrzucić, drugie wrzucić!!!!! Panie starosto to nie warcaby... to dzieci.....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
30 listopada 2015r. o 18:33
Kilkanaście lat temu kształciło się w szkołach ponadpodstawowych 6 tysięcy uczniów ,obecnie uczy się niecałe 4 tysiące ,czyli powinno być zlikwidowanych kilka budynków i skumulowanie uczniów w pozostałych placówkach.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Matka niezalogowany
30 listopada 2015r. o 22:07
Proszę państwa; czytam państwa wypowiedzi i nie mogę się oprzeć wrażeniu, że los szkoły specjalnej i budowlanki jest wam w gruncie rzeczy obojętny; muszę powiedzieć, że mi nie jest; jestem matką syna, którego wysłałam do Bolesławca na nauki spoza waszego regionu/powiatu; bliżej mi do Zielonej Góry niż do was, ale uważam, że lepsze wykształcenie właśnie uzyska w budowlance - dobry, perspektywiczny zawód; opłacam bursę, pobyt dziecka poza domem w ciągu tygodnia i nie są to małe koszty a i rozłąka z domem w tak młodym (podatnym na wpływy) wieku też nie jest bez znaczenia; teraz gdy okazuje się, że moje dziecko mają gdzieś przerzucać jak worek kartofli i właściwie nikt nie dba o jego i innych dzieci dobro, to żałuję, że na to wszystko się zdecydowaliśmy; PANIE STAROSTO TAK SIĘ NIE ROBI !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.