Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Stopa bezrobocia na koniec sierpnia 5,9 %
~hahaha niezalogowany
27 września 2016r. o 9:38
Kończ waćpan...wstydu oszczędź .Myślisz że jak udało Ci się wymyślić jakiś kręcący się biznes to liczysz lepiej od pracownika?Chłopie...nasz też tak stękał a teraz jak go przypiliło z pracownikami to w ciągu 3 miesięcy dwa razy była podwyżka...my 3 stówki do przodu i nie widać u niego żeby obniżyła mu się jego stopa życiowa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~. niezalogowany
27 września 2016r. o 10:17
Niskie bezrobocie to nie zasługa pup tylko samych ludzi. jeździmy do pracy na strefie w Wykrotach,Legnicy A nawet do przygranicznych fabryk po stronie niemieckiej .To ludzie są kreatywni. Bo w tym B-C to płacą głodowe stawki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2016r. o 10:30
Niskie bezrobocie - to tylko oficjalna statystyka. Większość osób bezrobotnych nie rejestruje się bo nie ma to najmniejszego sensu - ja jestem osobą bezrobotną i nie zarejestrowałem się ponieważ chodzenie do PUP-u jest dla mnie stratą czasu. Poprzednio gdy straciłem pracę, zarejestrowałem się aby mieć prawo do zasiłku. Jednocześnie liczyłem na jakąś pomoc w znalezieniu pracy lub udział w kursach podnoszących kwalifikacje - pomoc ze strony PUP ogranicza się do wysyłania do pracodawcy, który proponuje najniższe wynagrodzenie a kursów nie organizowano. W końcu sam znalazłem pracę za trochę wyższe wynagrodzenie ale pracodawca po okresie półrocznym okresie próbnym postawił takie warunki pracy, że nie mogłem ich przyjąć.
Teraz nie zamierzam się rejestrować z w/w względów.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2016r. o 10:42
~praca napisał(a):
~. napisał(a): to niech lokalni pracodawcy sami pracują za takie dziadowskie pieniądze:)

zanim zaczniesz pisac bzdury to sprawdz ile pracodawca musi zaplacic za ciebie pieniedzy do zusow, i innych urzedow no i jeszcze tobie wciaz placzacemu ze mu malo.
do rzadu miejcie pretensje a nie do pracodawcow.


To zatrudnij sobie Ukraińca, pajacu. Zobaczymy, kto za kilka lat kupi od ciebie twoje produkty lub usługi. Nie płacz, że wam tak źle bo tylko płaczecie i budujecie wciąż kolejne domy, kupujecie kolejne samochody, po kilka razy w roku jeździcie na urlopy zagraniczne lub krajowe, nie wspomnę o pękających w szwach kontach w bankach. Dzięki komu? Zawdzięczacie to tylko sobie? Kto dla was pracuje za marne grosze?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~AntiGovRebel niezalogowany
27 września 2016r. o 11:36
~ napisał(a):
~praca napisał(a):
~. napisał(a): to niech lokalni pracodawcy sami pracują za takie dziadowskie pieniądze:)

zanim zaczniesz pisac bzdury to sprawdz ile pracodawca musi zaplacic za ciebie pieniedzy do zusow, i innych urzedow no i jeszcze tobie wciaz placzacemu ze mu malo.
do rzadu miejcie pretensje a nie do pracodawcow.


To zatrudnij sobie Ukraińca, pajacu. Zobaczymy, kto za kilka lat kupi od ciebie twoje produkty lub usługi. Nie płacz, że wam tak źle bo tylko płaczecie i budujecie wciąż kolejne domy, kupujecie kolejne samochody, po kilka razy w roku jeździcie na urlopy zagraniczne lub krajowe, nie wspomnę o pękających w szwach kontach w bankach. Dzięki komu? Zawdzięczacie to tylko sobie? Kto dla was pracuje za marne grosze?


Chłopie, proszę Cię. Czy ktoś Ci każe pracować za głodową stawkę? Padłeś ofiarą wyzysku lub przymusu w pracy? Zgłoś to odpowiednim służbom. Z drugiej strony, czy ktoś zabronił Ci otworzenie własnego biznesu? Ktoś nie pozwolił Ci otworzyć konta w banku? To też jest karalne, więc śmiało możesz to zgłosić odpowiednim służbom. Sąsiadom też zazdrościsz nowej fury czy konta w banku? I to też ich wina, że Tobie się nie udało?
I na koniec, piszesz, że zarabiasz marne grosze. Zakładam zatem, że dostajesz jakieś 1500-2000 tysiące na rękę, a pewnie myślisz, że powinieneś zarabiać drugie tyle. Czy naprawdę myślisz, że ten tysiąc czy dwa w znacznym stopniu wpływa na standard życia Twojego pracodawcy i jest dla niego kluczowym źródłem dochodu? Biznes zakłada się, by przynosił zyski, a nie by zarabiać z oszczędności na pracownikach. Twoja wypłata, to po prostu zbilansowana kalkulacja kosztów i dochodów firmy.

Na koniec luźna dygresja. Nasze społeczeństwo w kwestiach gospodarczych wykazuje się daleko idącą schizofrenią. Z jednej strony jest żądanie pełnego socjalu, darmowych usług i gwarancji zatrudnienia, z drugiej podatki mają być jak najniższe, albo najlepiej wcale :-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 września 2016r. o 16:45
~AntiGovRebel napisał(a):
~ napisał(a):
~praca napisał(a):
~. napisał(a): to niech lokalni pracodawcy sami pracują za takie dziadowskie pieniądze:)

zanim zaczniesz pisac bzdury to sprawdz ile pracodawca musi zaplacic za ciebie pieniedzy do zusow, i innych urzedow no i jeszcze tobie wciaz placzacemu ze mu malo.
do rzadu miejcie pretensje a nie do pracodawcow.


To zatrudnij sobie Ukraińca, pajacu. Zobaczymy, kto za kilka lat kupi od ciebie twoje produkty lub usługi. Nie płacz, że wam tak źle bo tylko płaczecie i budujecie wciąż kolejne domy, kupujecie kolejne samochody, po kilka razy w roku jeździcie na urlopy zagraniczne lub krajowe, nie wspomnę o pękających w szwach kontach w bankach. Dzięki komu? Zawdzięczacie to tylko sobie? Kto dla was pracuje za marne grosze?


Chłopie, proszę Cię. Czy ktoś Ci każe pracować za głodową stawkę? Padłeś ofiarą wyzysku lub przymusu w pracy? Zgłoś to odpowiednim służbom. Z drugiej strony, czy ktoś zabronił Ci otworzenie własnego biznesu? Ktoś nie pozwolił Ci otworzyć konta w banku? To też jest karalne, więc śmiało możesz to zgłosić odpowiednim służbom. Sąsiadom też zazdrościsz nowej fury czy konta w banku? I to też ich wina, że Tobie się nie udało?
I na koniec, piszesz, że zarabiasz marne grosze. Zakładam zatem, że dostajesz jakieś 1500-2000 tysiące na rękę, a pewnie myślisz, że powinieneś zarabiać drugie tyle. Czy naprawdę myślisz, że ten tysiąc czy dwa w znacznym stopniu wpływa na standard życia Twojego pracodawcy i jest dla niego kluczowym źródłem dochodu? Biznes zakłada się, by przynosił zyski, a nie by zarabiać z oszczędności na pracownikach. Twoja wypłata, to po prostu zbilansowana kalkulacja kosztów i dochodów firmy.

Na koniec luźna dygresja. Nasze społeczeństwo w kwestiach gospodarczych wykazuje się daleko idącą schizofrenią. Z jednej strony jest żądanie pełnego socjalu, darmowych usług i gwarancji zatrudnienia, z drugiej podatki mają być jak najniższe, albo najlepiej wcale :-)[/c
Śmieszny bucu mieniący się "businessman-em" - twój komentarz to bełkot urągający logice. Z litości nie będę tu twojego durnego wpisu rozbierał na czynniki pierwsze wytykając ci przy tym błędy w logice (w jednym zdaniu jesteś jednocześnie "za' i "przeciw" temu samemu stanowisku) ale napiszę o jednej kwestii: Wiesz ty, pajacyku, co jest najważniejszym zasobem każdej firmy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAMrowka zaprasza