Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Cezary Przybylski
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Strefa nektarodajna w Trzebieniu
9478
#lia nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 19:26
VECTOR napisał(a):
Zapytam znajomej pszczoły i dam Ci znać :D :D

Bezczelnie się ze mnie naśmiewasz :> :D
Pszczoły są bardzo ważne dla nas ludzi a i człowiek lepiej się czuje w otoczeniu roślin. Sama mam drzewka owocowe i iglaste, krzewy kwiaty i warzywa i chociaż w ogrodzie jest sporo pracy i czasem nogi mi włażą nie powiem gdzie to nie wyobrażam sobie nie mieć swojego ''kawałeczka'' działki
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3306
#Anonim3306 nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 19:43
lia napisał(a):
VECTOR napisał(a):
Zapytam znajomej pszczoły i dam Ci znać :D :D


Bezczelnie się ze mnie naśmiewasz :> :D
Pszczoły są bardzo ważne dla nas ludzi a i człowiek lepiej się czuje w otoczeniu roślin. Sama mam drzewka owocowe i iglaste, krzewy kwiaty i warzywa i chociaż w ogrodzie jest sporo pracy i czasem nogi mi włażą nie powiem gdzie to nie wyobrażam sobie nie mieć swojego ''kawałeczka'' działki


Chciałem oficjalnie przeprosić wszystkie pszczoły :D a tak poważnie to nawet gdybym nie chciał nie mógłbym się nie dowiedzieć z mediów o sytuacji pszczół i tego że BEZ PSZCZÓŁ nie ma nas :|
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7113
#aggie nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 22:50
Padło zapytanie o rododendrony , maciejkę i piwonie. Uważam, że wszystko co kwitnie jest dobre dla owadów. Maciejka rozwija się wieczorem więc może być stołówką np. dla ciem :) Piwonie maja dużo pyłków, więc są idealne na pożywienie :)
Zamieszczam zdjęcie swojego domku i jego mieszkańców :)
Pozdrawiam
Agnieszka Faltyn
[img=1429908306_sfh6l6z.jpg]



Dopisane 24.04.2015r. o godz. 22:46:

Murarka ogrodowa :) [img=1429908366_ijduzvw.jpg]



Dopisane 24.04.2015r. o godz. 22:47:

[img=1429908476_gs9ydl4.jpg]



Dopisane 24.04.2015r. o godz. 22:50:

Wystarczy tez taki domek :) [img=1429908604_iclbnmn.jpg]
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3306
#Anonim3306 nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 22:53
aggie napisał(a): Padło zapytanie o rododendrony , maciejkę i piwonie. Uważam, że wszystko co kwitnie jest dobre dla owadów. Maciejka rozwija się wieczorem więc może być stołówką np. dla ciem :) Piwonie maja dużo pyłków, więc są idealne na pożywienie :)
Zamieszczam zdjęcie swojego domku i jego mieszkańców :)
Pozdrawiam
Agnieszka Faltyn
[img=1429908306_sfh6l6z.jpg]Dopisane 24.04.2015r. o godz. 22:46]


Jeżeli możesz coś więcej o tym domku :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9478
#lia nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 23:00
VECTOR napisał(a):
Jeżeli możesz coś więcej o tym domku :)

Jeszcze ci mało? :> :D


Dopisane 24.04.2015r. o godz. 23:00:

Właśnie tak sobie myślałam, że każda kwitnąca roślina jest pożyteczna i nie słyszałam o takim pojęciu jak rośliny miododajne ale jak przeczytałam są rośliny które wykazują podwyższony poziom miododajności
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3306
#Anonim3306 nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 23:03
lia napisał(a):
VECTOR napisał(a):
Jeżeli możesz coś więcej o tym domku :)

Jeszcze ci mało? :> :D


Ale ja tylko chce wiedzieć ;)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
7113
#aggie nieaktywny
24 kwietnia 2015r. o 23:28
VECTOR napisał(a):
aggie napisał(a): Padło zapytanie o rododendrony , maciejkę i piwonie. Uważam, że wszystko co kwitnie jest dobre dla owadów. Maciejka rozwija się wieczorem więc może być stołówką np. dla ciem :) Piwonie maja dużo pyłków, więc są idealne na pożywienie :)
Zamieszczam zdjęcie swojego domku i jego mieszkańców :)
Pozdrawiam
Agnieszka Faltyn
[img=1429908306_sfh6l6z.jpg]Dopisane 24.04.2015r. o godz. 22:46]


Jeżeli możesz coś więcej o tym domku :)


Cóż, domek jest z drewna pomalowany ekologicznym lakierem. W środku są nawiercone pieńki, dobrze gdy otwory są różnych rozmiarów o dł. 20- 25 cm . trzcinę nazbierałam nad wodą , na żwirowni , i też pocięłam taką samą dł. Rurki o większej średnicy to rdest :) Rośnie nad Bobrem. Dobrze by domek stał w nasłonecznionym miejscu.. Najgorszym kierunkiem jest północ. Miejsce musi być ciche, gdzieś w kącie ogrodu.Gdy taki domek już stoi , wystarczy poczekać a lokatorzy sami się pojawią :)
Tak naprawdę przy budowie domku ogranicza nas tylko wyobrażnia :) Nawet wystarczy plastikowa butelka z rurkami trzcinowymi w środku i już będzie się działo.
Pozdrawiam :)
Agnieszka Faltyn
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dawid Sarbak
REKLAMA Krzysztof Mróz