Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

klimatyzacja uzupełnianie czynnika i odgrzybianie w Bolesławcu

~~@ niezalogowany
14 marca 2017r. o 7:56
Polecam fachowca, ale z Lwówka: 880 105 010.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2856
#szwarc nieaktywny
2 kwietnia 2017r. o 18:17
szwarc napisał(a): Dobra, ja więc może odkopię temat - ostatnie posty dawne, więc może się coś pozmieniało.

Szukam fachowca do naprawy klimatyzacji SEAT ALHAMBRA (tył klimatyzacji zaślepiony).

Rok temu robił mi ją Tomek z Tomaszowa Bolesławieckiego, wybuliłem troszkę kasy, klima podziałała pół roku, dzwonię teraz do Tomka a on na to, że zakończył działalność i już nie naprawi, nie kupuje czynnika itd. - szkoda bo na naprawę powinna być jakaś gwarancja - ale wiadomo jak jest - uprę się - na gwarancję - a gość powie, że i tak coś innego (inna rurka) itd.
Szkoda, bo trochę się zawiodłem, a myślałem, że choć raz natrafiłem na dobrego fachowca - bo takie sprawiał wrażenie - niestety pomyłka.

Szukam, kogoś kto to naprawi a nie po raz kolejny tylko nabije i powie, ze będzie ok, po czym po roku znowu płacić trzeba.

Proszę o namiary na sprawdzonych fachowców.

A i w zeszłym roku dzwoniłem do często polecanego gościa z Kruszyna - strasznie gburowata odpowiedź - "nie mam czasu - nie robię !!" - więc wolałbym kogoś innego ale dobrego.


Finalnie opiszę sytuację.

Zadzwoniłem do mechanika z Kruszyna.

Telefonicznie, faktycznie troszkę dziwna rozmowa, można odnieść wrażenie raczej niemiłej choć bez przesady, gość nie chciał się umówić na termin tylko tak, żebym dzień wcześniej, jak będę chciał przyprowadzić auto po prostu zadzwonił - powód taki, że zdarzało się, że klienci się umawiali po czym nie przyjeżdżali - zrozumiałe. W każdym bądź razie nie tak jak w zeszłym roku.

Znalazłem więc dogodny termin dla siebie, dzień wcześniej zadzwoniłem i faktycznie na drugi dzień zaprowadziłem auto.

Na miejscu mile okazało się, że gość jest bardzo sympatyczny i KONKRETNY, bez zbędnego owijania w bawełnę - ot po prostu taki charakter, telefonicznie można się pomylić.

Zostawiłem samochód, podałem numer telefonu, następnego dnia Pan Andrzej zadzwonił, powiedział co jest do roboty i ile będzie to kosztowało z zapytaniem czy robić czy też nie - zdecydowałem, że robić, po czy po kilku godzinach telefon, że samochód jest do odebrania.

Naprawy dokonywał jego syn.

Przy odbiorze dokładnie wytłumaczył co zrobił, udzielił niezbędnych instrukcji co i jak, wręczył roczną wypisana gwarancję na wykonane naprawy - to jest dla mnie bardzo ważne.

Wszystko fajnie, sympatycznie i konkretnie.

Więc jak na tą chwilę mogę polecić Pana Andrzeja z Kruszyna.

Dziwił się tylko, że poprzedni mechanik (Tomek z Tomaszowa) nie zaczął wymiany i sprawdzenia od filtra (osuszacza) - bo tam był bardzo spory wyciek czynnika.

Reasumując - przygody z mechanikami od klimatyzacji - kosztowały mnie w sumie 1050 zł - rok temu Tomkowi z Tomaszowa zapłaciłem 650 zł za wymianę rurek - zostałem bez gwaranci a mechanik twierdzi, że już się naprawą klimy nie zajmuje - co zmusiło mnie do ponownego szukania mechanika u którego zapłaciłem 400 zł - ale tym razem mam nadzieję, że w końcu znalazłem dobrego "mojego" mechaniora od klimy - choć wierzę w to, że teraz kłopoty z klimą się zakończą.

Gdyby coś się zmieniło dam znać - oby nie.

Szwarc ! I wszystko jasne !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
2 kwietnia 2017r. o 19:19
Interesuje mnie tylko uzupełnienie czynnika , bez pseudo serwisów.Gdzie jaka cena za 100g czynnika.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~klucznick niezalogowany
3 kwietnia 2017r. o 10:40
~klucznick napisał(a): połowa tu piszących klimy nie ma i mieć nie będzie,a druga połowa ma klimy lecz bez czynnika chłodzącego i nigdy go nie nabiją bo te klimy są uszkodzone lub brak pln,a ci normalni co to klimy sprawne mają to przy piwku o klimach tylko rozmawiają.jak masz normalny japoński samochód to do serwisów od klimy jeżdzić nie musisz bo tam klimy się nie psują,jak to ma miejsce w niemieckim szmelcu. :P
serwis klimatyzacji Nowogrodziec 888-682-672 ,polecam.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza