Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Villaro zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

Fachowiec do grzejnika.

~ niezalogowany
31 października 2014r. o 17:41
~ napisał(a): Mieszkam na ostatnim, trzecim pietrze. Sposób podłączenia jest taki sam bo na miejscu grzejnika, który był przedtem. Tamten został zdjęty a na jego miejscu został założony ten dekoracyjny. Trzeba było tylko zmienić nieco dojście bo tutaj wszystko jest podłączone bardzo nisko a nie jak w tamtym wyżej. Wszystko jest odpowietrzone, sprawdzam codziennie bo rzeczywiście przez tydzień wcześniej jakieś powietrze schodziło. Spuściłem tez trochę wody bo mętna była. No właśnie - jeśli nie grzeją jeszcze z pełną mocą to czy takie zachowanie jest normalne ? Którejś nocy kiedy był przymrozek to w tych miejscach gdzie na ogół jest gorzej, żeberka były znacznie cieplejsze. Może termostat w pewnym momencie odcina temperaturę jeśli w mieszkaniu jest już odpowiednio ciepło i nie doszło jeszcze do momentu kiedy cały musi ostro grzać ?


Dobrze kombinujesz;) Jak już napisałem ściągnij głowicę termostatyczną z zaworu najlepiej teraz na wieczór. Niech sobie pochodzi do rana i wtedy sprawdzisz efekty.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
31 października 2014r. o 22:36
Tak szczerze powiedziawszy to nie wiem jak ją zdjąć bo to głowica Schlosser, która przyszła razem z osprzętem. Jest taki srebrny pierścień i jeśli jest zakręcony to bardzo mocno. Boję się tego kręcić bo nie wiem czy czegoś nie przekręcę lub nie połamię. Muszę dojść do tego jak to zdjąć...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 listopada 2014r. o 5:38
Którejś nocy kiedy był przymrozek to w tych miejscach gdzie na ogół jest gorzej, żeberka były znacznie cieplejsze. Może termostat w pewnym momencie odcina temperaturę jeśli w mieszkaniu jest już odpowiednio ciepło i nie doszło jeszcze do momentu kiedy cały musi ostro grzać ?
Wg mnie jest raczej ok i aby się tylko upewnić odkręciłbym głowicę. Zawór na 5 i odkręcić pierścień. Tak działa grzejnik z termostatem i nie koniecznie musi być cały gorący aby w pomieszczeniu uzyskać nastawioną temperaturę. Nie spuszczaj za dużo wody bo nikt jej przecież nie uzupełnia. 603992187
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 listopada 2014r. o 13:21
Dzięki Wam wszystkim a numer zapisałem...jak się ochłodzi i coś będzie nie tak to z całą pewnością zadzwonię !
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.