Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Jacek Łuczkowski do Rady Powiatu
BolecFORUM Nowy temat

Gdzie dobrze i tanio wymienią rozrząd?

3145
#hemi nieaktywny
15 czerwca 2016r. o 13:58
Mam takiego mechanika ,co to rzetelnie zrobi autko ,części może sam kupić (oczywiście rachunek ze sklepu dla klienta) , jesli cos wyjdzie w praniu to kontakt z klientem ( co by nie było,ze jedziecie na przegub ,a przy odbiorze info,ze sprzęgłowymienił ,bo jego zdaniem słabe było :P ),czy dany element wymieniać ,czy nie.
Zużyte części oczywiście czekają na klienta (co by nie było na słowo,że wymienił ,a nie wymienił).
Oczywiscie rachunek za robotę do ręki jest.
Cena?
Nie rżniecie jak w jakims serwisie ,ale tez to nie jest caritas i nie myślcie,że za wymianę rozrządu wynegocjujemy stówkę ,bo nie mamy wiecej ;) ;)

Mechanicy solidni ,na brak klientów nie narzekaja ,bo jest konkretnie i rzetelnie .

Troszke znajomych tam zaprowadziłem i żaden nie narzeka,bo i na co?

Namiar: Sławek i Roman Duma ,Bożejowice ( za "energetyką" ok.300-400m po prawej pod górką)

Na temat innych warsztatów sie nie wypowiem,czy partacze,czy super,bo jak mam taki ,to po co mi inne :)

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
15 czerwca 2016r. o 14:42
Najlepiej to samemu wszystko robić, mówię poważnie. Rozrząd to nie technologia rodem z NASA. Ostatnio w Audi krzyknęli mi 7 tys za rozrząd. Zrobiłem sam za 3 tys ..... Swoją drogą, temu co zaprojektował rozrząd od strony skrzyni biegów to powinni dać anty nobla

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~qwerty niezalogowany
15 czerwca 2016r. o 14:56
Hmm...brałem pod uwagę samodzielną wymianę rozrządu. Robiłbym to po raz pierwszy,rysunki demontażu mam,łącznie z siłą dokręcania poszczególnych śrub. Rysunki serwisowe KIA. Ale...jeśli pójdzie coś nie tak? Wściekłość na siebie,że pożałowałem(nie wiem ile kosztuje wymiana) np. 400 pln.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3145
#hemi nieaktywny
15 czerwca 2016r. o 16:17
Blackjack ,wiesz zależy kto i co ogarnia przy aucie i na ile to skomplikowane.
Jeśli dla kogoś wymiana klocków to czarna magia,to pewnie za rozrząd sie nie chwyci.

Poza tym narzędzia.
Nie każdy ma jakiś zacny zestaw kluczy ,nasadek ,torxów czy innych rzeczy ;)

Poza tym czasem do w/w znajomego czy innych co znają sie na mechanice jest przyciagane auto na lince i hasło :"bo my ze szwagrem próbowali i coś nie pali,lub nierówno chodzi".
A wystarczy cos przeoczyć,lub źle napinacz załozyć i wystarczy ,że gdzieś nam pasek przeskoczy,czy jest źle ustawiony ,zawory z tłokiem się spotkają i mamy do roboty remont głowicy i inne graty na głowie ;)

Jak ktoś ma ogarniętego człowieka pod ręką to można coś samemu na własną ręke porobić,ale jesli nikt sam rozrządu nie zmieniał i bedzie leciał na podstawie manuala na youtube ,to róznie może być ;)

Do tego złosliwość rzeczy martwych: zapieczone śruby ,obrobione sruby,zerwanie jakiegoś gwintu...i jesteśmy w doopie ;)
Oddając auto do mechanika -jest to problem mechanika,czy pójdzie łatwo,czy będzie spawał,gwintował,czy siłował sie z dociągniętą srubą :)

Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
11100
#Blackjack nieaktywny
15 czerwca 2016r. o 16:33
Ja lubię grzebać przy autach, chociaż z wykształcenia jestem elektrykiem. Co do rozrządu to pierwszy był passat b5 1,8 benzyna, później jakoś już było z górki. Wspomniana audi to był najtrudniejszy przypadek 4 łańcuchy(bo to v6), kilka napinaczy, zębatki ..... i to wszystko od strony skrzyni.
No i trzeba pamiętać, że potrzebujemy do takiej zabawy specjalistycznych narzędzi, np blokad.

Nie wolno, Rin, absolutnie nie wolno przegryzać ludziom gardeł. (...) To nielegalne.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dawid Sarbak
REKLAMA Krzysztof Mróz
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Jacek Łuczkowski do Rady Powiatu