Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Bal Day SPA w Zamku Kliczków!
BolecFORUM Nowy temat

Grzech ?

10114
#alter nieaktywny
1 maja 2016r. o 0:12
masi napisał(a): Nigdy nie pisałem czy jestem wierzący czy nie,


To akurat nie było wcale konieczne :] Twoje komentarze przydupasku pyszczyka wystarczają za wszystkie deklaracje. EOT.

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
3004
#masi nieaktywny
1 maja 2016r. o 0:28
Alter, teraz już wiem na pewno, że stwórca złożył Cię z chińskich elementów ;) Bajka :)

<b>elektrykabudowlana.pl</b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10114
#alter nieaktywny
1 maja 2016r. o 0:31
masi napisał(a): Alter, teraz już wiem na pewno, że stwórca złożył Cię z chińskich elementów ;) Bajka :)


Przydupasku pyszczyka, jak ja jestem z chińskich elementów, to ty cały jesteś rodzony chińczyk :]

<b> Poezja Królową Sensytywnego Życia. </b>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9984
#gover nieaktywny
1 maja 2016r. o 15:42
alabaster72 napisał(a): Panie M, wystarczy rozróżnić dobro od zła i już wiadomo co jest grzechem a co nie.


Najslabszym miejscem czlowieka jest jego pycha. Szatan zawsze w to miejsce uderza z impetem. Pycha nie pozwala uznac, ze jest sie bezsilnym. Nie na tyle mocnym, zeby wszystkiemu podolac. Metody Szatana wcale nie musza byc zbyt skomplikowane. Czasami wystarcza jedno zdanie, ktore doprowadza do dramatu. Zapewne tkwi w naszej pamieci zdanie z Ksiegi Rodzaju, gdzie Szatan daje pozywke ludzkiej pysze: "Bedziecie jak Bog" - mowi - i ludzie przez pyche, przez zbytnie zaufanie sobie, a nie Bogu, w to klamstwo uwierzyli. Wystarczylo jedno zdanie, zeby czlowiek sie tym zainteresowal.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
14505
DP
1 maja 2016r. o 16:35
Jeśli pych

Mark Twain

''...List Szatana

To jest dziwne, niezwykłe i interesujące miejsce. Nic tutaj nie przypomina tego, co jest u nas. Wszyscy ludzie są obłąkani, inne zwierzęta też są obłąkane, ziemia jest obłąkana, sama Natura jest obłąkana. Człowiek to istota ogromnie ciekawa. W swych najwyższych wzlotach jest czymś w rodzaju anioła bardzo niskiej rangi, w swych najgorszych upadkach - czymś niewyrażalnym i niewyobrażalnym. A przecież otwarcie i zupełnie szczerze nazywa siebie „najszlachetniejszym dziełem Boga”. Naprawdę. I nie jest to wcale jakiś nowy pomysł, mówi to do siebie od wieków i wierzy w to. Wierzy w to i w całym jego rodzie nie znalazł się nikt, kto by się z tego wyśmiał.
Co więcej - jeśli wolno mi jeszcze bardziej was zadziwić - on sobie wyobraża, że jest ulubieńcem Stwórcy. Wierzy, że Stwórca jest z niego dumny, wierzy nawet w to, że Stwórca go kocha, że szaleje za nim, że spędza całe noce na podziwianiu go; ależ tak, że go strzeże i ratuje od kłopotów. Modli się do Niego i wyobraża sobie, że On go słucha. Czyż to nie zabawne? Wypełnia swe modlitwy prymitywnymi, jałowymi i kwiecistymi pochlebstwami pod Jego adresem i sądzi, że On siedzi pomrukując z zadowolenia nad tymi dziwactwami i cieszy się z nich. Modli się codziennie o pomoc, łaskę, ochronę i czyni to z pełną nadzieją i zaufaniem, jakkolwiek żadna modlitwa człowieka nie została jeszcze nigdy wysłuchana. Mimo to nie zniechęca go ten codzienny afront, ta codzienna klęska - modli się wciąż tak samo.
Jest coś niemal doskonałego w tej wytrwałości. Muszę was jeszcze bardziej zadziwić: on sądzi, że kiedyś pójdzie do nieba!
Ma płatnych nauczycieli, którzy mu to mówią. Mówią mu także, że istnieje piekło, w którym gorzeje wieczysty płomień, i że trafi tam, jeśli nie będzie przestrzegał Przykazań. A co to są Przykazania? To coś osobliwego. Opowiem wam o nich w przyszłości...''
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 maja 2016r. o 18:03
Życie jest takie fajne - "na ziemi". Zadymiacie sobie - i innym - umysł jakimiś abstrakcyjnymi problemami.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
1 maja 2016r. o 22:19
kc napisał(a):
PanM napisał(a): Forum służy do wyrażania opinii internautów a nie powielania cudzych myli.


Woli pan czerpać wiedzę od internautów na tematy, których pan nie rozumie, niż z książek ?

Gdyby pan poświęcił więcej czasu na czytanie książek niż oglądanie obrazków w internecie wiedziałby pan, że pytanie "Grzech, czy przyjemność ?" z założenia jest bez sensu.


Z książek nie ma najmniejszych szans czegokolwiek zrozumieć.
A na forum może się łudzić że ktoś zniży się do jego poziomu i wtedy os tam skuma.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
1 maja 2016r. o 23:02
gover napisał(a):
alabaster72 napisał(a): Panie M, wystarczy rozróżnić dobro od zła i już wiadomo co jest grzechem a co nie.


Najslabszym miejscem czlowieka jest jego pycha. Szatan zawsze w to miejsce uderza z impetem. Pycha nie pozwala uznac, ze jest sie bezsilnym. Nie na tyle mocnym, zeby wszystkiemu podolac. Metody Szatana wcale nie musza byc zbyt skomplikowane. Czasami wystarcza jedno zdanie, ktore doprowadza do dramatu. Zapewne tkwi w naszej pamieci zdanie z Ksiegi Rodzaju, gdzie Szatan daje pozywke ludzkiej pysze: "Bedziecie jak Bog" - mowi - i ludzie przez pyche, przez zbytnie zaufanie sobie, a nie Bogu, w to klamstwo uwierzyli. Wystarczylo jedno zdanie, zeby czlowiek sie tym zainteresowal.


Gover , Kolego Drogi :) Od lat zastanawiam się dlaczego Stwórca tworzy. Przeleciałem przez religie tego nieszczęśliwego świata i doszedłem do wniosku , że nie wiem :| Jednego jednak jestem pewien ; Zmasowany słusznie zauważył : " odstępstwo od reguły ".

Pytanie brzmi , kto tak na prawdę reguły tworzy?.

Skacowana :* zalecała Przemowi edukację , a ja zastanawiam się właśnie nad wartością tejże edukacji. Bo jeśli przyjmiemy regułę , że bóg nie jest trzyosobowy , a wieloosobowy ( Elochim ), to szybciutko dochodzimy do wniosku , że Jahwe , to kosmici, a szatan , to ten co miesza szyki. Też kosmita :D

I pytanko dodatkowe ... Gover :) Może jakieś piwko w realu ? Musimy pogadać , bo panny bywają pamiętliwe.

No dobra , czas na sen.

Dobranoc :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAKozłowski do Sejmiku
REKLAMA Anna Zug!