Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMA Anna Zug!
BolecFORUM Nowy temat

Jaki router wifi do kablówki?

~Nowicjusz niezalogowany
4 stycznia 2014r. o 9:31
Witam!Potrzebuję waszej pomocy!Chciałbym kupić router,ale kompletnie się na tym nie znam.Mam komputer stacjonarny i internet z kablówki a chciałbym mieć wifi (pod tel. i tablet oraz podłączyć neta kablem telewizor) Proszę o podpowiedzi;-)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
613
Drill
4 stycznia 2014r. o 11:24
Nie podałeś standardowych informacji - jak wielkie mieszkanie/dom , jakie przeszkody po drodze, czy chcesz wydać 50 zł czy 500zł ??

Bo najlepsza na świecie jest jazda na ETZ'ecie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10895
#bitek.pl nieaktywny
4 stycznia 2014r. o 11:33
Asus RT-N10(U) sprzedaję tego "na tony", dziecinnie prosta instalacja, niezawodny, darmowy "dyndns".
Jeśli chcesz taki to kontakt na www.bitek.pl

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~mir.ko niezalogowany
4 stycznia 2014r. o 12:20
czy 1 dB więcej i druga lub trzecia antena poprawia moc ? mam do kablówki edimax BR-6228nC i po 6m na tym samym piętrze mam 30% sygnału. tyle samo lub nawet mniej niż piętro niżej. jestem ciekawy jak by to wyglądało na 2-antenowym ciut mocniejszym BR-6226n
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10895
#bitek.pl nieaktywny
4 stycznia 2014r. o 12:40
Ja mam w domku jednorodzinnym Asusa DSL-N10 do Neostrady. Stoi na parterze mniej więcej po środku budynku. Na parterze w całym domu zasięg jest git, najdalszy punkt od routera jest jakieś 9m i zasięg mam powiedzmy 80%. Na piętrze sytuacja wyglada dużo gorzej. Bezpośrednio nad routerem zasięg jest ale już dalej jakieś 20-30% dlatego nad głównym postawiłem na pietrze repeater Asus RT-N12 z dwiema antenami. W całym domu zasięg jest teraz perfekcyjny, na zewnątrz, na tarasie tez można sobie spokojnie pić kawkę i bez problemu korzystać z netu.
Pozdrawiam


Dopisane 04.01.2014r. o godz. 12:40:

Przy antenach "dookólnych" propagacja fal radiowych następuje głównie w poziomie, w pionie dużo gorzej. Zakładanie dłuższej anteny dookólnej nic nie daje, długość anteny musi być odpowiednia do pasma. Jedynie zwiększenie mocy nadajnika lub założenie anteny kierunkowej która "całą moc" skupia w wąskiej przestrzeni (kierunku), przynosi zamierzony efekt. Wiem to po pierwsze z praktyki (chwilę pracowałem w firmie utrzymującej ruch dla sieci komórkowych) a po drugie zaliczyłem kiedyś takie szkolenie w AirLive.
Pozdrawiam

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
4 stycznia 2014r. o 12:49
bitek.pl napisał(a): Asus RT-N10(U) sprzedaję tego "na tony", dziecinnie prosta instalacja, niezawodny, darmowy "dyndns".
Jeśli chcesz taki to kontakt na www.bitek.pl

a do kablówki nie trzeba routera z wbudowanym modemem?
i jak sie konfiguruje?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
10895
#bitek.pl nieaktywny
4 stycznia 2014r. o 14:31
Nie. Kablówka daje modem. Konfiguracja podstawowa jest za pomocą kreatora wbudowanego w oprogramowanie routera gdzie praktycznie ustawiasz tylko nowe hasło do routera (administratora-opcjonalnie), nazwę SSID (sieci Wi-Fi), rodzaj zabezpieczenia (np.WPA-2) i klucz sieciowy (hasło do sieci). Radzą sobie z tym nawet zupełni laicy w dziedzinie sieci. Istnieje też możliwość konfiguracji routera u Ciebie w domu przez nas. Router z modemem potrzebny jest do Neostrady, Netii - generalnie do ADSL, kablówka wykorzystuje takie same routery jak technologia DSL.
Pozdrawiam.

serwis notebooków - www.bitek.pl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Piotr niezalogowany
25 października 2014r. o 16:35
Kupiłem router Netgear WNR618. Mieszkanie w bloku ok 50 m2. Sygnał rozdzielam na komp. stacj. i laptopa. Zauważyłem np. w grach on-line często mnie wywala. Przy bezpośrednim połączeniu z modemu kablówki nie ma "wywalania" Komp łącze kablem z routera a laptopa przez Wi-Fi. Nieraz z TVP oglądamy w laptopie np. powtórki seriali. Często przerywa buforując. Trzeba odrobinę cofnąć i wtedy to leci dalej. Mam zamiar kupić taki router by to działało. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Anna Zug!
REKLAMA Bal Day SPA w Zamku Kliczków!