Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Leasing czy kredyt?

~~kirme niezalogowany
7 sierpnia 2017r. o 10:55
Lepiej wybrać bank czy firmę prywatną ?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
8 sierpnia 2017r. o 20:08
Dopadnie was ta Ameryka
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
9 sierpnia 2017r. o 8:01
Leasing jest lepszy, jak samochód okaże się po okresie leasingu beczką bez dna, która tylko stoi w warsztacie to można zdecydować się na rezygnację z wykupu. Mam już 4 leasing i bardzo sobie chwalę, kredyt według mnie to poroniony pomysł. Po co samochód na własność ? Samochód jest od tego aby num jeździć.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Były leaingobiorca niezalogowany
7 października 2017r. o 13:20
Brałem auto zarówno w leasing jak i na kredyt. Nie ma różnicy co do zaliczania kosztów. Vat jest taki sam czyli 50% do 5000 zł, rata leasingowa + jest amortyzacji. W easingu auto nie jest Twoje więc właściciel decyduje o jego losie. Wysokie koszty ubezpieczenia, ochrona prawna lub assistance, W przypadku szkody musisz wszystko konsultować z Leasingiem jedny słowem duzo dodatkowych formalnosci. A już w przypadku szkody całkowitej ( kradzież lub kasacja) to współczuję bo auto nie było Twoje i ewidentna strata.. Jeżeli znajdziesz tani kredyt porównywalny z odsetkami leasingu to kredyt jest bezpieczniejszy i mniej kłopotliwy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ niezalogowany
7 października 2017r. o 15:02
Właściciel nie decyduje o losie samochodu, bez jaj. Dopóki spłacasz raty leasingowe to nie ma problemu a jak nie spłacasz to problem będziesz miał zawsze czy przy kredycie czy leasingu. Jeżeli chodzi o szkodę całkowitą to jest odpowiednie ubezpieczenie do tego, koszt miesięczny niewielki a dużo problemów załatwia. Nie musisz zgadzać się na dodatki leasingodawców, trzeba walczyć o swoje i nieco wiedzieć o leasingu przyjacielu. Najlepiej nie brać leasingu fabrycznego, tzn. od dilera bo oni wiele zapisów maja takich, które są dobre dla nich a nie dla Ciebie. Ja obecnie mam 4 leasing i wszystko jest ok, przed każdym leasingiem porównuję oferty, negocjuję zapisy i czytam kilka razy punkt po punkcie. Leasing jest zdecydowanie lepszy ale w przypadku braku spłaty rat, kradzieży etc. to zawsze masz problem bez względu na to czy kredyt czy leasing. Oczywiście, z leasingodawcą trzeba to i owo uzgodnić ale są bardzo elastyczni bo nie mają żadnego interesu w tym aby robić Ci pod górkę.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~wreck niezalogowany
9 października 2017r. o 7:35
~~kirme napisał(a): Lepiej wybrać bank czy firmę prywatną ?



Bank. Szczególnie jeśli chodzi o pożyczkę na dłuższy okres. Firmy prywatne mają zwykle o wiele wyższe oprocentowanie:

Szczególnie tak zwane chwilówki. Plusem jest tutaj fakt,ze nie potrzeba posiadać zdolności kredytowej ale zastanowilbym się kilka razy nad tym czy chciałbym cos takiego brać.

Zmoderowano 09.10.2017 godz.8:15 - powód: link (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~Pożółkły Bratek niezalogowany
17 października 2018r. o 12:16
Zdecydowanie polecam firmę prywatną. Mam porównanie. Kilka razy byłam w banku i zawsze jedna oferta i tona papierów do wypisania, jakieś wnioski, zaświadczenia i to oczekiwanie. Korzystam teraz z firmy prywatnej http://premiumleasing24.pl/kontakt/ i to jest niebo a ziemia. Kilka ofert i formalności biorą na siebie. Nie wiedziałam, że jest aż takaróżnica
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.