Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Naciągacz

~Andy niezalogowany
7 lipca 2015r. o 19:07
Ogłoszenia w dziale "dam pracę" zakończone zdaniem, cv proszę przesłać na adres e mail [email protected] to zwykłe oszustwo. Koleżka podszywa się pod Tbai, Ranstad i inne znane firmy... Przesyła niby dokumenty do wypełnienia e mailem a w rzeczywistości naciąga na drogie SMSy. Cała akcja to zwykłe wyłudzenie pieniędzy !!!.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
9478
#lia nieaktywny
7 lipca 2015r. o 22:22
Już kiedyś wypowiedziałam się pod podobnym tematem i do dziś nie wiem czemu mój wpis został usunięty. Teraz gościu podaje akurat ten email bywały też inne a wszystkie na tej samej zasadzie naciągania, czasem był tez podany za krótki numer telefonu. W ogłoszeniu o prace trzeba zwracać uwagę na to żeby był podany numer telefonu albo adres tak żeby można było sprawdzić daną firmę. Dla przykładu moja znajoma( z innego miasta) starała się o pracę był podany adres firmy ale kiedy pojechała na miejsce i pytała o tą firmę wszyscy byli zdziwieni bo owa firma nie istniała
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~1 niezalogowany
7 lipca 2015r. o 22:28
Takie sprawy należy zgłaszać na policję i to osobiście.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~konikt niezalogowany
7 lipca 2015r. o 23:14
~~1 napisał(a): Takie sprawy należy zgłaszać na policję i to osobiście.


Doradziłbym OSOBISTĄ wizytę u psychologa albo psychiatry.
Do tych "fachowców od głowy" powinni trafiać ludzie pozbawieni zdolności samodzielnego myślenia albo podstawowego rozumu.
Zamiast puścić parę "łachów" i tekstów prześmiewczych o tym kolesiu i dać mu grupowo do zrozumienia, że każdy chociaż troszkę rozsądny człowiek co najwyżej puści parę z ust albo parę krzywych tekstów a nie wyśle mu swego CV.
Ciekawe jak ma wyglądać wizyta na policji i skarga na nieudolnego łowcę CV...:
"Panie komisarzu zgłaszam Krzysztofa-Pacholczyka-czy-jak-mu-tam jako przestępcę który chce zdobyć ode mnie moje CV "w sposób nieuczciwy" ... . Proszę go aresztować albo jakoś ukarać, bo czuję się obrażony/a ALBO NAWET zagrożony/a"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~egerszege niezalogowany
8 lipca 2015r. o 0:04
~konikt napisał(a):
~~1 napisał(a): Takie sprawy należy zgłaszać na policję i to osobiście.


Doradziłbym OSOBISTĄ wizytę u psychologa albo psychiatry.
Do tych "fachowców od głowy" powinni trafiać ludzie pozbawieni zdolności samodzielnego myślenia albo podstawowego rozumu.
Zamiast puścić parę "łachów" i tekstów prześmiewczych o tym kolesiu i dać mu grupowo do zrozumienia, że każdy chociaż troszkę rozsądny człowiek co najwyżej puści parę z ust albo parę krzywych tekstów a nie wyśle mu swego CV.
Ciekawe jak ma wyglądać wizyta na policji i skarga na nieudolnego łowcę CV...:
"Panie komisarzu zgłaszam Krzysztofa-Pacholczyka-czy-jak-mu-tam jako przestępcę który chce zdobyć ode mnie moje CV "w sposób nieuczciwy" ... . Proszę go aresztować albo jakoś ukarać, bo czuję się obrażony/a ALBO NAWET zagrożony/a"


bo jak nie to bede tupac i plakac :) wlasnie tak inteligntna mmay dzisiaj mlodziez....i starszych tez....podziekujcie sami sobie!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1
emem
8 lipca 2015r. o 6:48
Drodzy Bolecnauci!

Dziekuje za te informacje. Problem jest nam znany i w miare mozliwosci na biezaco usuwamy tego typu ogloszenia. Z tego co wiemy postepowanie w tej sprawie prowadzi tez Policja.

Nie dajcie sie nabrac na tego typu ogloszenia - zadna powazna firma poszukujaca do pracy nie bedzie wymagala od Was jakichkolwiek wplat na poczatek czy wysylania SMSow na Wasz koszt! Pamietajcie o tym!

Gdybyscie znalezli podobne ogloszenie na Bolec.Info - prosze zgloscie to nam, abysmy mogli zareagowac: http://moj.bolec.info lub wysylajac maila pod [email protected]

Pozdr,
Marcin Marczewski

Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 lipca 2015r. o 9:22
to formułka (próbował użyć brzydkich słów )nie działa? ;(
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
8 lipca 2015r. o 13:48
Tych złodziejskich firm jest masa na całym świecie.Zwracajcie uwagę jeśli wasze dzieci grają w gry przeglądarkowe .Jest tam coś takiego jak sponsor pay gdzie za wysłanie takiego właśnie smsa dzieciak dostaje jakieś niewielkie korzyści w grze a wy płacicie pieniądze za każdy otrzymany sms.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.