Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
REKLAMA Jacek Łuczkowski do Rady Powiatu
BolecFORUM Nowy temat

NFZ - jak to działa ?

11445
PanM
27 listopada 2014r. o 10:46
Narodowy Fundusz zdrowia ma tyle wspólnego z narodem że jest przez naród finansowany.
Wiele wskazuje na to że zadbano w tym systemie niemal o wszystko z wyjątkiem PACJENTA .

Czy mają państwo przykłady dobrego i złego funkcjonowania NFZ ?

" Tyle państwa w państwie ile to minimalnie niezbędne i tyle swobody obywatelskiej ile to maksymalnie możliwe " Konstytucja Rzeczypospolitej Czym gorsze prawo tym więcej urzędników i odwrotnie
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~ONA niezalogowany
27 listopada 2014r. o 13:07
Proszę mi powiedzieć jak to możliwe że człowiek co prawda po wypadu obecnie na chorobowym korzysta z transportu karetki ? I nic by nie było w tym dziwnego gdyby nie fakt że ten pan codziennie kilka razy chodzi do sklepu po piwo . Mało tego widziałam na własne oczy jak to piwo pije w garażu . Pił dzień przed transportem karetki pił dzień póżniej . Mało tego co dzień widzę że wykonuje różne prace przy domu . Więc ten pan nie jest tak naprawdę chory . Co na to NFZ .Skandal !!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~On niezalogowany
27 listopada 2014r. o 19:38
To jednostkowy przykład patologii.
A tu chodzi o system. Czy działa on zadowalająco .Co jest dobre a co złe. Co należy zmienić
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~oclaf niezalogowany
27 listopada 2014r. o 20:28
Lekarze za mało zarabiają i dlatego jest lipa.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~lj niezalogowany
27 listopada 2014r. o 21:45
Tak na serio to jest za mało lekarzy w stosunku do liczby ludności. Wskaźnik ten mamy jeden z najniższych w Europie i stąd takie problemy. Gdyby było wiecej to nie byłoby problemu z dostaniem się, ceny by spadły a jakość usług by się znacznie poprawiła.

A NFZ przewala kasę na niesprawdzone rzeczy typu systemy informatyczne EWUś, ZIPy, miliony złotych wyrzucone w błoto bo żaden z nich się nie sprawdził...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
27 listopada 2014r. o 21:59
~lj napisał(a): A NFZ przewala kasę na niesprawdzone rzeczy typu systemy informatyczne EWUś, ZIPy, miliony złotych wyrzucone w błoto bo żaden z nich się nie sprawdził...
Dlaczego w błoto. Jeżeli ktoś potrafi z tego korzystać, to jest zadowolony. Korzystam z tego. Wiem co i kiedy lekarz mi przepisał, co mam refundowane, na co czekam, czy mam prawo do świadczeń itd. To bardzo dobra rzecz.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~` niezalogowany
27 listopada 2014r. o 22:05
Też mam i wiem jak to działa ze strony praktycznej. Ten system zna może ok 10% ludzi a w dodatku nie jest w 100% miarodajny, po prostu zawiera błędy.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Dawid Sarbak
REKLAMA Krzysztof Mróz
REKLAMAForum Powiatu Tomasza Gabrysiaka