Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

traktowanie bezdomnych

~ niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 21:01
~marta napisał(a): No właśnie trzeba chyba mieć wśród bliskich alkoholika żeby zrozumiec, że to nie pomoc. Ja Was jednak rozumiem, sama nie raz nie dwa ulegałam. Strzępię język ale sama przyjmuję ojca pod dach jak jest wrakiem człowieka, karmię, zapewniam wszystko co mogę a On zawsze wybiera ulicę... Niestety z tego powodu innych alkoholików juz raczej nie karmię.



Nie trzeba,ja nie mam ,ale rozumiem.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~marta niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 21:18
Cieszę się :). Dziękuję za zrozumienie. Dodam jeszcze, że mój ojciec uwielbia po pijaku spać w naszej piwnicy lub na klatce. Nie raz przez to spędziłam bezsenną noc. Policji na niego nie wezwę, serce boli, do domu nie wpuszczę. Wynosiłam herbatę, kołdry, dawałam klucze... Błąd błąd błąd. Trzeba być twardym jak skała i wtedy się naprawdę pomoże temu człowiekowi. Podziwiam dziewczynę, która pisała wyżej o swoim teściu. Dobrze, że jemu sie udało.
Za każdym razem gdy widze na jakimś lokalnym portalu notkę, że znaleziono zwłoki lub ktoś wlazl na krzyż milenijny (tak jak dzisiaj) zamieram i szukam info czy to nie mój ojciec...

Zmoderowano 03.08.2014 godz.10:22 - powód: topposting (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 21:45
Piszesz prawdę ,dało się zauważyć ,że wypytujesz,to musi być okropne takie rozdarcie bo z jednej strony "czcij ojca swego,,",a z drugiej świadomość ,że takim pomaganiem odwleka się chwilę podjęcia decyzji przez uzależnionego o własnym leczeniu,bo chyba prawie żaden alkoholik doznając jakiej-takiej pomocy [jedzenie ,spanie],nic nie postanowi w swojej sprawie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 sierpnia 2014r. o 22:43
~marta napisał(a): Cieszę się :). Dziękuję za zrozumienie. Dodam jeszcze, że mój ojciec uwielbia po pijaku spać w naszej piwnicy lub na klatce. Nie raz przez to spędziłam bezsenną noc. Policji na niego nie wezwę, serce boli, do domu nie wpuszczę. Wynosiłam herbatę, kołdry, dawałam klucze... Błąd błąd błąd. Trzeba być twardym jak skała i wtedy się naprawdę pomoże temu człowiekowi. Podziwiam dziewczynę, która pisała wyżej o swoim teściu. Dobrze, że jemu sie udało.
Za każdym razem gdy widze na jakimś lokalnym portalu notkę, że znaleziono zwłoki lub ktoś wlazl na krzyż milenijny (tak jak dzisiaj) zamieram i szukam info czy to nie mój ojciec...


Nie do końca się udało.. Ma czasem nawroty (raz na kilka m-cy), najgorzej jak nie ma co robić bo wtedy zaczyna, więc nie wyobrażam sobie jego emerytury. Nie śpi jednak po klatkach, ma własne mieszkanie, tylko żałosne jest jak chodzi pijany i zaczepia ludzi i pije non stop. Może w ramach jakiejś terapii wstrząsowej można by go było nagrać a później pokazać jaki jest żałosny? Bo jak jest trzeźwy to wtedy jest facetem na poziomie... Jak widać nie tylko bezdomni piją, bezradność rodziny jest podobna, nie można pomóc jeśli ktoś tego nie chce..

Zmoderowano 03.08.2014 godz.10:23 - powód: błąd cytowania (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Muzeum Ceramiki zaprasza
REKLAMA Villaro zaprasza