Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat

Zle nadalam przelew. Co robic??>>>

~Bankowiec niezalogowany
6 października 2015r. o 17:19
adra napisał(a): Cześć. Dopiero teraz się zorientowałam. Po czasie. Przed chwilą nadałam przelew na niewłaściwy rachunek ( zle wpisalam ostatnią cyfrę) :/ :/ :/ :/
No i co teraz??????


Jak to co?
Pisz po wszystkich możliwych forach, informuj znajomych, powiadom zakład oczyszczania miasta, tylko NIE INFORMUJ swojego banku!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2015r. o 18:08
~ napisał(a): podaj nr swojego konta to postaram się to odkręcić . ;)
Bardzo to zabawne...
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
1162
japimacho
6 października 2015r. o 18:23
~kurvinox napisał(a):
Jeżeli dane odbiorcy nie zgadzają się z numerem konta to jak najbardziej da się to odkręcić.


Niestety przy obecnych regulacjach prawnych to już nie jest taka łatwa sprawa.
Kilka lat temu jeśli dane odbiorcy nie zgadzały się z numerem konta to przelew nie był realizowany. A teraz idzie kasa na dane konto (jeśli oczywiście wpisane omyłkowo cyfry pasują do jakiegoś konta) i pozostaje tylko droga sadowa. Najpierw o udzielenie informacji przez bank do kogo należy zasilone omyłkowo konto. A później jeśli taki "szczęśliwiec" nie będzie chciał po dobroci oddać kasy to kolejna walka w sądzie.
Już od kilku miesięcy różne "mądre głowy" gadają o zmianie prawa, żeby odzyskanie takich przelewów było łatwiejsze, ale kiedy to nastąpi - któż to wie.
No i zawsze możesz liczyć na uczciwość właściciela konta na które przelałaś kasę, że zrobi przelew zwrotny.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2015r. o 18:42
Napisz do Kasi.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
6 października 2015r. o 18:47
Jaki goopi post, coś w stylu - stuka mi coś w aucie, poradzicie, bo nie wiem czy mam jechać do mechanika? Komuś też coś kiedyś w aucie stukalo? Degrengolada i lenistwo umysłowe.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ali niezalogowany
6 października 2015r. o 19:18
Sprawdziłaś/łeś czy faktycznie zlecenie zostało zrealizowane?
Z tego co wiem to nie po to jest tyle cyfr w nr konta żeby jeden numer od drugiego różnił się tylko jedną cyfrą, przy takiej ilości kombinacji nie ma takiej możliwości, pomylenie jednej cyfry skutkuje nie zrealizowaniem zlecenia.
Jeśli przelew wykonuje się przez internet nie ma możliwości pomylić choćby jednej cyfry, informacja o błędnym numerze konta pojawia się natychmiast

NRB to polski standard zapisu numeru rachunku bankowego.

-kk (2 cyfry)- to suma kontrolna, która jest wyliczana zgodnie ze standardem IBAN (algorytm przedstawiony został w dalszej części artykułu);
-AAAAAAAA (8 cyfr) – to numer rozliczeniowy instytucji (banku), nadawany przez bank centralny;
-BBBBBBBBBBBBBBBB (16 cyfr) – to numer rachunku klienta;
Kombinacji jest 10 do potęgi 26, jest 1 i dwadzieścia sześć zer, ja osobiście nie znam nazwy tej liczby.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
7 października 2015r. o 8:35
adra napisał(a): Cześć. Dopiero teraz się zorientowałam. Po czasie. Przed chwilą nadałam przelew na niewłaściwy rachunek ( zle wpisalam ostatnią cyfrę) :/ :/ :/ :/
No i co teraz??????


jak to co - siadaj na neta i się zamartwiaj, twórz nowe linki do dyskusji, przeszukaj cały net zamiast tyłek ruszyć i do banku się przejść....
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~oma niezalogowany
7 października 2015r. o 8:48
Można cofnąć przelew jest na to jakiś określony czas idź do banku., płaci się za wycofanie. 25zl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMA Villaro zaprasza