ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4668, 15 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


12 listopada 2016r. godz. 14:12, odsłon: 17454, Bolec.Info
W uroczystościach odsłonięcia tablicy nie weźmie udziału lokalne PiS. Wizytę odwołał także senator PiS Rafał Ślusarz.
Bolesławiec - Informacje: PiS bojkotuje uroczystość odsłonięcia tablicy smoleńskiej Tablica smoleńska gotowa do osłonięcia (fot. Kazimierz Marczewski)

Na niedzielę, 13 listopada 2016r., w Bolesławcu przy ulicy Kubika, planowane jest odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary wypadku lotniczego pod Smoleńskiem.

Okazuje się, że "tablica smoleńska" coraz bardziej dzieli polskie społeczeństwo. Tablica budzi kontrowersje od dłuższego czasu. Już wcześniej powiatowy Komitet Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiał się lokalizacji tablicy. Wystosował nawet list otwarty do Prezydenta Bolesławca i Komitetu Społecznego (pisaliśmy o tym w tekście: PiS nie chce "tablicy smoleńskiej" na Kubika). Jak się okazuje, list pozostał bez odpowiedzi.

Jak się dowiedział Portal Bolec.Info w niedzielnych uroczystościach odsłonięcia kontrowersyjnej tablicy nie wezmą udziału członkowie bolesławieckiego Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie zgadzamy się z takim zawłaszczaniem sprawy smoleńskiej przez Prezydenta Bolesławca - mówi Jan Russ z Powiatowego Komitetu PiS w Bolesławcu. - Nasz list dotyczący lokalizacji tablicy pozostał bez odpowiedzi. Nie zgadzamy się takie postępowanie Prezydenta, które dzieli ludzi zamiast ich łączyć. Cenimy sobie inicjatywę Pana Jabłońskiego, ale miejsce umieszczenia tej tablicy nie jest dobre. Tym wszystkim, którzy zginęli w katastrofie należy się zacne miejsce. Takich miejsc w Bolesławcu nie brakuje, ale prezydent nie chce o tym rozmawiać, twierdząc, że fundatorzy tablicy wykupili miejsce, a nam się wydaje, że ważniejsza jest intencja - dodaje.

- Dodatkowo, mogę powiedzieć, że nie otrzymaliśmy także oficjalnego zaproszenia na uroczystość odsłonięcia tablicy - mówi Jan Russ.

Z udziału w uroczystościach wycofał się także senator PiS Rafał Ślusarz, który oficjalne zaproszenie na 13 listopada otrzymał.

- Tablica upamiętniająca ofiary tej tragicznej katastrofy powinna łączyć ludzi, a nie dzielić. - mówi w rozmowie z Bolec.Info senator Rafał Ślusarz. - O ile zgadzam się z wieloma przedsięwzięciami prezydenta Romana, o tyle w tej sprawie nie mogę się zgodzić na takie przedmiotowe traktowanie. Brak rozmów z różnymi środowiskami nie pomaga sprawie. Jestem rozczarowany i zażenowany tą sprawą, dlatego nie wezmę udziału w tych uroczystościach - dodaje.

Wygląda na to, że w Bolesławcu będziemy mieli do czynienia z pierwszym w skali kraju przypadkiem odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, której uroczystość odsłonięcia zostanie zbojkotowana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Uroczyste odsłonięcie tablicy nastąpi 13 listopada 2016 roku (niedziela) o godz. 14.15 (mury obronne przy ul. Kubika). Uroczystość poprzedzi Msza św. w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy pl. Zamkowym o godz. 13.00.

Mimo, że tablicę ufundował Komitet Społeczny Budowy Tablicy Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bolesławcu na samą uroczystość odsłonięcia zaprasza nie Komitet, ale Prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12

~Monia   13 listopada 2016r. o 23:48

~Monia

Postów:

falco napisał(a):
~Lucjan Złotkowski napisał(a):

Pozdrawiam bardzo serdecznie i z niecierpliwością oczekuję Pańskich wypocin .


z tymi ''pozdrowieniami '' proszę się powstrzymać bo są równie fałszywe jak to co Pan tu ''wyskrobał ''

pis z TobąNobel z chamstwa dla falco!

Nie lubię z zasady karier wyrosłych z czynienia zła (kapusie).
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   14 listopada 2016r. o 9:09

falco

Postów: 27522


masz jakiś problem ze sobą?

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Wiki   18 grudnia 2016r. o 12:25

~~Wiki

Postów:

To juz raczej koniec PiS wiec obrjdzie sie bez nich .....spokojnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   18 grudnia 2016r. o 14:11

~~

Postów:

Koniec jednych, to początek tych co już byli i tak w kółko. Część zmieni partię, albo zostanie bezpartyjnymi i zachowa stanowisko. Czym się tu podniecać?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona << < 7 8 9 10 11 12

reklama Zapraszamy
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.