ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4468, 28 stycznia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 października 2013r. godz. 07:03, odsłon: 3852, Kazimierz Marczewski
Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha.
Bolesławiec - Informacje: Cudowne  dziecięce widowisko Muzyka i sztuka łaczy transgranicznego malucha (fot. Kazimierz Marczewski)
W Bolesławieckim Ośrodku Kultury Międzynarodowym Centrum Ceramiki w na scenie Kina Forum wystąpiły przedszkolaki z Czech i Polski. W dniu 10 października 2013 roku odbył się finał projektu zorganizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach funduszu rozwoju regionalnego Euroregionu Nysa.

Bohaterami tego niezwykłego i pięknego projektu zatytułowanego " Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" były dzieci z Przedszkoli z Czech i Polski.

W projekcie uczestniczyło 117 dzieci. Głównym koordynatorem projektu i jego pomysłodawcą była Edyta Czernigiewicz nauczycielka z Przedszkola Nr 7 z Bolesławca, poza maluchami z Przedszkola nr 7 udział brały także dzieci z Przedszkola nr 1 z Bolesławca oraz dzieci z trzech czeskich Przedszkoli w: Hejnicach, z Novego Masto pod Smyrkiem oraz miejscowości Lazne Libverda

Dzieci z Przedszkoli polskich i czeskich odwiedziły się nawzajem i uczestniczyły we wspólnych warsztatach metodycznych. W dniu 10.10.2013 przy pełnej sali w kinie Forum, głównie wypełnionej przez dzieci, rodziców, w międzynarodowym składzie. Maluchy pokazały co potrafią naprawdę. Ich występy były piękne i wzruszające.Był to prawdziwy debiut dzieci na tak olbrzymiej scenie i przy tylu widzach. Nie było widać tremy, a tylko prawdziwy kunszt aktorski. Można powiedzieć, że aktorzy i widzowie bawili się znakomicie.


.
Wypełniając tym samym założenie projektu " Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" dodajmy jeszcze do tego tytułu: rodzica, nauczyciela, samorządowca.

Tą drogą, serdecznie dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie maluchom z Czech i Polski, ale także ich wychowawcom: Robercie Ziębie i Beacie Gach z Przedszkola nr 1 w Bolesławcu, którego dyrektorem jest Mariola Bakalarz oraz Małgorzacie Szewczyk i Żanecie Tylczyńskiej- Gieli z Przedszkola nr 7 z Bolesławca, dyrektorem tej placówki jest Ewa Sakowicz. Dziękujemy za znakomitą współpracę czeskim opiekunom Przedszkoli.

- To pierwszy taki projekt organizowany w Euroregionie Nysa - mówi Edyta Ciernigiewicz koordynator projektu. - Dzieci z Czech i Polski spotykały się i bawiły się znakomicie, nie było tu żadnych problemów językowych. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie dziękuję za udział w projekcie, dla bolesławieckich i czeskich dzieci i ich nauczycieli to piękne przeżycia i wspaniała przygoda - dodaje.

Miasto Bolesławiec uczestniczy w wielu projektach europejskich, ten jednak był szczególny, bo zorganizowany dla maluchów. Ich piękne występy, radość i uśmiech były najlepszą zapłatą dla organizatorów tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Gratulujemy pomysłu i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.
Brawo!Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Bolecnauta   12 października 2013r. o 9:20

~Bolecnauta

Postów:

Brawo! Dzieci były fantastyczne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Obywatel BC   12 października 2013r. o 20:07

~Obywatel BC

Postów:

Brawo maluchy i ich opiekunowie! Mam tylko pytanie do autora tekstu: co to są warsztaty metodyczne dla dzieci przedszkolnych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

polak   13 października 2013r. o 10:08

polak

Postów: 403

Nowoczesne przedszkola, nowoczesne metody nauczania.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Obywatel BC   13 października 2013r. o 20:58

~Obywatel BC

Postów:

polak napisał(a): Nowoczesne przedszkola, nowoczesne metody nauczania.

Czy "polak" jest autorem tekstu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Hotel Garden zaprasza