ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4630, 8 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zapraszamy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

reklama

BolecForum


Tylko na Bolcu12 października 2013r. godz. 07:03, odsłon: 4063, Kazimierz Marczewski
Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha.
Bolesławiec - Informacje: Cudowne  dziecięce widowisko Muzyka i sztuka łaczy transgranicznego malucha (fot. Kazimierz Marczewski)
W Bolesławieckim Ośrodku Kultury Międzynarodowym Centrum Ceramiki w na scenie Kina Forum wystąpiły przedszkolaki z Czech i Polski. W dniu 10 października 2013 roku odbył się finał projektu zorganizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach funduszu rozwoju regionalnego Euroregionu Nysa.

Bohaterami tego niezwykłego i pięknego projektu zatytułowanego " Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" były dzieci z Przedszkoli z Czech i Polski.

W projekcie uczestniczyło 117 dzieci. Głównym koordynatorem projektu i jego pomysłodawcą była Edyta Czernigiewicz nauczycielka z Przedszkola Nr 7 z Bolesławca, poza maluchami z Przedszkola nr 7 udział brały także dzieci z Przedszkola nr 1 z Bolesławca oraz dzieci z trzech czeskich Przedszkoli w: Hejnicach, z Novego Masto pod Smyrkiem oraz miejscowości Lazne Libverda

Dzieci z Przedszkoli polskich i czeskich odwiedziły się nawzajem i uczestniczyły we wspólnych warsztatach metodycznych. W dniu 10.10.2013 przy pełnej sali w kinie Forum, głównie wypełnionej przez dzieci, rodziców, w międzynarodowym składzie. Maluchy pokazały co potrafią naprawdę. Ich występy były piękne i wzruszające.Był to prawdziwy debiut dzieci na tak olbrzymiej scenie i przy tylu widzach. Nie było widać tremy, a tylko prawdziwy kunszt aktorski. Można powiedzieć, że aktorzy i widzowie bawili się znakomicie.


.
Wypełniając tym samym założenie projektu " Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha" dodajmy jeszcze do tego tytułu: rodzica, nauczyciela, samorządowca.

Tą drogą, serdecznie dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie maluchom z Czech i Polski, ale także ich wychowawcom: Robercie Ziębie i Beacie Gach z Przedszkola nr 1 w Bolesławcu, którego dyrektorem jest Mariola Bakalarz oraz Małgorzacie Szewczyk i Żanecie Tylczyńskiej- Gieli z Przedszkola nr 7 z Bolesławca, dyrektorem tej placówki jest Ewa Sakowicz. Dziękujemy za znakomitą współpracę czeskim opiekunom Przedszkoli.

- To pierwszy taki projekt organizowany w Euroregionie Nysa - mówi Edyta Ciernigiewicz koordynator projektu. - Dzieci z Czech i Polski spotykały się i bawiły się znakomicie, nie było tu żadnych problemów językowych. Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie dziękuję za udział w projekcie, dla bolesławieckich i czeskich dzieci i ich nauczycieli to piękne przeżycia i wspaniała przygoda - dodaje.

Miasto Bolesławiec uczestniczy w wielu projektach europejskich, ten jednak był szczególny, bo zorganizowany dla maluchów. Ich piękne występy, radość i uśmiech były najlepszą zapłatą dla organizatorów tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Gratulujemy pomysłu i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji.
Brawo!Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Pokaż/ukryj komentowany tekst

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Bolecnauta   12 października 2013r. o 9:20

~Bolecnauta

Postów:

Brawo! Dzieci były fantastyczne.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Obywatel BC   12 października 2013r. o 20:07

~Obywatel BC

Postów:

Brawo maluchy i ich opiekunowie! Mam tylko pytanie do autora tekstu: co to są warsztaty metodyczne dla dzieci przedszkolnych?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

polak   13 października 2013r. o 10:08

polak

Postów: 403

Nowoczesne przedszkola, nowoczesne metody nauczania.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Obywatel BC   13 października 2013r. o 20:58

~Obywatel BC

Postów:

polak napisał(a): Nowoczesne przedszkola, nowoczesne metody nauczania.

Czy "polak" jest autorem tekstu?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama Mrowka zaprasza