Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza
BolecFORUM Nowy temat

66 rocznica zamordowania Rotmistrza Witolda Pileckiego

~ niezalogowany
26 maja 2014r. o 0:29
skorn napisał(a):
~ napisał(a): A zapomniałem zapytać...

Pytać to sobie będziesz mógł, jak sam zaczniesz się wywiązywać z podawania źródeł.


Udajesz albo "palisz" głupa - jeżeli masz sklerozę lub demencję starczą (w twoim trudnym przypadku obstawiałbym tą drugą) przypomnę ci kolejny raz.
Materiał źródłowy to Komunikat IPN orzekający że twój bohater "Bury" to BANDYTA:
"Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób - mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia 1946r. do dnia 2 lutego 1946"
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
26 maja 2014r. o 0:38
"Bohater naszych czasów" - tak Witolda Pileckiego określa Marco Patricelli, autor biografii rotmistrza, który dobrowolnie znalazł się w Auschwitz. 26 kwietnia minęła 70. rocznica ucieczki Witolda Pileckiego z obozu, do którego trafił we wrześniu 1940 roku.

Dr Marco Patricelli, historyk na Uniwersytecie Gabriele d'Annunzio w Chieti i Pescarze, podkreśla, że zajął się postacią Witolda Pileckiego, ponieważ jego historia jest mało znana poza granicami Polski. Książka "Ochotnik" właśnie ukazała się po polsku.

Pilecki urodził się w 1901 roku w Rosji, dokąd władze carskie zesłały jego rodzinę za udział w powstaniu styczniowym. Po powrocie do Polski, w latach 1918-1920 służył w wojsku. Walczył z bolszewikami, między innymi w bitwie warszawskiej. Brał też udział w kampanii wrześniowej, potem zaangażował się w konspirację. W listopadzie 1939 roku był jednym z organizatorów Tajnej Armii Polskiej, która weszła później w skład Związku Walki Zbrojnej. (... ) "
http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/457526,Czy-Witold-Pilecki-byl-bohaterem

" ... Ciekawe i symboliczne jest też to, że śmierć generała zbiegła się z rocznicą śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego. Wprawdzie to Bierut i Cyrankiewicz odpowiadają za śmierć Pileckiego, ale różnica tych życiorysów – Jaruzelskiego i Pileckiego – wręcz krzyczy. Jaruzelski był antybohaterem przez większą cześć swojego życia. Do samego końca upierał się przy swoim, odmawiał refleksji nad własnymi czynami. ... "
http://wpolityce.pl/polityka/197549-prof-roszkowski-dla-wpolitycepl-witold-pilecki-i-gen-jaruzelski-roznica-tych-zyciorysow-wrecz-krzyczy-jaruzelski-byl-antybohaterem-przez-wiekszosc-swojego-zycia
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~toruńskietermy niezalogowany
26 maja 2014r. o 1:14
Skorn jak zwykle chciał błysnąć - tylko mu nie wyszło. Wrzutkę zrobił z Jaruzelskim i jak zwykle (...). Kto poważnie będzie traktował jego posty przecież on normalnie nie jest w stanie dyskutować - jak nie ma argumentów to adwersarzy obrzuca inwektywami. Udaje "znawcę" a zachowuje się jak burak.
Temat dotyczy rocznicy śmierci Pileckiego i w odniesieniu do tej postaci trudno byłoby zmaleć wypowiedzi które negowałyby jego zasługi.
Jak można wykorzystywać datę śmierci - dzień/miesiąc - jako odnośnik do porównywania Pileckiego do "kontrowersyjnego" Jaruzelskiego.
Jedni będą się z Twoimi stwierdzeniami zgadzać inni nie wszystkie oceny będą subiektywne - co do działań i roli jaką odegrał Jaruzelski.
Przynajmniej próbujesz swoje oceny uzasadnić czego u innych brakuje.
<

Zmoderowano 26.05.2014 godz.9:13 - powód: topposting oraz ubliżanie (moderator)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
2161
#fobiak nieaktywny
26 maja 2014r. o 7:23
zanim zaczniecie porownywac jaruzelskiego z pileckim to odpowiedzcie na jedno pytanie:
1. jakim cudem pilecki wydostal sie z auschwitz?
2. dlaczego cyrankiewicz sobie tak nie wyszedl na wolnosc bo wiadomo, ze mu po wojnie nie pomogl
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~dvro niezalogowany
26 maja 2014r. o 8:13
Doczekaliśmy się w Bolesławcu ulicy Rotmistrza Pileckiego :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
211
skorn
26 maja 2014r. o 17:25
~ napisał(a): Udajesz albo "palisz" głupa - jeżeli masz sklerozę lub demencję starczą (w twoim trudnym przypadku obstawiałbym tą drugą) przypomnę ci kolejny raz.
Materiał źródłowy to Komunikat IPN orzekający że twój bohater "Bury" to BANDYTA:
"Informacja o ustaleniach końcowych śledztwa S 28/02/Zi w sprawie pozbawienia życia 79 osób - mieszkańców powiatu Bielsk Podlaski w tym 30 osób tzw. furmanów w lesie koło Puchał Starych, dokonanych w okresie od dnia 29 stycznia 1946r. do dnia 2 lutego 1946"


Palącym głupa jesteś ty. Zamulasz tylko na przemian Burym i Ogniem, ale dobrze wiesz, do jakiej sprawy się odnoszę:

~ napisał(a): "...wśród ofiar podziemia zbrojnego było też 5043 bezbronnych cywilów, w tym 2655 rolników i 691 gospodyń domowych oraz 187 dzieci do lat 14.

Ocenia się, że po stronie „wyklętych” zginęły 7672 osoby."


Ocenia się? Kto tak ocenił? Źródła tej wypowiedzi do dziś nie podałeś. Mi zarzucasz nieumiejętnośc dyskutowania a sam ignorujesz pytania.

p.s. Bury nie jest moim bohaterem.

<i>
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 maja 2014r. o 20:41
Coś dla ucha o Rotmistrzu.

Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.