Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
23 marca 2015r. godz. 10:38, odsłon: 872, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS: Podział punktów z Widawą

W meczu XVII kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie Bolesławiec zremisował na wyjeździe z Widawą Bierutów 0:0.
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Punkt wywieziony z Bierutowa na pewno cieszy, choć można mówić o niedosycie gdyż niewiele zabrakło abyśmy zgarnęli pełną pulę.

BKS Bobrzanie Bolesławiec zdecydowanie lepiej niż gospodarze rozpoczął niedzielne spotkanie. Już w pierwszej minucie dobrym strzałem głową po podaniu Dzięgleskiego popisał się Kosior lecz bramkarz Widawy Bierutów był na posterunku. Dwie minuty później BKS ponownie zagroził bramce rywala. Z prawej strony dobrze pociągnął Pawlusińśki, który po ziemi zagrał w pole karne. Tam piłkę dopadł Wojciechowski jednak strzał naszego zawodnika ponownie padł łupem bramkarza gospodarzy. Ten fragment meczu należał zdecydowanie do naszych chłopaków, którzy nie pozwalali Widawie Bierutów na skonstruowanie jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Efektem dobrej gry BKS-u była akcja z 34 minuty. Wtedy to po świetnej akcji kombinacyjne naszego zespołu sam na sam z bramkarzem Widawy znalazł się Wojciechowski. Niestety nasz zawodnik strzelił wprost w bramkarza i musieliśmy obejść się smakiem. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ zmianie, niestety przewagę naszego zespołu nie potrafiliśmy zamienić na gola. Warto podkreślić dobrą postawę bloku defensywnego BKS-u zwłaszcza, że zabrakło w nim Daniela Dudkiewicza, pewnego do tej pory punktu naszej obrony.

W drugiej połowie Widawa Bierutów częściej gościła pod naszym polem karnym ale dobrze między słupkami BKS-u radził sobie Janiczak broniąc parę groźnych strzałów gospodarzy. BKS Bobrzanie Bolesławiec w dalszym ciągu przeważał jednak nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji do wyjścia na prowadzenie. Gospodarze przez długi czas nie potrafili wyjść z własnej połowy więc tym bardziej szkoda, że nie potrafiliśmy postawić kropki nad i. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i podział punktów stał się faktem.

Pierwszy wiosenny mecz o punkty w wykonaniu BKS-u był zdecydowanie udany i choć z racji naszej przewagi w niedzielnym meczu pozostał niedosyt to styl prezentowany przez naszych chłopaków jasno sugeruje, że jeszcze niejednokrotnie będziemy świadkami dobrej postawy naszych chłopaków. Zaprezentować ją będziemy mogli już w najbliższą sobotę kiedy to przy Spółdzielczej podejmiemy Nysę Zgorzelec.

Widawa Bierutów - BKS Bobrzanie Bolesławiec 0:0

BKS: Janiczak, Wakulski, Kapusz, Bochnia, Pazio, Długosz (58' Ziółkowski), Dzięgleski (żk), Kosior, Wojciechowski (65' Dudka), Pawlusiński, Ohagwu.