2 kwietnia 2015r. godz. 12:11, odsłon: 2746, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS: Puchar nie dla nas

W meczu 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski BKS przegrał z Woskarem Szklarska Poręba i odpadł z rywalizacji.
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Mecz jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego miał swoją historię. Z sobie tylko znanych powodów gospodarze środowej konfrontacji dążyli do tego aby mecz się nie odbył i został przeniesiony na inny termin. Na szczęście zdaniem arbitrów tego spotkanie nie było ku temu powodów i obie jedenastki pojawiły się na murawie.

W pierwszej połowie trener BKS-u Andrzej Kisiel desygnował do gry eksperymentalny skład, dając szansę na grę również zawodnikom rezerwowym. Pierwsze 45 minut było słabe w naszym wykonaniu, a liczne błędy naszych chłopaków pozwoliły Woskarowi Szklarska Poręba na śmielsze poczynania. Mimo tego mieliśmy szanse na gole. W 24 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Pawlusiński ale górą był zawodnik ze Szklarskiej Poręby. W 31 minucie znów szansę miał Pawlusiński ale ponownie bez bramkowego efektu. Dwie minuty później na mocny strzał zdecydował się Długosz ale piłka przeszła tuż nad poprzeczką. Kiedy wydawało się, że na przerwę zejdziemy bezbramkowo remisując, gospodarze przeprowadzili szybką kontrę i objęli sensacyjne prowadzenie 1:0.

W drugiej połowie trener Kisiel desygnował do gry zawodników dotąd grających w pierwszym składzie i obraz gry wyglądał już inaczej. Niestety główną rolę zaczęła grać pogoda. Silny wiatr i gęsto sypiący śnieg uniemożliwił nie tylko obserwowanie środowego meczu ale i jego granie. W 71 minucie warunki do gry były tak fatalne, że sędzia meczu nakazał obu jedenastkom zejście do szatni. Po kilkunastu minutach pogoda się uspokoiła i po zabiegu odśnieżania murawy obie ekipy wróciły do gry. Już w pierwszej akcji po wznowieniu BKS wyrównał wynik spotkania. Dobrze z rogu zacentrował Kosior, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Bochnia i umieścił piłkę w siatce. Końcowy kwadrans to już ciągłe ataki naszego zespołu jednak ekipa ze Szklarskiej Poręby zamknięta na swojej połowie dobrze się broniła. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie i sędziemu nie pozostało nic innego niż zarządzić rzuty karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy Woskaru Szklarska Poręba i to oni zameldowali się w półfinale okręgowego Pucharu Polski.

Środowy mecz nie był dobry w naszym wykonaniu. Mimo, iż warunki do gry były przeciętne nie usprawiedliwia to słabej postawy zespołu. Obowiązkiem naszych chłopaków była wygrana, z faktu, że to się nie udało musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski gdyż już w sobotę czeka nas niezwykle trudna konfrontacja w Polkowicach z tamtejszym KS-em.

Lekkim pocieszenie może być to, że z pucharu odpadła rewelacyjna Miedź II Legnica ulegając w karnych dużo niżej notowanemu rywalowi. W karnych męczyła się także Olimpia Kowary (ostatecznie pokonała Wartę Bolesławiecką)

Woskar Szklarska Poręba - BKS Bobrzanie Bolesławiec 1:1 k.6:5

Bramki dla BKS-u: Bochnia (71')

BKS: Purta, Janicki (63' Wakulski), Zapiór (46' Kapusz), Pazio (żk), Czernatowicz, Ziółkowski, Dzięgleski (46' Bochnia), Dudka, Borzymek (55' Kosior), Długosz, Pawlusiński (46' Kraśnicki)

~Anonim niezalogowany
2 kwietnia 2015r. o 12:22
zmniejszyc dofinansowanie na kopaczy!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
2 kwietnia 2015r. o 14:09
omg, odpadaja juz na etapie okregowym...

a taki klub blekitni w 1/2 finalu ogrywa Lecha Poznan 3:1
4783
#Quuczy nieaktywny
2 kwietnia 2015r. o 14:17
~ napisał(a): omg, odpadaja juz na etapie okregowym...

Zdarza się nawet najlepszym odpaść - zauważmy, że przegrali w rzutach karnych.

Co do Błękitnych to oni grają w II lidze (czyli de facto w III lidze) i tylko łut szczęścia dał im wygraną, Lech po prostu zlekceważył rywala a Błękitni po wyrównującej bramce dostali skrzydeł.

//Quczy

Once a White Eagle, always a White Eagle.
~... niezalogowany
2 kwietnia 2015r. o 17:53
szmacianka też zlekceważyła rywala i widać efekty
1799
#koehl nieaktywny
2 kwietnia 2015r. o 22:01
zlikwidowac ten klub,a na miejscu stadionu wybudowac nowy market///ludzi bedzie co nie miara!!!
~zdziwiony kibic niezalogowany
2 kwietnia 2015r. o 22:09
Dziwię się działaczom oraz szkoleniowcowi że nie podeszli do tego meczu profesjonalnie ,BKSowi awans nie grozi więc powinni powalczyć o PP a nuż zgarnęli by całą pulę 30 tys jakie wypłaci DZPN. 2 lata temu zespół z Rokitek w finale ograł Olimpię Kowary.