ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4055, 11 grudnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum


W jakim stylu urządzić przydomowy ogród?
15 kwietnia 2017r. godz. 09:39, odsłon: 303

Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań i czasu.

Bolesławiec - Informacje: W jakim stylu urządzić przydomowy ogród?
(fot. W jakim stylu urządzić przydmowy ogród?)

Możliwości jest bardzo wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań i czasu, który możemy poświęcić na pielęgnację ogrodu. Ważna jest też wiedza, ale tę możemy uzupełnić dzięki poradnikom i stronom internetowym.

Style ogrodów

Różnią się między sobą sposobem zagospodarowania przestrzeni, uprawianymi roślinami, małą architekturą. Nie zawsze musimy decydować się na konkretny styl, najczęściej zdajemy się na własną intuicję i gust. Warto jednak zapoznać się z charakterystycznymi cechami poszczególnych rozwiązań.

Styl francuski

Jest niezwykle uporządkowany i harmonijny, nie ma w nim miejsca na improwizację. Wszystkie klomby, ścieżki, elementy małej architektury są starannie zaplanowane. Charakterystyczną cechą tych ogrodów są żywopłoty (oczywiście idealnie przycięte), formowane drzewka oraz ścieżki oddzielone płotkami (palisady, rollborderami. Każda strefa ogrodu musi być wyraźnie zaznaczona. Elementami dekoracyjnymi są drewniane rzeźby, ławki oraz altanki.

Styl angielski

To przeciwieństwo stylu francuskiego. Jego podstawową cechą jest naturalność. Nie ma wyznaczonych klombów, a rośliny rosną podobnie jak w stanie dzikim, piętrowo i nawzajem się przenikając. Taki ogród nie wymaga czasochłonnej pielęgnacji, jedynie przycinania zbyt rozrosłych krzewów. Ogród angielski nie lubi jaskrawych kolorów, dlatego rośliny kwitnące trzeba starannie dobierać. Ścieżki w ogrodzie wiją się w różnych kierunkach. Jedynym elementem, który wymaga większych nakładów pracy jest trawnik. Zawsze musi być zielony i równo przycięty, to miejsce na angielski piknik. Elementy małej architektury powinny być rozstawione chaotycznie, mają sprawiać wrażenie przypadkowości.

Ogród angielski będzie dobrze wyglądał na dużych powierzchniach poza miastem. Kompozycyjnie absolutnie nie pasuje do architektury w stylu nowoczesnym.

Styl nowoczesny

Jest stylem minimalistycznym w formie, dominują równo przycięte trawniki, rośliny jednobarwne. Elementy zdobnicze wykonane są z drewna lub kamienia. Meble ogrodowe mają nowoczesną formę. Ogród służy przede wszystkim do wypoczynku, zraszanie, oświetlenie są najczęściej zautomatyzowane. 

Źródło: http://bdburchex.com.pl/(Zlecony tekst)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 11.12.2018, Czesi zamknęli granicę w Jakuszycach
  - 11.12.2018, Zaginął Paweł Stadnicki
  - 11.12.2018, Dogadali się - strajku nie będzie
  - 11.12.2018, Sukcesy KORIO Bolesławiec
  - 11.12.2018, Ponad 300 kontroli stanu trzeźwości
  - 11.12.2018, Protest w sądzie
  - 11.12.2018, Zderzenie na Ogrodowej
  - 11.12.2018, Czy oświetlenie domu ma znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia?
  - 10.12.2018, Po pijaku i bez prawka
  - 10.12.2018, Boczar na "Turnieju Mistrzów"
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO