ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4421, 12 grudnia 2019r.
reklama
Ubezpieczenia OC i AC - najatrakcyjniejsze oferty tylko na mFind.pl!
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Stary Dworzec zaprasza
reklama Stary Dworzec zaprasza
reklama Krajowy Fundusz Szkoleniowy
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony27 kwietnia 2017r. godz. 09:34, odsłon: 7386, www.mbst-terapia.pl
Jest ratunek dla pacjentów
Niemalże z dnia na dzień zmieniają się dostępne metody leczenia.
Bolesławiec - Informacje: Jest ratunek dla pacjentów www.mbst-terapia.pl (fot. www.mbst-terapia.pl)

Spośród wszystkich gałęzi nauki, medycyna idzie do przodu najszybciej, na równi z informatyką. Niemalże z dnia na dzień zmieniają się dostępne metody leczenia. Staja się one coraz bezpieczniejsze, szybsze, skuteczniejsze. Gdy połączymy medycynę z informatyką, postęp jest jeszcze bardziej spektakularny. 

Proces wprowadzania coraz to skuteczniejszych innowacji medycznych do powszechnego użycia dzieje się teraz. I to w naszym mieście. Coraz głośniej w świecie medycznym mówi się o wykorzystaniu fal rezonansu magnetycznego do leczenia. Poddać terapii można chorych z tymi jednostkami chorobowymi, które są wg Pacjentów tymi najbardziej uprzykrzającymi życie. Mowa tu o stanach powypadkowych, pooperacyjnych i zwyrodnieniach. To właśnie one ograniczają mobilność Pacjentów, powodują ból, dyskomfort, deformacje. Przez nie wydajemy krocie na środki przeciwbólowe, maści i żele, okłady, rehabilitacje. W zaawansowanych stadiach utrudniają życie tak bardzo, że zmuszają nas do podejmowania decyzji o przerwie w życiu zawodowym. Wydajemy pieniądze na sanatoria, operacje, ostrzykiwania. Wszystkim tym zabiegom towarzyszy ból o różnym nasileniu. Niekiedy tak silny, że doprowadzający Pacjenta na skraj szaleństwa. Nie musi tak być. Mamy możliwość wyjść z tego schematu. I to tu, na miejscu – w Bolesławcu. To właśnie Bolesławiec jest pierwszym miejscem w Polsce, w którym już w listopadzie pojawiła się terapia rezonansem magnetycznym w technologii MBST. I właśnie tu, na Ulicy Piaskowej 11B/10 działa pierwsze Centrum Terapii MBST. W ślad za Bolesławcem poszedł Wrocław (3 ośrodki), Częstochowa, Zabrze, Łódź i Warszawa (2 ośrodki). 

Ogólnopolskie zainteresowanie tą metodą terapii jest coraz większe. O temacie głośno i wśród lekarzy i terapeutów, jak i wśród Pacjentów. Głównie z powodu skuteczności i bezinwazyjności tej metody. Osoba, która poddaje się jej nie musi czynić żadnych przygotowań przed rozpoczęciem serii zabiegów. Wystarczy, że zgłosi się do swojego lekarza, który może zakwalifikować na zabieg lub bezpośrednio do Centrum Terapeutycznego przy ulicy Piaskowej. Tam terapeuta pokieruje całym procesem kwalifikacji i leczenia. Przed wizytą u swojego lekarza lub w Centrum Pacjent musi jedynie zaopatrzyć się w badanie diagnostyczne. Może być ono zrobione dowolną metodą: RTG, rezonans magnetyczny, USG, TK. Od momentu, gdy Pacjent zostanie zakwalifikowany na leczenie metodą MBST, jest w stanie rozpocząć terapię już w ciągu kilku dni. Nie ma problemu nieskończenie długich kolejek, jaki obserwujemy przy tradycyjnych metodach rehabilitacji. Głównie dlatego, że leczenie systemem MBST jest dostępne tylko prywatnie, nie jest refundowane przez NFZ. Mocno usprawnia to proces terapii. 

Mimo że jak wspomnieliśmy, o metodzie MBST jest coraz głośniej, to jest znaczna liczba Pacjentów, którzy jeszcze o tej metodzie nie słyszeli. Właśnie dla nich przypominamy w kilku słowach, na czym terapia MBST polega. W użyciu są w tej chwili dwa typy urządzeń do MBST. Jedno z nich przypomina łóżko, na którym Pacjent z dolegliwościami kręgosłupa, bioder lub barków „wjeżdża” do półokrągłej szpuli z migającymi diodami. Drugie – do leczenia dolegliwości mniejszych stawów, jest połączeniem krzesła ze stolikiem, na którym osadzona jest półokrągła szpula. Wkładamy w nią kończynę przeznaczoną do zabiegu. Podczas codziennej, 60 minutowej sesji Pacjent nie powinien nic czuć, może się pojawić jedynie krótkotrwałe mrowienie. Urządzenie emituje to samo promieniowanie, które jest wykorzystywane w badaniu rezonansem magnetycznym, ale w znacznie mniejszym natężeniu. To właśnie to promieniowanie tak dobroczynnie działa na ludzki organizm. Potrafi uśmierzyć ból, zregenerować mięśnie, kości i co najważniejsze – zregenerować chrząstkę. Co to daje Pacjentowi? Przede wszystkim nieporównywalnie większy komfort życia. Zredukowany ból, większą ruchomość w stawach, przespane noce i możliwość uniknięcia lub odroczenia operacji. Efekty te są widoczne już po pierwszych 6-8 tygodniach od zakończenia terapii. Okres ten wynika z naturalnych procesów gojenia i regeneracji tkanek, które trwają. Fizjologia jest tutaj nieubłagalna. Niektórzy Pacjenci owszem – czują poprawę już w trakcie serii zabiegów, ale nie można tego traktować, jak reguły. Co do skuteczności natomiast nie ma wątpliwości – jest ona potwierdzona bardzo licznymi badaniami, przeprowadzonymi przez uznanych naukowców z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Chorwacji. Wciąż rozpoczynane są kolejne, dotyczące również innych zastosowań MBST w medycynie. 

Jak już wspomnieliśmy, leczenie jest przeprowadzane w serii codziennych, godzinnych zabiegów. Seria, w zależności od schorzenia, jego nasilenia i lokalizacji może trwać 5, 7 lub 9 godzin zabiegowych. Nie należy ono do najtańszych, ponieważ polska cena terapii jest bardzo zbliżona do ogólnoeuropejskiej ceny za tą terapię i rozpoczyna się od 2950zł. Leczenie jednak jest szybkie, bezbolesne i przede wszystkim skuteczne dla Pacjenta. W końcu zdrowie i poprawa sprawności są bezcenne. Niejednokrotnie zsumowanie należności za metody rehabilitacji i leki w czasie standardowego, najpopularniejszego leczenia przekracza wartość metod nowoczesnych, skutecznych i bezbolesnych dla Pacjenta, które pozornie wdają się drogie. Jak większość nowoczesnych metod leczenia, dostępnych w klinikach i szpitalach prywatnych, również tutaj dostępne są wygodne sposoby finansowania terapii. 

W każdym momencie można zasięgnąć dodatkowych informacji na temat terapii MBST na stronie www.mbst-terapia.pl, pod numerem telefonu infolinii +48 22 201 22 00 lub bezpośrednio w Centrum Terapeutycznym przy ulicy Piaskowej 11B/10 w Bolesławcu.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

CasusMORENANajlepszeMedycyna ChińskaAutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęMedycyna Chińska 2
reklama Stary Dworzec zaprasza
Inne informacje z regionu
reklama