ISSN 2082-2553. Wydanie nr 3851, 21 maja 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się
REKLAMA Bricomarche zaprasza
REKLAMA

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

REKLAMA Zespol Prestiz zaprasza

Bolesławiecki Katalog firm

REKLAMA Lakfarb zaprasza
REKLAMA Piramida zaprasza

BolecForum - Ogłoszenia

REKLAMA Zapraszamy

BolecAlbum

REKLAMA Zapraszamy
REKLAMA Netia zaprasza

Nasz patronat
Blues nad Bobrem rusza 3 sierpnia
26 lipca 2017r. godz. 08:18, odsłon: 2103

Dwudziesta siódma edycja Festiwalu pełna atrakcji. Będzie czego posłuchać i w Kruszynie, i w Bolesławcu.

Bolesławiec - Informacje: Blues nad Bobrem rusza 3 sierpnia
Gitara Romana Puchowskiego (fot. Bernard Łętowski)

Tegoroczna XXVII edycja Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia w Kruszynie i w Bolesławcu.

Podczas Bluesa nad Bobrem odbywa się kilka, a może nawet kilkanaście różnych imprez, które składają się na całość pod nazwą Festiwal. Głównym jego punktem są warsztaty muzyczne które odbędą się w dniach 4-11 sierpnia w godz. 11.00-17.00. Każdy kto ma taką potrzebę, może doskonalić swoje umiejętności w zakresie gry na gitarze elektrycznej, akustycznej i basowej, perkusji, klawiszach. Może śpiewać, uczyć realizacji dźwięku i fotografować. Warsztaty prowadzone są przez najznamienitszych artystów polskiej sceny muzycznej, którzy z wielkim zapałem przekazują całą swoją olbrzymią wiedzę i wieloletnie doświadczenie młodym muzykom. Najlepsi uczestnicy warsztatów mają możliwość otrzymania prestiżowej nagrody dla najciekawiej zapowiadającego się gitarzysty i basisty.  W trakcie warsztatów odbywają się również konsultacje z muzykami i porywające słuchaczy wykłady. W tym roku odbędzie się Prelekcja mec. Tomasza Mielke: Prawo autorskie/prawo własności intelektualnej w codziennej pracy profesjonalnego muzyka, na wykład zapraszamy 5 sierpnia o godz. 19.00 do Gospody Kruszyna. (wstęp wolny)

Wieczorami każdy może pochwalić się swoimi umiejętnościami oraz pokazać to, czego nauczył się podczas codziennych zajęć, uczestnicząc w jam session. Na scenie pod czujnym okiem swoich mistrzów można zmierzyć się ze standardami bluesowymi, jazzowymi i sprawdzić się w improwizacjach. Na jam session zapraszamy do Gospody Kruszyna w dniach 3-11 od godz. 20.00. (wstęp wolny)

W piątek 11 sierpnia w Teatrze Starym w Bolesławcu o godz. 19.00 Powarsztatowa prezentacja klas oraz koncert w wykonaniu Magdy Piskorczyk -Masterclass.

Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem oraz multiinstrumentalistka grająca na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem. Prowadzi warsztaty muzyczne Magda Piskorczyk Masterclass według własnego autorskiego programu m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem. Efektem warsztatów w warszawskim OKO jest wydana w 2012 roku płyta „Magda PiskorczykMasterclass”.Wstęp na koncert – 20 zł. Bilety do nabycia w biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80.

Najważniejszym punktem Festiwalu  jest Przegląd Zespołów Bluesowych im. T Nalepy- zapraszamy 12 sierpnia do Teatru Starego w Bolesławcu o godz. 17.00. Przegląd od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów, w tym roku do Przeglądu zgłosiło się 16 zespołów. Od 2007 roku nosi imię Tadeusza Nalepy, ojca polskiego bluesa. Jest to jedyny konkurs, w którym obowiązkowe jest wykonanie utworu z repertuaru Tadeusza Nalepy. Laureatami Przeglądu były m.in. zespoły J.J. Band, The Twisters, Tipsy Drivers czy Ścigani, Cheap Tobacco, czy Niebieska Sowa. Laureatami Przeglądu byli również Roman Puchowski i Jacek Siciarek – dziś gwiazdy i wykładowcy warsztatów. Wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych wybiera najlepszych, honorując ich atrakcyjnymi nagrodami. *Tegoroczny Przegląd Zespołów Bluesowych dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017. (Wstęp za okazaniem zaproszenia). Zaproszenia dostępne w Biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80, oraz w Piwnicy Paryskiej, ul. Komuny Paryskiej.

Festiwal zakończymy koncertem finałowym. Finał Festiwalu Blues nad Bobrem odbędzie się w Teatrze Starym w Bolesławcu 12 sierpnia o godz. 20.30.  W programie występ ubiegłorocznego laureata – Manfredi & Johnson oraz koncert Gwiazdy Festiwalu „Wes Gałczyński & Power Train”.

„No1” zespołu Wes Gałczyński & Power Train została uznana za Płytę Roku 2016 w plebiscycie Blues Top 2016, organizowanym przez magazyn Twój Blues. Wes Gałczyński & Power Train istnieje od maja 2012 roku. Motorem napędowym „Wes Galczynski & Power Train” są doskonali muzycy – Jan Kiedrzyński (bębny), Paweł Gielarek (bas) oraz Wiesiek Gałczyński. Gałczyński jest ćwierćfinalistą IV edycji „The X Factor”. Po jego imponującym bluesowym występie castingowym, zyskał popularność i uznanie widzów. Pełne energii występy zespołu zawsze przyjmowane są z dużym entuzjazmem publiczności. Wstęp na koncert- 50 zł.  Bilety do nabycia w biurze Podróży Perfekt, ul. Sierpnia 80.
Stowarzyszenie Blues nad Bobrem serdecznie zaprasza.

Portal Bolec.Info jest patronem medialnym wydarzenia.

(Bolec.Info/Blues nad Bobrem)


Podziel się:
Facebook nk.pl
REKLAMA
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).
Bolecnauci komentują
Blues nad Bobrem rusza 3 sierpnia

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~~TT   26 lipca 2017r. o 9:05

~~TT
Zdjęć: 0
Postów:

A mszy blusowej w tym roku nie będzie
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

Bernard   26 lipca 2017r. o 9:37

Bernard
Zdjęć: 29
Postów:

~~TT napisał(a):
A mszy blusowej w tym roku nie będzie


Nie będzie.

bobrzanie.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~   26 lipca 2017r. o 9:42

~~
Zdjęć: 0
Postów:

Wszystkie obywatelskie inicjatywy kulturalne niezwiązane z ratuszem zaorane lub zarżenięte :/ Szkoda.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~kwl   26 lipca 2017r. o 10:35

~~kwl
Zdjęć: 0
Postów:

ale to kiedyś była imprezka,az sie wierzyc nie chce ze tak to zniszczono i zakopano.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

  Inne informacje z Bolesławca:
  - 21.05.2018, Nowy sprzęt dla strażaków
  - 21.05.2018, Glinoludy zaszalały w Łodzi
  - 21.05.2018, Bratki znikają z Tysiąclecia
  - 21.05.2018, Dolne Młyny do poprawki
  - 21.05.2018, Złodziej zatrzymany
  - 21.05.2018, Biegli mali i duzi - WYNIKI!
  - 21.05.2018, Podwójne złoto Joli!
  - 21.05.2018, Czy odbiorą taką drogę po remoncie?
  - 21.05.2018, Podziękowanie od Rodziny Józefa Burniaka
  - 20.05.2018, Przeciwko ustawie dekomunizacyjnej?
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

REKLAMA Netia zaprasza