PILNE!
12 marca 2018r. godz. 12:56, odsłon: 4578, Jarosław Molenda/Kazimierz Marczewski

Genialni bolesławieccy brydżyści

Młodzi brydżyści juniorzy z Bolesławieckiego Klubu Brydżowego zdobyli cztery złote medale na Mistrzostwach Polski.
Patryk Patreuha absolutny Mistrz Polski
Patryk Patreuha absolutny Mistrz Polski (fot. Zuzanna Moszczyńska/Witold Stachnik)

Komplet złotych medali dla juniorów Bolesławieckiego Klubu Brydżowego na Mistrzostwach Polski.

Znakomity, wręcz genialny  występ  zanotowali w Warszawie na Mistrzostwach Polski Juniorów (19-20 lat) w Brydżu Sportowym  młodzi zawodnicy z Bolesławieckiego Klubu Brydżowego.

Bolesławieccy juniorzy zdobyli komplet czterech złotych medali, zwyciężając we wszystkich rozegranych konkurencjach!

W konkurencji dziewcząt bezkonkurencyjna była Alicja Myśliwiec (BKB) występująca w parze Alicją Jaskulecką (MKBS CEBULARZ Lublin). Para wygrała zdecydowanie osiągając wynik 66,94% wyprzedzając srebrne medalistki o blisko 7%.Bolec.Info - zdjęcie

W kolejnej konkurencji par mixtowych również zdecydowane zwycięstwo odniosła para Patryk Patreuha (BKB) – Maria Socha z wynikiem 67,08%.Bolec.Info - zdjęcie

Dużo bardziej zacięta była rywalizacja w turnieju open, gdzie ostatecznie bracia Jakub i Patryk Patreuhowie (BKB) zdobyli tytuł Mistrzów Polski wyprzedzając parę z AZSUW PIAST Warszawa Krystian Bączek i Adam Smolik o 0,31%.Bolec.Info - zdjęcie

Bracia Jakub i Patryk Patreuhowie potwierdzili swoją supremację w tej kategorii wiekowej w Polsce wygrywając turniej teamów (wspólnie z parą Krystian Bączek – Piotr Jasiński). Zwyciężyli zdecydowanie w klasyfikacji Butlera ( wyniki par zawodników ze wszystkich teamów).

Patryk Patreuhazdobywca trzech złotych medali (we wszystkich konkurencjach jakich mógł startować) został najlepszym zawodnikiem całych mistrzostw, wyprzedzając swojego brata Jakuba. Na 5 miejscu została sklasyfikowana Alicja Myśliwiec

W klasyfikacji klubów Bolesławiecki Klub Brydżowy zajął II miejsce w Polsce ustępując jedynie AZS UW Warszawa.

Jakub i Kuba Patreuhowie powołani zostali do reprezentacji Polski U-20.

Cała trójka bolesławieckich medalistów to tegoroczni maturzyści – uczniowie I LO w Bolesławcu.

Kolejne wielkie sukcesy bolesławieckich zawodników możliwe są dzięki wieloletniej współpracy Bolesławieckiego Klubu Brydżowego i Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie zajęcia brydżowe prowadzi trener Roland Lippik, wychowujący kolejne pokolenia brydżystów.

Cieszy fakt, że gmina Miejska Bolesławiec dofinansowuje szkolenie dzieci i młodzieży w brydża sportowego.