ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4635, 13 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Cyfrowy Polsat zaprasza
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu21 marca 2018r. godz. 11:20, odsłon: 6930, Kazimierz Marczewski
Droższa szkoła specjalna
- Psy szczekają karawana idzie dalej - mówił podczas konferencji starosta Karol Stasik. Krytykuje go Maciej Małkowski.
Bolesławiec - Informacje: Droższa szkoła specjalna Podpisanie umowy na remont szkoły szpecjalnej 21.03.2018 (fot. Kazimierz Marczewski)

W środę, 21 marca 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego podpisano umowę na adaptację budynku byłej Szkoły Podstawowej przy ulicy Bankowej, na Zespół Szkół i Placówek Specjalnych. Szkoła ta ma być przystosowana do ponadstandardowych wymagań.

- Psy szczekają karawana idzie dalej - powiedział powiedział Karol Stasik jeszcze zanim doszło do podpisania umowy. Podpisanie umowy Stasik określił jako duży sukces starostwa bolesławieckiego.

Przypominamy, że szacowany przez starostwo remont miał wynieść 3,7 mln zł. brutto. Ostatecznie po kilku przetargach remontu podjęła się firma Impel Group z Wrocławia za kwotę ponad 4,7 ml zł. brutto.  Jak poinformował wykonawca, remont i adaptacja szkoły ma zakończyć się do końca listopada br.

Po podpisaniu umowy odbyła się krótka konferencja prasowa. Na pytanie zadane przez naszego dziennikarza o to, kogo i co starosta miał na myśli mówiąc o psach i karawanie Karol Stasik nie był w stanie odpowiedzieć. Słowa te najprawdopodobniej miały być krytyką radnych Impulsu Miasta, którzy twierdzą, że starostwo niepotrzebnie ogłaszało kolejny przetarg, bo z góry było wiadomo, że nikt się nie zgłosi.

- Po co ogłaszano trzeci przetarg z budżetem 3,7 mln skoro w drugim ceny oscylowały w kwocie do 5 mln? Stracono cenny czas i szkoła nie ruszy z dniem 1. września. - mówi w rozmowie z Bolec.Info Maciej Małkowski (Impuls Miasta). - Ostatnie ruchy Zarządu Powiatu dotyczące gospodarowania mieniem mogły z powodzeniem zaowocować budową nowej szkoły. Sprzedaż miastu po niskiej cenie starej przychodni na Zwycięstwa, przyszła sprzedaż miastu pałacyku na Zgorzeleckiej oraz te pieniądze przeznaczone na remont budynku na Bankowej, to kilkanaście mln zł. Budowy nowej szkoły jednak nie podjęto. Dlaczego? Ponieważ starosta stał się trzecim zastępcą prezydenta miasta, któremu na budowie nowej szkoły specjalnej, poza kampanią wyborczą, nigdy nie zależało- dodaje radny.

Do sprawy wrócimy.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka   21 marca 2018r. o 11:38

~Rudobrunatnyrudawa Gęsiówka

Postów:

Panowie z zarządu powiatu, zróbcie coś dobrego... podnieście ręce nad biurko, wstańcie i nic nie ruszajcie do wyborów.... Gospodarze w Powiecie....
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Brązoworuda Ślazówka   21 marca 2018r. o 11:51

~Brązoworuda Ślazówka

Postów:

Ej, a może etatowy członek się dorzuci? Widzę, że starosta robi dobrze, ale nie tym co trzeba.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Niebieska Maciejka   21 marca 2018r. o 11:55

~~Niebieska Maciejka

Postów:

to prawda ta szkoła powinna być wybudowana nowa Pan Maciej Małkowski ma rację, i tak w końcu koszty będą wyższe niż wybudowanie nowej szkoły szokoda!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Czarna Tawułka   21 marca 2018r. o 12:00

~~Czarna Tawułka

Postów:

Że niby kto jest psem, Panie Stasik? Ludzie którzy wytykają Pana politykę nazywa Pan psami? Żeby tylko z karawany nie wyszedł karawan.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szarawozielona Kolczurka   21 marca 2018r. o 12:12

~~Szarawozielona Kolczurka

Postów:

Niech ten Pan już więcej nie startuje do wyborów. Przez swoje siedzenie szkodzi mieszkańcom. Zasiedziały i zawistny dziadek na emeryturę !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Marengo Mięta   21 marca 2018r. o 12:12

~Marengo Mięta

Postów:

Panie starosto, w wyborach do rady uzyskał pan ok 240 głosów, Maciej ok. 800. Więcej pokory zatem. A psy to bardzo fajne zwierzęta.
Ps. Dowiedział się juz pan gdzie ten milion zł z zakładów ceramicznych? Skoro jest pan gospodarny to powinien pan wiedzieć.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Złocisty Eukomis   21 marca 2018r. o 12:17

~Złocisty Eukomis

Postów:

Gdzie jest Prezydent? Przecież grają w jednej drużynie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Żółtobrunatny Omieg   21 marca 2018r. o 12:23

~Żółtobrunatny Omieg

Postów:

Moim zdaniem rolowanie przetargow i wykonanie stanie się problemem nowej władzy po wyborach listopadowych. Mając w pamięci inne inwestycje powiatu do których dokładano sporo pieniędzy nie sądzę żeby na tych blisko 5 milionach się skończyło i że uda się to do końca listopada.
Pewni ludzie jednak powinni już odejść. Oby tak dalej panie starosto to może dostanie pan jakieś miejsce na listach prezydenta.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiecMWSL
reklama Zapraszamy
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza