ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4632, 10 lipca 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Centrum Szkoleniowe zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tekst zlecony17 czerwca 2018r. godz. 09:15, odsłon: 4747, UM Bolesławiec
Rozpoczyna się rozbudowa sieci ciepłowniczej
ZEC przekazał teren zlokalizowany w obrębie Rynku pod plac budowy nowej sieci ciepłowniczej.
Bolesławiec - Informacje: Rozpoczyna się rozbudowa sieci ciepłowniczej Rusza rozbudowa sieci ciepłowniczej (fot. UM Bolesławiec)

- Przyłączanie do sieci ciepłowniczej nowych odbiorców w rejonie Rynku jest częścią strategii likwidacji niskiej emisji dwutlenku węgla i pyłów zawieszonych w Bolesławcu oraz ma na celu poprawę stanu środowiska – mówi prezydent Bolesławca Piotr Roman.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej w rejonie Rynku jest jedną z największych inwestycji Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu. Oferta przyłączenia się do systemu ciepłowniczego została skierowana do ponad sześćdziesięciu wspólnot mieszkaniowych. Obejmuje ona dostawę ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Rozbudowa sieci zapewni również większy komfort i bezpieczeństwo. Roboty budowlane rozpoczną się od ul. Armii Krajowej.

- Wielkość inwestycji, jej specyfika, zabytkowy obręb miasta niosą liczne utrudnienia dla procesu inwestycyjnego. W związku z powyższym w okresie letnim, w kwartałach zabudowy okalających Rynek, będą pojawiać się utrudnienia w ruchu pieszo-kołowym. Pragniemy jednak dodać, iż realizacja zadania została zaplanowana w sposób umożliwiający w przyszłości przyłączanie nowych odbiorców - bez konieczności ponownego zajmowania wewnętrznych kwartałów zabudowy. Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców bolesławieckiego centrum oraz wszystkich, którzy odczują niedogodności związane z tą ogromną inwestycją – informuje Rafał Koronkiewicz, prezes ZEC.

Zakład Energetyki Cieplnej prowadzi również prace budowlane w pasie zieleni pomiędzy ul. Tysiąclecia, a zabudową wielorodzinną przy ul. Jana Pawła II.

- Sukcesywnie wymieniane są sieci ciepłownicze, które budowane były w naszym mieście w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Groźba awarii spowodowanych nieuniknioną po 30-40 latach korozją rurociągów wymusza konieczność działań zapobiegawczych. Całkowita wymiana sieci jest najlepszym z nich – podkreśla R. Koronkiwicz.

W przypadku przebudowy osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. Jana Pawła II rurociągi tradycyjne przebiegające przez piwnice budynków mieszkalnych zastąpione zostaną siecią preizolowaną położoną w gruncie. Mieszkańcy budynków nie będą już narażeni na możliwość wystąpienia miejscowych rozszczelnień sieci tradycyjnej i zalania gorącą wodą sieciową ich piwnic. Dodatkowo, technologia rur preizolowanych wyposażona w przewody alarmowe pozwala zdalnie kontrolować stan techniczny sieci ciepłowniczej oraz bezzwłocznie reagować w przypadku mechanicznego uszkodzenia płaszcza ochronnego rurociągów, a zatem zwiększa bezpieczeństwo nieprzerwanych dostaw ciepła do odbiorców.

- Zastosowanie technologii preizolowanej pozwala także zmniejszyć straty ciepła na przesyle, co ma swoje odzwierciedlenie w kształtowaniu Taryfy dla ciepła, tj. wysokości opłat za ciepło. Udoskonalanie systemu ciepłowniczego w Bolesławcu jest naszym priorytetem, wiąże się jednak z koniecznością prowadzenia corocznych prac budowlanych – mówi prezes ZEC.

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

~Ceglastoróżowa Poziomka   17 czerwca 2018r. o 12:06

~Ceglastoróżowa Poziomka

Postów:

No dobrze, a kto się zajmie tym, że ciężki sprzęt, który wjechał na teren podwórka między ul. A. Krajowej i B. Prusa rozwalił (tzn połamał swoim ciężarem granitowe płyty na chodnikach).
Czy to też będzie naprawione i wymienione na nowe? Oby nie było tak, że sprzęt wyjedzie, kostkę ulozą na odwal i zostawią podwórko jak po wojnie. Nie wiem czy któryś z redaktorów czy radnych czyta te komentarze ale proszę o interwencję, bo jeśli ten sprzęt tak będzie jeździł po tych delikatnych chodnikach, to na co nam w takim razie byku te remonty podworek?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ołowiany Rdest   17 czerwca 2018r. o 13:11

~Ołowiany Rdest

Postów:

Jesteś mieszkańcem i tobie to przeszkadza, więc zwróć się na piśmie do zarządcy albo do zleceniodawcy tych robót.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~Ciemnobrązowa Bakopa   17 czerwca 2018r. o 13:49

~Ciemnobrązowa Bakopa

Postów:

Romanowi to wisi. Liczy się wynik wyborczy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Brunatnopopielata Sałata   18 czerwca 2018r. o 9:15

~~Brunatnopopielata Sałata

Postów:

~Ciemnobrązowa Bakopa napisał(a): Romanowi to wisi. Liczy się wynik wyborczy

Blablać każdy może raz trochę lepiej raz trochę gorzej - oczywiste jest, że po pracacj ziemnych chodniki i nawiercchnie dróg trawników powinny być odtworzone do stanu pierwotnego i nie może tu byż miejsca na ponowne ułożenie uszkodzonych płyt.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Szara Karagana   18 czerwca 2018r. o 15:28

~~Szara Karagana

Postów:

Ile minęło , 2-4 lata ? Wydatek milionów zł. na przebudowę zaplecza w okół Rynku i teraz wszystko zostanie rozkopane .
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Zielononiebieska Pietruszka   18 czerwca 2018r. o 16:18

~~Zielononiebieska Pietruszka

Postów:

Właśnie dziadostwo okropne ...i tak mało komu tą sieć ciepłowniczą podpinają...jakaś paranoja..
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Mysa Pietruszka   18 czerwca 2018r. o 23:09

~~Mysa Pietruszka

Postów:

~~Zielononiebieska Pietruszka napisał(a): Właśnie dziadostwo okropne ...i tak mało komu tą sieć ciepłowniczą podpinają...jakaś paranoja..
Zmusić wszyskich nie można, z czasem jak będzie więcej chętnych podłączenie będzie już łatwiejszcze
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~~Herbaciana Pysznogłówka   19 czerwca 2018r. o 9:13

~~Herbaciana Pysznogłówka

Postów:

Pracownicy wykonujący tą inwestycję poinformowali mnie, że tylko siedem mieszkań ( w całym kompleksie budynków Prusa, A. Krajowej, itd. ) ma być przyłączonych do tej sieci ciepłowniczej. Jeśli to prawda, to gdzie się znajduje najbliższa delegatura CBA ? Czy czasem ktoś sobie czegoś do kieszeni nie przytulił ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 > >>

MWSLDomoExprtWeterynarzMORENAMetalowiec
reklama Zapraszamy
ZSET Rakowice zaprasza - Twoja przyszła szkoła sponsorowane
Inne informacje z regionu