ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4215, 20 maja 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama ZSET zaprasza
reklama UPC zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Nasz patronat16 października 2011r. godz. 13:34, odsłon: 7386, bolec.info
Powrócili do szkolnych lat...
W sobotę, 15 października odbył się zjazd absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. [ZDJĘCIA]
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... (fot. bolec.info)
Uczniowie, absolwenci, nauczyciele, byli pracownicy I LO W Bolesławcu hucznie świętowali 65-lecie powstania szkoły.

Przygotowania do zjazdu absolwentów połączonego z obchodami 65-lecie powstania szkoły trwały kilka miesięcy a byli uczniowie z zapartym tchem czekali na dzień, kiedy znów spotkają swoich kolegów, nauczycieli oraz ponownie zasiądą w szkolnych ławkach.

Program zjazdu oraz obchodów był bardzo napięty. O godz. 12.00 w sali kina Forum odbyła się uroczysta gala. Oprócz absolwentów, byłych i obecnych pracowników placówki pojawili się przedstawiciele władz zarówno powiatowych jak i miejskich. Gospodarzem spotkania był starosta bolesławiecki Cezary Przybylski.

Niektórzy nawet jak prezydent zastanawiali się w jakiej funkcji bardziej występują. - Zostałem zaproszony oraz przyszedłem tu pełniąc trzy a nawet cztery funkcje: absolwenta, byłego nauczyciela, prezydenta oraz rodzica - powiedział podczas uroczystości Piotr Roman.

Gala była dla absolwentów sentymentalnym powrotem do lat młodości. Były wspomnienia, zdjęcia, anegdotki z życia szkoły. Nie zabrakło oczywiście występów artystycznych zarówno w wykonaniu obecnych uczniów jak i nauczycieli.

Kolejnym punktem i chyba najważniejszym w planie obchodów rocznicy były spotkania w klasach. Można było choć na chwilę poczuć się o 20, 30 czy 40 lat młodziej. Absolwenci z wielkim zainteresowaniem zaglądali w każdy kąt sal, w których spędzili jedne z najpiękniejszych lat w życiu. Władze oraz pracownicy szkoły zadbali o każdy szczegół. W czytelni dostępne były dawne zdjęcia, na których każdy szukał znajomych twarzy, kroniki klasowe oraz wycinki z prasy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokój nauczycielski od którego uczniowie zazwyczaj trzymają się z daleka. Jednak tego wyjątkowego dnia, kiedy lata szkolny mają już dawno za sobą i nie muszą obawiać się wezwania na dywanik, absolwenci pewnym krokiem przekraczali próg pokoju nauczycielskiego.

-Ukończyłem liceum 10 lat temu i wchodząc tu zastanawiałem się co się zmieniło, jak teraz wygląda moja szkoła. I stwierdzam, że wszystko jest jak za starych dobrych czasów. Na ścianach wciąż wiszą te same gablotki, z tymi samymi materiałami, podłogi skrzypią w tych samych miejscach,. Jedyne co się zmieniło to klasa chemiczna, która robi teraz wrażenie. Za moich czasów nie mieliśmy takich możliwości - mówił Mateusz, jeden z najmłodszych na zjeździe.

Zwieńczeniem tego niezwykle emocjonującego dnia był huczny bal, który odbył się na sali I LO. Nauczyciele oraz ich byli uczniowie bawili się wspólnie do późnych godzin nocnych.

Zobacz, kto przyjechał na Zjazd Absolwentów:
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... (fot. bolec.info)
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... Zjazd Absolwentów z okazji 65 lat I LO w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... Zjazd Absolwentów z okazji 65 lat I LO w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... Zjazd Absolwentów z okazji 65 lat I LO w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)
Bolesławiec - Informacje: Powrócili do szkolnych lat... Zjazd Absolwentów z okazji 65 lat I LO w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetDomoExpert
reklama Zapraszamy
Inne informacje z regionu
reklama Mrowka zaprasza