ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4055, 11 grudnia 2018r.
zaloguj się
zarejestruj się

BolecForum

+ Rozpocznij nowy temat

BolecForumExtra

Bolesławiecki Katalog firm

BolecForum - Ogłoszenia

BolecAlbum

REKLAMA Netia zaprasza

Rajski ogród w Bolesławcu
29 października 2011r. godz. 20:24, odsłon: 4483

Według Biblii Raj był ogrodem, który Bóg wydzielił na Ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki i istniał w rzeczywistym Świecie.

Bolesławiec - Informacje: Rajski ogród w Bolesławcu
Rodzinny Ogród Działkowy „Tulipan” w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

W piątek, 28 października 2011r. odwiedziliśmy Rodzinny Ogród Działkowy „Tulipan” w Bolesławcu. To jeden z najpiękniejszych ogrodów działkowych w Polsce. To, co zobaczyliśmy od razu skojarzyło nam się z Rajskim ogrodem.

Według Biblii Raj był ogrodem, który Bóg wydzielił na Ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki. Choć idealny i ukształtowany ręką Boską, istniał więc w rzeczywistym świecie. "I zasadził Bóg ogród w Edenie na wschodzie". Ogród został następnie zamknięty i odizolowany od reszty ziem. Dzięki temu, że sam Bóg zwykł w nim przebywać, zyskał rangę sacrum. Następnie Bóg stworzył człowieka: "I wziął Jahwe Bóg człowieka i umieścił go w ogrodzie w Edenie, aby go uprawiał i strzegł". Tyle Biblia.

W Bolesławcu 30 lat temu grupa wspaniałych ludzi postanowiła stworzyć dla siebie, dla przyjaciół, dla Bolesławca, jeden z najpiękniejszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Polsce. Sami wykonali wszystko i sami dbają o to, aby każdy czuł się tu jak najlepiej. Cały ogród jest zorganizowany i oznaczany, alejki między działkami to pięknie wystrzyżona zielona trawa, każda alejka ma swoją nazwę np. Tulipanowa, Aksamitowa czy Bratków a każda działka przynależny numer. Działkowcy zbudowali plac zabaw dla dzieci oraz świetlicę, gdzie spotykają się i snują swoje plany na przyszłość.
Prowadzą akcje charytatywne i znakomicie współpracują z lokalnym samorządem. Segregują śmiecie.

Biorą także udział w różnych konkursach i zdobywają zasłużone trofea.
-Ten puchar dostaliśmy za pierwsze miejsce na najpiękniejszy Rodzinny Ogród Działowy w regionie legnickim, a to jest tablica informująca, że w 2010 roku zostaliśmy laureatem w krajowym konkursie, czyli inaczej mówiąc jesteśmy na drugim miejscu w Polsce – chwali się Jerzy Zając Prezes Rodzinnego Ogrodu Działowego „Tulipan” w Bolesławcu pokazując swoje trofea.

- A to jest nasza Kronika, którą prowadzimy na bieżąco. Tutaj dzieciaki, bawiące się w naszym ogrodzie, tutaj odwiedził nas pan Prezydent Bolesławca a tu posłanka Parlamentu Europejskiego. Tu nasze obchody XXV lecia - pokazuje prezes.

Zwiedzając Rodzinny Ogród Działkowy "Tulipan" mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w Raju, spokój, cisza, świeże powietrze. Mnóstwo przeróżnych roślin, przyżółkłych, bo przecież koniec października, ale różnokolorowych, niezwykle ubarwionych od zieleni poprzez żółty do jaskrawo czerwonego. Widzieliśmy śliczne, kwitnące kwiaty, oczka wodne, studnie, fontanny, skamieniałe grzyby, piękne domki. To co najbardziej uderza to: czystość, porządek i znakomite kompozycje roślin.Można odnieść wrażenie, że to artyści projektowali i uprawiają ten ogród. Wszystko jest tu wspaniale i estetycznie z harmonizowane.

- Tu wypoczywamy, tu starsi ludzie realizują swoje marzenia, odzyskują zdrowie i przeżywają swoją drugą młodość - mówi Jerzy Zając. - Zapraszam do odwiedzenia nas na wiosnę . Wtedy jest tu kolorowo, pięknie jak w bajce – dodaje.

Będziemy na pewno.(Bolec.Info)


Podziel się:
Facebook nk.pl
Daj nam cynk! Zgarnij Kubek Bolecnauty!
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy?
Zaproponuj swój BolecCynk - przekazana przez Ciebie informacja, po zaakceptowaniu, zostanie wyświetlona na stronie głównej portalu, a Ty otrzymasz nagrodę.
Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.
Na informacje od Ciebie czekamy też pod numerem telefonu: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


  Inne informacje z Bolesławca:
  - 08.12.2018, Szlachetna Paczka NA ŻYWO
  - 15.11.2018, Całe miasto stoi w korkach
  - 11.11.2018, Pomnik stulecia Niepodległości Polski
  - 01.11.2018, Tłumy odwiedzają bolesławiecką nekropolię
  - 06.10.2018, Pięć setów w meczu BTS!
  - 06.10.2018, Kampania się rozkręca
  - 07.09.2018, XPO popularne jak przebój Despacito ;)
  - 03.09.2018, Motocyklista zderzył się z busem
  - 19.08.2018, Święto Ceramiki 2018 zakończone
  - 19.08.2018, Finał 24. Bolesławieckiego Święta Ceramiki
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

REKLAMA Netia zaprasza