ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4668, 15 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Aktualizacja21 września 2012r. godz. 10:21, odsłon: 18105, Bolec.info
Oddają szkołę Pijarom, a dzieci za to płacą...
Radni na najbliższej sesji podejmą decyzję o oddaniu jednego z budynków SP2 zakonnikom. Konsekwencje tej decyzji od 1 września odczuwają uczniowie...
Bolesławiec - Informacje: Oddają szkołę Pijarom, a dzieci za to płacą... (fot. Bolec.info)
Jak informowaliśmy wcześniej, Prezydent Bolesławca chce, by w Bolesławcu powstała szkoła kierowana przez ojców Pijarów. Zakonnicy otrzymają w darmowe użytkowanie (na minimum 30 lat) większy budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczący się przy ulicy Bankowej 10. Pijarzy otrzymają również salę gimnastyczną oraz boisko leżące bezpośrednio przy tym budynku. Radni podczas najbliższej sesji podejmą stosowną uchwałę... i chyba nikt nie ma żadnych wątpliwości, że będzie inaczej.

Warto na sprawę spojrzeć z perspektywy uczniów i rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Szkoła została ostatnimi czasy włączona w skład Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w skład którego wchodzi też Gimnazjum nr 3.

- Nikt nas nie informował wcześniej o planowanych zmianach, bo byśmy przecież protestowali - mówi Pani Ewa, matka dwóch uczniów SP 2. - To co teraz się dzieje jest nie do pomyślenia.

Jakie zmiany nastąpiły w organizacji pracy Szkoły Podstawowej nr 2? Rodzice wymieniają je jednym tchem:

- Dzieci z wszystkich klas 1-3 (w tym również czterech "zerówek") musza mieścić się w ciasnym budynku, podczas gdy sporo większy i dużo bardziej przestronny zostanie oddany.

- Uczniowie klas 4-6 mają zajęcia w budynku Gimnazjum. Jak wygląda nauka w gimnazjum i jak kiepski jest to pomysł chyba nie trzeba nikogo przekonywać, szczególnie, że Gimnazjum nr 3 nie należy do najlepszych w mieście.

- Uczniowie klas 4-6 w dalszym ciągu mają zajęcia wychowania fizycznego w malutkiej sali gimnastycznej przy ul. Bankowej. Musza więc ubrać się, przejść kolumną drogę z ul.Słowackiego na ul.Bankową, a po ćwiczeniach nierzadko muszą jeszcze wrócić do szkoły na dalsze zajęcia. Uczniowie młodszych klas często muszą ćwiczyć poza salą gimnastyczną.

- Świetlica szkolna w SP2 jest zupełnie niedostosowana do ilości dzieci w tej szkole. W 'godzinach szczytu" czyli bezpośrednio po zajęciach jest w niej naprawdę ciasno.

- Szkoła straciła m.in. aulę, w której odbywały się różne uroczystości. Teraz muszą się one odbywać w malutkiej sali gimnastycznej. Rodzice, którzy przyszli zobaczyć rozpoczęcie roku szkolnego zwyczajnie nie zmieścili się w budynku. Szkoła organizuje m.in. festyny na których zbiera się pieniądze które wspierają jej funkcjonowanie, podczas których sytuacja pewnie się powtórzy.

- Szkoła traci też boisko sportowe (to samo, na którym od lat w sezonie zimowym powstaje lodowisko).

- "Granica" między szkołami w dalszym ciągu nie jest ogrodzona, co wpływa na bezpieczeństwo dzieci bawiących się podczas przerw na podwórku szkoły. Nauczyciele nie są w stanie upilnować całego terenu.

Tak jak już wspominaliśmy, radni przekażą salę w użytkowanie Ojcom Pijarom, co zaowocuje powstaniem kolejnej, być może bardzo dobrej szkoły. Jednak czy powinno się to odbywać kosztem dzieci?
Bolesławiec - Informacje: Oddają szkołę Pijarom, a dzieci za to płacą... (fot. Bolec.info)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~   21 września 2012r. o 10:31

~

Postów:

~Bolec.Info napisał(a): Zakonnicy otrzymają w darmowe użytkowanie (na minimum 30 lat) większy budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2, mieszczący się przy ulicy Bankowej 10. Pijarzy otrzymają również salę gimnastyczną oraz boisko leżące bezpośrednio przy tym budynku.


No proszę dostaną za darmo coś, za co ktoś musiałby zapłacić krocie i jeszcze będą na tym zarabiać, bo nikt nie uwierzy, że będą to robić charytatywnie.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~nowa   21 września 2012r. o 10:41

~nowa

Postów:

robili sondę pt.kto jest za tą szkołą i jak mi wiadomo to marnie ona wyszła,mało kto się na nią zgodził.wiec mamy chyba do czynienia z olaniem mieszkańców naszego miasta,bo i tak władza robi co chce.szanujmy ludzi bo wybory już niedługo Panie PREZYDENCIE
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

falco   21 września 2012r. o 10:43

falco

Postów: 27522

ciekawie to brzmi-,,być może to zaowocuje kolejną dobrą szkołą,,...być może ale nie musi
a swoją drogą czy rodzice coś wiedzą na temat zwyczajów ,,kocenia,, przez ojczulków pijarów?
może jest jeszcze więcej ,,zwyczajów,,

"bierz życie z każdym oddechem..."
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~marek   21 września 2012r. o 10:59

~marek

Postów:

Jestem ciekaw czy pan prezydem powie ile uczymanie takiej szkoły będzie kosztować miasto. przypuszczam że do kasy miasta nic nie wpłynie, a będziemy bulić ' podatnicy ' za wszystko. szkołę trzeba ogrzać, naprawy bieżące woda, boisko trzeba będzie wybudować bo przy tej szkole nie ma. może ktoś z radnych zada te pytania. znając pana prezydenta to się na takiego radnego obrazi. zyczę owocnych obrad :P
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

emem   21 września 2012r. o 11:07

emem

Postów: 4470

Pewnie za 30 lat Pijarzy wystapia do sadu przeciwko miastu twierdzac, ze budynek szkoly jest ich wlasnoscia ;) w dodatku bez odszkodowania ze strony miasta za 30 lat utrzymywania budynku zapewne sie nie obejdzie ;)) jak myslicie czy taki scenariusz moze sie spelnic? :)
Za 30 lat prezydentem nie bedzie juz P. Roman a inni powiedza, ze to nie oni oddali budynek...

Teraz wszystkie boleslawieckie szkoly prywatne, w tym te jezykowe, powinny wystapic do miasta o przekazanie na 30 lat budynkow na ich dzialalnosci.. Tylko, czy wtedy Roman ich nie tak oleje i nie znajdzie setki argumentow pokazujacych dlaczego Pijarom wolno a mieszkancom Boleslawca nie? :) Po pierwsze mieszkancy ;))))


Bolec.Info - portal i gazeta nr 1 w powiecie bolesławieckim
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   21 września 2012r. o 11:08

~

Postów:

a może by tak przenieść tu szkołę specjalną ,a tamten budynek przekazać pijarom ? może w końcu znalazłyby się pieniądze na remont ?
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   21 września 2012r. o 11:19

~

Postów:

oddać za darmo?Nic tylko protest za protestem trzeba organizować bo jak już coś podpiszą to będzie gorzej!Księża będą robić czystą kasę.A po latach jeszcze dostaną budynek na własność.Ludzie,takie podporządkowanie się pomysłom Kościoła zdawało egzamin dawniej,a nie teraz.Oni są od modlenia się a nie robienia interesów.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

jegomosc   21 września 2012r. o 11:24

jegomosc

Postów: 1349

emem napisał(a):
Za 30 lat prezydentem nie bedzie juz P. Roman [...]


:):) Skąd ta pewność?:) Jeśli jeszcze trochę podniosą wiek emerytalny to kto wie:)

www.djdowynajecia.pl
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.