ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4160, 26 marca 2019r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Hotel Garden zaprasza
reklama MAXI BUSY!
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

14 grudnia 2012r. godz. 19:31, odsłon: 4136, Bolec.Info/ZSE
Elektronik przedsiębiorczością stoi
12 grudnia 2012r. w Zespole Szkół Elektronicznych im. I. Domeyki w Bolesławcu odbyło się spotkanie uczniów z lokalnymi pracodawcami.
Bolesławiec - Informacje: Elektronik przedsiębiorczością stoi (fot. ZSE)
Spotkanie pod hasłem Elektronik przedsiębiorczością stoi, zorganizowane we współpracy z Bolesławieckim Towarzystwem Gospodarczym, stworzyło sposobność do podsumowania działań podejmowanych przez ZSE, prowadzących do zacieśnienia współpracy z lokalnymi firmami.

Na zaproszenie szkoły odpowiedzieli: Robert Opała (prezes Amper B) i Marcin Mrożek (przedstawiciel handlowy Amper B), Łukasz Załucki, (prezes zarządu Ensila) i Miłosz Sobczak (pracownik Ensila, absolwent ZSE), Ewa Utratna (Dyrektor firmy Dersen Iwiny), Edward Gałka (właściciel PPHU Edir s.c.), reprezentował również BTG, Bartosz Walkowiak (szef firmy RESET - projektowanie stron internetowych).

Aby wprowadzić gości w klimat panujący w szkole, przypomnieć, w jakich kierunkach kształci się młodzież oraz jakie ponadstandardowe działania realizuje, uczniowie opowiedzieli o realizowanych w szkole projektach. Z dumą podkreślili, że możliwości rozwijania zainteresowań, zdobywania kontaktów w kraju i za granicą są ogromne.

Po prezentacji projektów przyszedł czas na kolejny punkt spotkania. Był nim akt podpisania porozumienia o współpracy ZSE z firmą Amper B. Umowę podpisał Robert Opała, prezes firmy Amper B i Andrzej Leśniewski, dyrektor ZSE.
Podpisana umowa zakłada między innymi:
- wsparcie inicjatywy tworzenia nowej pracowni elektrycznej w Zespole Szkół Elektronicznych,
- organizowanie nieodpłatnych szkoleń dla nauczycieli i uczniów,
- organizowanie pokazów praktycznych dla uczniów w szkole i siedzibie firmy,
- wsparcie w budowaniu bazy sprzętowej,
- pomoc w doposażeniu pracowni elektrycznej w potrzebne materiały eksploatacyjne do realizacji ćwiczeń,
- pomoc w realizacji praktyk zawodowych i staży,
- zapraszanie uczniów i nauczycieli na spotkania i konferencje, które organizuje lub współorganizuje Firma Amper B,
- promowanie szkoły w środowisku lokalnym;

Już podczas spotkania pracodawców z dyrekcją szkoły, bezpośrednio po zakończeniu uroczystości, zapadły pierwsze ważne decyzje związane z realizację tej umowy.

Kolejnym punktem spotkania było otwarcie zmodernizowanej sali konferencyjnej ZSE. Maciej Pronkiewicz (wicedyrektor ZSE) osobiście podziękował pracodawcom, którzy pomogli w modernizacji sali wykorzystywanej właśnie podczas takich imprez, ale także podczas lekcji multimedialnych w „Elektroniku”. - Staramy się aby nasza szkoła była pionierem najlepszych i najnowszych rozwiązań technicznych- mówił.

Sala wyposażona została w profesjonalne nagłośnienie (wzmacniacz i system mikrofonów bezprzewodowych), system video (projektor+elektrycznie rozwijany ekran projekcyjny), system przekazywania sygnału video z kamery na projektor. Zamontowano również system rolet pozwalający na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Sala wyposażona jest również w mobilną pracownię komputerową oraz tablicę multimedialną. Szkoła we własnym zakresie wymieniła oświetlenie sali. Standardowe wyposażenie (laptop, zestaw audio i kina domowego oraz bezprzewodowy Internet) dopełnią jedynie całość.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie przygotowane przez zaprzyjaźnioną ze szkołą firmą Ensila. O swoich sukcesach opowiedział uczniom prezes Łukasz Załucki oraz Miłosz Sobczak (jeszcze do niedawna uczeń ZSE), który teraz w firmie odpowiada za dział IT. Miłosz przedstawił przykłady dobrych praktyk na styku biznesu i edukacji na przykładzie współpracy ZSE z firmą Ensila.

Ostatnim punktem spotkania była ożywiona dyskusja młodzieży ZSE z pracodawcami. Początkowe onieśmielenie zamieniło się z czasem w konstruktywna rozmowę. Uczniowie zainteresowani byli przede wszystkim informacjami, jakie predyspozycje cenią goście w pracowniku, co z perspektywy czasu uważają za najważniejszą wartość w prowadzonym biznesie. Absolwent ZSE, Miłosz Sobczak, opowiadał, jak teraz - z perspektywy czasu - patrzy na swoją szkołę i ile wartości z niej wyniósł. Obiektywnie podkreślił, że wiele wiadomości i umiejętności, które wcześniej uznawał za niepotrzebne, przydało mu się na stanowisku, jakie obecnie zajmuje.

Spotkanie poprowadzili:Anita Nakonieczna (nauczycielka przedsiębiorczości w ZSE) oraz Mateusz Szymański (uczeń 3 klasy technikum teleinformatycznego).

Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).


Będąc anonimowym Uźytkownikiem serwisu możesz wysyłać swoje komentarze. Zostaną one jednak opublikowane dopiero po sprawdzeniu przez moderatora. Opinie obraźliwe i nie dotyczące tematu zostaną usunięte.

Aby opublikować komentarz natychmiast - Zarejestruj się!

Twoja opinia: (Dozwolone tagi HTML: <B> <BR> <I> <U>)

Przepisz kod z obrazka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i cywilną.


AutogazMRpartsLombard Prawy DuzyDuet - dekoracje na każdą okazjęCasusMORENAZuraw KlevetKlekusiowoDomoExpert
reklama MAXI BUSY!
Inne informacje z regionu
reklama Hotel Garden zaprasza