ISSN 2082-2553. Wydanie nr 4668, 15 sierpnia 2020r.
zaloguj się
zarejestruj się
reklama Mrowka zaprasza
reklama

BolecFORUM Rozpocznij nowy temat
ROZPOCZNIJ NOWY TEMAT
reklama

Tylko na Bolcu17 lipca 2013r. godz. 01:01, odsłon: 67839, Kazimierz Marczewski
Jerzy Kryszak handluje garnkami?
Ciekawe, co mieli do ukrycia organizatorzy występu Jerzego Kryszaka w I Liceum Ogólnokształcącym w Bolesławcu.
Bolesławiec - Informacje: Jerzy Kryszak handluje garnkami? Występ Kabaretowy Jerzego Kryszaka 16.07.2013 (fot. Bolec.Info)
W dniu 16 lipca 2013 roku w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu, kilkuset mieszkańców naszego miasta zostało nabitych w butelkę przez akwizytorów i pracowników poznańskiej firmy Eco-Vital. Wszystko zaczęło się od rozmowy telefonicznej z zaproszeniem na występ znanego artysty kabaretowego Jerzego Kryszaka.

W zaproszeniu napisano również, że występ poprzedzony zostanie warsztatami kulinarnymi z degustacją aromatycznych potraw. I wszystko za darmo, podobno zaproszenia otrzymywali mieszkańcy powyżej trzydziestego piątego roku, a przede wszystkim starsi, według zasady im starszy tym lepszy.

I to wszystko było za darmo i w nagrodę. Emeryci i renciści z chęcią przyszli obejrzeć znanego im przecież artystę kabaretowego jakim był Jerzego Kryszak.


A jak było w rzeczywistości?
Główny nacisk był położony na promocję i sprzedaż garnków Firmy Eco-Vital z Poznania.

Najpierw przybyłych na kabaret ludzi zaproszono do Liceum Ogólnokształcącego, następnie według znanych sobie zasad przydzielono ich do odpowiednich klas, a tu w każdej klasie prezentowano zalety garnków oraz gotowanych i pieczonych potraw. Uczestnicy tych prezentacji mogli spróbować upieczonego piernika, kurczaka, karmelu. O potem "zapraszano" ich do indywidualnych rozmów. Znanymi sposobami namawiano do zakupu garnków na raty z natychmiast przydzielanym kredytem. Spłaty na wiele miesięcy.

Pozornie propozycje nie zawierały żadnych pułapek, w praktyce okazuje się jednak, że za patelnię lub garnki trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Ofiarą przebiegłych akwizytorów padają osoby starsze, które nie mogą sobie poradzić z oprocentowaniem kredytów, liczą na uczciwość i zaufanie innych ludzi.

Blisko dwie godziny skutecznych prezentacji, mających na celu namówienie do zakupu garnków w szokującej cenie, a potem w nagrodę Jerzy Kryszak.

Osoba, która do nas się zgłosiła, podpisała umowę na zakup kilku garnków (5 sztuk) na kwotę bagatela blisko 7000 zł.

- Umowy nie czytałam, ale byłam przekonana, ze garnki te kosztują znacznie mniej, dopiero syn mi przeliczył i wyszło tak dużo. Boże jak ja sobie poradzę, muszę z mojej niskiej emerytury spłacać przez trzy lata prawie po dwieście złotych. Nie chcę już tych garnków, chce zerwać umowę - powiedziała rozpłakana kobieta.

Udaliśmy się z interwencją do organizatorów tych spotkań. Powiedziano nam, że garnków od kobiety nie mogą przyjąć. Umowę kredytową można wypowiedzieć pisemnie bezpośrednio do banku, decyzję otrzymuje się za 10 dni. A zakupiony towar można będzie wtedy zwrócić wtedy, gdy bank zgodzi się z wnioskiem osoby wypowiadającej umowę. Komu i gdzie wtedy oddać garnki? Poinformują w formie pisemnej, w osobnej instrukcji. Ale zgodnie z przepisami na zwrot towaru mamy tylko 10 dni.

Zerwanie umowy według Ogólnych Warunków Umowy Firmy Eco_Vital Sp. z o.o Spółka Komandytowa paragraf IV pkt. 2 przez kupującego skutkuje zapłatą 5% ceny zakupionych garnków w tym przypadku blisko 350 złotych.

Nic dodać nic ująć, w normalnym sklepie oddanie towaru w dniu zakupu niczym nie skutkuje i każdy sklep go przyjmie. A tutaj nie, to jest typowa manipulacja. Starsze osoby "nabija się" z premedytacją w butelkę i wykorzystuje się ich uczciwość i zaufanie, nieznajomość prawa.

Ciekawi nas również, jaka rolę w tym procederze spełnia wybitny, szczególnie dla starszego pokolenia, artysta Jerzy Kryszak. Widzi to wszystko na własne oczy i nie reaguje. Kończąc swój dzisiejszy występ w Bolesławcu Jerzy Kryszak śpiewał znaną piosenkę zmieniając jej tekst: "Szczęśliwy jest dla Polski czas, kiedy bratu ufa brat".

Wiele osób jednak tych słów nie słyszało, bo sala gimnastyczna była fatalnie nagłośniona, słyszalność żadna, tylko w kilku pierwszych rzędach dało się zrozumieć o czym mówi i śpiewa artysta Jerzy Kryszak. Z dużej chmury mały deszcz, chciałoby się powiedzieć, gdyby nie to, że niektóre osoby czują się oszukane.

Uzupełnienie informacji:

W środę, 17 lipca 2013 roku, uzyskaliśmy informację od Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta Waldemara Sawickiego w tej sprawie:

- Działania firmy Eco-Vital mimo, że w opinii wielu są kontrowersyjne są zgodne z obowiązującym prawem. Ale ponieważ zakup towaru występuje poza siedzibą firmy, kupujący ma prawo odstąpić od zawartej umowy w ciągu 10 dni od momentu podpisania, liczy się data stempla pocztowego. Wtedy towar w nienaruszonym stanie należy odesłać do sprzedającego - mówi Waldemar Sawicki. - Pamiętajmy o tym, aby przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy dokładnie ją przeczytać, zasięgnąć opinii Radcy Prawnego. Nigdy nie powinniśmy żadnych umów podpisywać pospiesznie - dodaje.

- Dziękuję Redakcji Bolec.Info, że wspiera mnie i informuje konsumentów o grożących niebezpieczeństwach przy zawieraniu nieczytanych i niekorzystnych dla nich umów - komentuje dalej Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta. - Moim zdaniem tego typu garnki, można kupić w sklepie czy w sprzedaży internetowej w cenie nawet kilkakrotnie niższej niż proponowano w Bolesławcu. Napiszcie o tych praktykach w swojej gazecie, niech większa ilość osób, konsumentów, dowie się o stosowanych nieuczciwych zgodnych z prawem praktykach - zakończył swoją wypowiedź Waldemar Sawicki.


W momencie gdy się przedstawiłem, że jestem dziennikarzem Bolec.Info straszono mnie policją za to, że robię zdjęcia oraz nie wpuszczono mnie na występ Jerzego Kryszaka.
Pytam więc organizatorów tej imprezy: Co mieliście Państwo do ukrycia, czego obawialiście się?
Może wykrycia waszych manipulacji i oszustw, szczególnie wobec starszych osób?
Czy jakakolwiek szkoła powinna wynajmować swoje pomieszczenia tak nieuczciwemu sprzedawcy, o którym piszą w Internecie klienci?

Ostrzegam wszystkich przed uczestnictwem w pseudo-pokazach i występach polegających na wyciąganiu od nas w sposób świadomy ostatnich pieniędzy.

Nie bądźmy naiwni, nie dajmy się oszukiwać!

Kazimierz Marczewski


Bolesławiec - Informacje: Jerzy Kryszak handluje garnkami? Występ Kabaretowy Jerzego Kryszaka 16.07.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
Bolesławiec - Informacje: Jerzy Kryszak handluje garnkami? Występ Kabaretowy Jerzego Kryszaka 16.07.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
Bolesławiec - Informacje: Jerzy Kryszak handluje garnkami? Zaproszenie na występ Jerzego Kryszaka 16.07.2013 (fot. Kazimierz Marczewski)
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: redakcja@bolec.info.

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

~Anonim   17 lipca 2013r. o 6:27

~Anonim

Postów:

Po pierwsze, primo, co (...) Po drugie, primo, tylko (...) dali się nabić w butelkę i przyjęli bezmyślnie te "nibyzaproszenia" licząc że dostaną coś za darmo, po trzecie "primo" tylko najwięksi (...)którzy przyszli, podpisali umowy kredytowe i kupili coś od tych oszustów. Konkluzje:
1. (...), jak widać, ciągle w Polsce nie brakuje.
2. Polak Polakowi nadal wilkiem.

Zmoderowano 17.07.2013 godz.8:06 - powód: słowa ubliżające innym osobom (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~prawie pięćdziesięciolatek   17 lipca 2013r. o 6:35

~prawie pięćdziesięciolatek

Postów:

Witam ! Moja żona "wygrała" w zdrapce City Center te właśnie bileciki. Oczywiście ucieszyłem się, ale po dokładnym przeczytaniu treści biletu a potem zapoznaniu się z krótkim regulaminkiem , zapaliła się nam w głowach czerwona lampka. Występ znanego aktora kabaretowego połączony z "warsztatami kulinarnymi"+sala gimnastyczna jako miejsce występu i oczywiście także telefon dzwoniący kilkanaście razy z zapytaniem czy pójdziemy na ten pseudo występ. Po krótkiej rozmowie podziękowaliśmy "grzecznie" mówiąc żeby poszukali sobie głupszych od siebie. Miła pani dzwoniąca do nas nie omieszkała jeszcze poprosić nas o przekazanie biletów komuś z naszych znajomych. Efekt, zaraz po rozmowie bilety podarte wylądowały w koszu na śmieci. Wszystko to szyte zbyt grubymi nićmi, tak jak często spotykane darmowe wycieczki dla osób starszych połączone z prezentacją i namolną próbą sprzedaży nikomu nie potrzebnych rzeczy.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~starszy   17 lipca 2013r. o 6:40

~starszy

Postów:

Szkoda mi tych starszych ludzi którzy z racji swojego wieku już nie są na tyle czujni żeby nie ulec namowom sprzedawc którzy są jak wytresowane małpy które za wszelką cenę muszą wcisnąć kit. Wnukowie i wnuczki zadbajcie o swoje babki i dziadków... Nie pozwólcie żeby naciagali ich perfidni ludzie którzy tylko chcą się dorobić... Ciekawe czy swoim dziadkom też wcisneli ten kit! Starszym trzeba pomagać a nie śmiać sie z nich ze dali się nabic w butelkę. W końcu to przecież dziadkowie w większości pomagali jak nie jedno z nas było dzieckiem.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~zbulwersowany   17 lipca 2013r. o 7:10

~zbulwersowany

Postów:

Kiedyś byłem świadkiem takich rozmów na osobności ze staruszka w Paryskiej.
Tam również odbywają się takie pokazy!
Kobieta na początku próbowała odmawiać,jednak po wielu sztuczkach akwizytoraw końcu podpisała umowę!
Takie sprawy trzeba nagłaśniać,bo starsi ludzie ufają tym
"hienom"!
Wtedy chodziło o lampę lecznicza.
Opowiadajcie o tym swoim dziadkom,starszym rodzicom,żeby
unikali takich pokazów! A panem Kryszakiem powinno zająć się
TVN Uwaga ! Fuuuj !
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~andkas8   17 lipca 2013r. o 7:24

~andkas8

Postów:

A moja zonę zdybali w Tesco. Bilety były do wygrania w zdrapce z zdjęciem Kryszaka. Wygrała! Niestety. Bilety wręczała bolesławiecka młodzież mówiąc, ze Pan Prezydent ufundował bolesławianom występ Kryszaka ale ilość miejsc jest ograniczona. Pierwsza sciema: Prezydent niczego by nie ufundował , po drugie w szkole?! Trzeba być naiwnym , żeby nie napisać "pier..." aby w to uwierzyć. Ludzie za darmo to nawet do piekła by poszli. Wstyd mi za moich krajan!
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~były uczeń   17 lipca 2013r. o 7:29

~były uczeń

Postów:

Członku zarządu, dyrekcjo... coście uczynili z mojej szkoły. Wpuszczacie, zasmradzacie klasy pieczonym ścierwem... Aż tak słabo z powiatową oświatą? Należy sprawdzać kogo się przyjmuje.

Zmoderowano 29.07.2013 godz.11:35 - powód: slownictwo (moderator)
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

~   17 lipca 2013r. o 7:37

~

Postów:

Ludzie, jak można myśleć, że ktoś da wam bilet za darmo.
Toż to oczywiste, że to jest połączone z jakimś pokazem.
I jeszcze swoje dane osobowe trzeba było podać.
Jacy ludzie są naiwni.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

hemi   17 lipca 2013r. o 7:44

hemi

Postów: 4492

ale wy dziwni jesteście
KASA: Kryszak dostaje ładne siano,za te jak to nazwał "promowanie zdrowej żywności".Kasa mu sie pewnie przyda,bo artysta najlepsze czasy ma za sobą i raczej nie jest rozchwytywany przez organizatorów róznych imprez.
Szkoła pewnie też coś zarobiła na tym "występie" więc wszyscy zadowoleni :)

Ludzie jak dostają info,że występ takiej osoby jest za darmo to nie ma się co dziwic :)

A ,że to jeden wielki wał to inna kwestia...


Szkoda naszej Europy-była taka piekna,teraz czeka nas MuslimEuropa :(
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1 2 3 4 5 6 > >>

DomoExprtWeterynarzMORENA
Inne informacje z regionu
reklama Zamek Kliczków zaprasza!
Święto Ceramiki z Zakładami Ceramicznymi "BOLESŁAWIEC" (19-23.08.2020r.) - ZAPRASZAMY!
Trwają przygotowania do Święta Ceramiki Trwają przygotowania do Święta Ceramiki

Bolesławieckie Święto Ceramiki już od 19 sierpnia.