Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
20 października 2014r. godz. 20:05, odsłon: 845, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS lepszy od AKS-u

W meczu XI kolejki IV ligi dolnośląskiej BKS Bobrzanie Bolesławiec pokonał u siebie AKS Strzegom 1:0 (0:0).
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Mecz nie należał do najpiękniejszych, a obie jedenastki stworzyły przeciętne widowisko. W pierwszej połowie podbramkowych akcji po obu stronach było jak na lekarstwo. Dwa strzały zza pola karnego Kosiora to jedne z nielicznych wartych zapamiętania sytuacji naszego zespołu. Goście również nie imponowali i tylko raz zmusili Mazura do interwencji. Zgodnie z oczekiwaniami mecz toczył się w środkowej strefie boiska, a obie jedenastki nie szczędziły sobie razów. Pierwsza, bezbarwna połowa zakończyła się wynikiem 0:0.

Po przerwie mecz był już dużo lepszy gdyż oba zespoły zwietrzyły szansę na zgarnięcie tego dnia pełnej puli. Świetnym strzałem głową na bramkę rywala popisał się Bochnia jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Kilka dobrych sytuacji stworzył sobie AKS Strzegom jednak na szczęście dla BKS-u nieudanych. Kluczowy moment meczu miał miejsce w 64 minucie kiedy to na murawę zameldował się świetnie spisujący się w juniorach starszych Kacper Wojciechowski, który wyraźnie rozruszał nasz zespół. W 83 minucie zgromadzeni przy Spółdzielczej kibice BKS-u mogli odetchnąć z ulgą. Będący przed polem karnym rywala Ohagwu ładnie wypuścił lewą stroną Wojciechowskiego, który mimo rywala na plecach technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce AKS-u. Do końca meczu, mimo usilnych starań przyjezdnych nie udało się zmienić wyniku spotkania i zwycięstwo BKS-u 1:0 stało się faktem.

Mimo średniej gry zawodnicy BKS-u Bobrzanie Bolesławiec zaimponowali wolą walki i grą do ostatnich minut. Nasi rywale pokazali, że dołek z początku sezonu mają już za sobą ale tego dnia to nasz zespół był lepszy i zgarnął pełną pulę.