Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
3 września 2015r. godz. 14:01, odsłon: 1085, Bolec.Info/BKS Bobrzanie

BKS: Podział punktów z Orłem

W meczu IV kolejki BKS Bolesławiec po bardzo zaciętym spotkaniu zremisował z Orłem Ząbkowice Sląskie 0:0.
BKS -logo
BKS -logo (fot. BKS Bobrzanie Bolesławiec)
Obie jedenastki stworzyły interesujące widowisko, a każda ze stron miała okazje na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie żadnemu z zespołów nie udało się strzelić gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Początek meczu należał do BKS-u Bolesławiec. Sygnał do ataków dał w 14 minucie Wojciechowski jednak jego uderzenie zza pola karnego było za słabe i padło łupem bramkarza Orła Ząbkowice Śląskie. Nasi chłopcy przejęli inicjatywę jednak zabrakło skutecznego wykończenia stwarzanych sobie sytuacji. Zawodnicy Orła Ząbkowice Śląskie nie byli dłużni i też kilkukrotnie stworzyli sobie sytuacje jednak dobrze dysponowany tego dnia Bochnia był na posterunku. W 20 minucie świetnie po prawej stronie pokazał się Dzięgleski, który po minięciu w polu karnym obrońcy uderzył na bramkę jednak bramkarz Orła Ząbkowice Śląskie instynktownie wybił piłkę na róg. Mimo jeszcze kilku składnych akcji po obu stronach nikomu nie udało się strzelić gola i do przerwy był remis 0:0.

W drugiej połowie obraz gry diametralnie się nie zmienił. Znów mieliśmy do czynienia z dobrymi sytuacjami po obu stronach jednak zabrakło dobrego ich wykończenia. Fragmentami BKS Bolesławiec nie schodził z połowy rywala co i rusz stwarzając sobie sytuacje podbramkowe by za kilka minut przeżywać podobne oblężenie ze strony Orła Ząbkowice Śląskie. Niewiele zabrakło aby po jednej z dobrych sytuacji naszego zespołu to goście, którzy ruszyli z szybką kontrą wyszli na prowadzenie. Na nasze szczęście Bochnia, który zaliczył kolejny udany występ instynktowną paradą uratował nam skórę. Mimo wielu jeszcze sytuacji po obu stronach nikomu nie udało się strzelić gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wynik środowego spotkania należy uznać za sprawiedliwy. Oba zespoły miały swoje sytuacje jednak nie potrafiły ich wykorzystać. BKS Bolesławiec przerwał passę porażek i zaliczył pierwszy punkt w sezonie i miejmy nadzieję, że od tego momentu zaczniemy punktować zdecydowanie częściej. W najbliższy weekend nasz zespół czeka trudny wyjazd do Kobierzyc na mecz z tamtejszym GKS-em (sobota, godzina 16:00).

BKS Bolesławiec - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:0

BKS: Bochnia, Borzymek, Zapiór, Rodak, Janicki, Janczyszyn (żk) (55' Graczyk), Dzięgleski, Dobiech (70' Brożyna), Długosz (zk), Wojciechowski (żk), Ohagwu (80' Kliwak)