5 listopada 2016r. godz. 17:28, odsłon: 6579, Bolec.Info

BTS Elektros Bolesławiec wygrał sobotni mecz z KU AZS UAM Poznań.
Siatkarze BTS Elektros 5.11.2016r.
Siatkarze BTS Elektros 5.11.2016r. (fot. Kazimierz Marczewski)

W sobotę, 5 listopada 2016r., BTS Elektros Bolesławiec podejmował drużynę KU AZS UAM Poznań.

Mecz zakończył się zwycięstwem bolesławian - 3:1. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:23, drugi 25:17. W trzecim secie goście byli lepsi - bolesławianie przegrali tę partię 24:26. W ostatniej części meczu znów górą byli zawodnicy BTS Elektros Bolesławiec - 25:17.

Mecz był interesujący tylko w pierwszych trzech setach. A największe emocje były w trzecim secie, kiedy drużyna z Bolesławca  niespodziewanie przegrała 24:26. Duże zamieszanie zrobili sędziowie meczu. Nie wiadomo dlaczego nie zgadzali się na branie czasu przez trenerów drużyn. Wprowadziło to ogromne niepotrzebne zamieszanie na boisku.

Decydujący set rozpoczął się od czerwonej kartki dla zawodnika gości i utratę punktu. Potem niepodzielnie panował na boisku Elektros. Gospodarze wygrali zasłużenie, wyróżniał się libero i  rozgrywający drużyny Elektrosu. Zdecydowaną przewagę mieli gospodarze w bloku i ataku, a także poprawnie serwowali,chociaż w tym elemencie były przestoje. Drużyna z Poznania miała w drużynie tylko 3 rezerwowych i dlatego praktycznie sześciu zawodników grało bez przerwy.