Bolec.Info
Gdy tylko potrzebujesz - Bolesławiec dla Ciebie!
Wydanie nr 319, 1 października 2008r.
 Ustaw jako stronę startową! Aktualności w Twojej skrzynce?
Użytkownik: Hasło:
  Zarejestruj się - Nie pamiętasz hasła? 
Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski gościem Bolec.Info - możesz pytać o wszystko!
BolecForum
Rozpocznij nowy temat
Przeglądaj wszystkie fora
BolecForum - dyskusje pod ogłoszeniami
BolecForum - dyskusje w BolecAlbumie
Album Bolec.Info
BolecOgłoszenia
 pokój!!! (Najmę - Wynajmę)
 wynajme kawalerke (Najmę - Wynajmę)
 sprzedam nokie 6300 (Sprzedam)
 kawalerka (Najmę - Wynajmę)
 Wynaj Mieszkania (Najmę - Wynajmę)
 SPRZEDAM MIESZKANIE (Sprzedam)
 Ogłoszenie ze zdjęciem wózek wielofunkcyjny hatman (Sprzedam)
Wszystkie ogłoszenia
Sonda Bolec.Info

Komunikacja autobusowa w Bolesławcu
ma syfiaste autobusy
ma za drogie bilety
jest zbędna
to komfortowe podróżowanie
codziennie mnie wozi
nie mogę bez niej żyć
a co to takiego?

Wyniki sondy - Opinie

Pogoda w Bolesławcu

Wszystkich Bolecnautów: 2702

On-line:



Bolecnautów: 0, Gości: 40


Strona główna > BolecInformacje > Informacja nr 2737


Grafik organista
2 lipca 2008r. godz. 16:00, odsłon: 423

Najbardziej znany projektant znaków graficznych z Bolesławca to Jan Domaradzki. Choć mało kto rozpoznałby go na ulicy, to niemal każdy wie jak wygląda logo Bluesa nad Bobrem, Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego czy Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

Bolesławiec - Informacje: Grafik organista
Jan Domaradzki od zapewnia świetne loga bolesławieckim wydarzeniom kulturalnym. (fot. fotopestka.pl)

Proste, funkcjonalne i trafne loga autorstwa Jana Domaradzkiego przez lata nie tracą nic ze swych zalet. Logo Bluesa nad Bobrem powstało 18 lat temu bez pomocy komputerowych programów.
- Jurek Piasecki i Krysia Juszkiewicz powiedzieli żebym coś wymyślił no to wymyśliłem – mówi autor chyba najbardziej znanego w Bolesławcu znaku graficznego.

Tak powstało używane od początku Bluesa logo festiwalu. Proste i charakterystyczne. Napis nad literką „b” był robiony za pomocą kalkomanii.

- Jest proste, bo im prostsze, tym bardziej czytelne – mówi Jan Domaradzki. - Musiało być łatwe do powielania i drukowania także w kontrze, w odwrotnych kolorach. Jak już zrobiłem ten znak, to było tylko "och" i tak zostało.

Faktycznie przez lata w znaku festiwalu nic nie zmieniono. Próba wylansowania innego symbolu bluesowej imprezy w 2003 roku spaliła na panewce, bo przywiązanie do logo Domaradzkiego okazało się silniejsze.

Logo BnB to niejedyny znak, który przez lata towarzyszy bolesławianom. Jan Domaradzki wymyślił też loga Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego czy Towarzystwa Miłośników Bolesławca. Wszystkie te projekty były wykonywane ręcznie.
- Logo Pleneru jest takie proste, że można je narysować za pomocą cyrkla i ekierki – mówi autor. - Ale coś tak prostego najtrudniej wymyślić. Chyba z tego znaku jestem najbardziej zadowolony.

Co ciekawe na znanych w kraju i za granicą znakach Domaradzki się nie dorobił. Wszystkie projekty tworzył w ramach obowiązków służbowych jako pracownik Bolesławieckiego Ośrodka Kultury, w którym zatrudniony jest od 1973 roku.

Przez te lata zajmował się pioniersko grafiką użytkową. Kłopotów było z tym niemało, bo w czasach PRL wszystkie plakaty czy zaproszenia, które miały zostać wydrukowane, trzeba było oddać do akceptacji cenzorom. Talentom Domaradzkiego swoje znaki zawdzięcza też kilka bolesławieckich firm, które były zbyt biedne na projekt własnego logo, ale sponsorowały wydarzenia kulturalne. Niejako w ramach rewanżu pracownik BOK projektował im loga.

- Kiedyś trzeba było wymyślić nie tylko znak ale i to, w jakiej formie i z czego go wykonać – mówi grafik. - Dziś pracuje się dużo szybciej.

Jan Domaradzki nie jest wykształconym plastykiem, to samouk który kształcił się w bolesławieckim I LO. Mieszka w Bożejowicach a jego zupełnie nieplastyczne talenty znają sąsiedzi, którym co tydzień w kościele gra na organach. Jako muzyk też jest samoukiem.


(redakcja)
Bolecnauci komentują
Grafik organista

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

~Adam   Opublikowane: 2008-07-03 07:44:32 - IP: xdsl-4906.jgora.dialog.net.pl

~Adam
Zdjęć: 0

Postów: 21


Pan Jan bardzo miły i uczciwy człowiek.BOK może być dumny ,że ma takiego pracownika.Panie Janie dużo zdrowia i aby Pan zawsze był taki super.
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

shellma69   Opublikowane: 2008-07-03 09:18:14

shellma69
Zdjęć: 1

Postów: 221


pozdrawiam serdecznie Panie Janku;))

królewicze już dawno wymarli , a królewny to zwykłe kurwy
Zgłoś do moderacji Cytuj tego posta - Dodaj swoją odpowiedź  

W górę   Wypowiedz się w tym temacie Strona 1

  Inne informacje z Bolesławca:
  - 30.09.2008, Podpalili szkołę
  - 30.09.2008, Płonął Mechanik?
  - 26.09.2008, Uczniowie kpią z nauczycieli I LO?
  - 26.09.2008, Co w weekend?
  - 22.09.2008, Zamień wóz na bus, ale nie w Bolesławcu
  - 20.09.2008, Ktoś wreszcie pomyślał i budują
  - 19.09.2008, Klub pełen członków
  - 19.09.2008, Co w weekend?
  - 17.09.2008, Stypendia rozdane
  - 16.09.2008, Radnemu pomyliły się role?
  Zobacz także: ARCHIWUM INFORMACJI BOLEC.INFO

BolecPozdro
  Od Misia
  Dla świętującego :)

Buziaki-nisiaki dla chłopaKa-słodziaka ;)
Wyślij Pozdro - Poprzednie
BolecRozmowy: Rozmowy z politykami
BolecŻarcie
BolecPogoda: Pogoda w Bolesławcu
Tylko na Bolec.Info!
Telewizja Łużyce
BolecQlturka
BOK

Rock Blok w BOK

DKF BOK - wrzesień 2008
Kino Forum - wrzesień 2008
Program BOK - wrzesień 2008
Bolesławiecki Katalog Firm
Dodaj nowy wpis
Losowy wpis:
KrOOpa Studencka Księgarnia Internetowa
KrOOpa Studencka Księgarnia Internetowa
BolecKalendarz
 Wkrótce:
Inne wydarzenia
Dodaj wydarzenie
Dyżury aptek

Dyżur nocny
pełni dziś:

Apteka "MM"
ul. Staszica 65


BolecCytat
Poprzednie Zobacz opinie

"Kolejny budynek TBS w Bolesławcu powstał przy ul. Śluzowej 11. Towarzystwo oddało do użytku 40 nowych mieszkań (...).
W każdym z mieszkań znajduje się balkon. "


(Istotne Informacje o nowej inwestycji TBS, Istotne Informacje, 5.09.2008r.)
BolecRankingi

Wszystkie rankingi...
Bolec.Info Poleca
Informator miejski

Copyright © 2003-2008 by Bolec.Info - Wszelkie prawa zastrzeżone - O serwisie - Zespół redakcyjny serwisu
Kontakt: Redakcja: redakcja@bolec.info   |   Marcin Status GG   |   Artur Status GG   |   Kasia Status GG       Dział Reklamy: reklama@bolec.info,  tel. +48 501 623 553, +48 508 127 557