Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Tekst zlecony
29 września 2014r. godz. 20:13, odsłon: 4448, Bolec.Info

Młodzi programiści

W rzeczywistości jednak nie ma przeszkód w uczeniu dziecka tworzenia programów.
Młody programista
Młody programista (fot. art)
Dzieci od 7 roku życia zaczynają myśleć abstrakcyjnie, dlatego właśnie jest to najlepszy wiek na rozwijanie wielu umiejętności. Rodzice - pierwsi nauczyciele wysyłają swoje dzieci na przeróżne kursy: językowe, muzyczne czy artystyczne. Jednak szybki rozwój świata determinuje do innych form zajęć pozaszkolnych. Odpowiedzią na zapotrzebowanie zmieniającego się świata są kierowane do dzieci i młodzieży kursy, dają one dzieciom narzędzia pozwalające się określić w świecie nowoczesnych technologii.

Niestety mimo tego, że żyjemy w świecie mocno związanym z nowoczesnymi technologiami tworzenie oprogramowania – podstawowej umiejętności w zinformatyzowanym świecie – jest wciąż dla większości z nas tajemnicą, jest postrzegana jako coś trudnego - na pograniczu sztuki tajemnej.

Prawdopodobnie największą z barier w nauce tworzenia programów przez dzieci nie są one same, ale uprzedzenia dorosłych oraz brak ludzi gotowych podjęcia się kształcenia podstawowych umiejętności programowania.

To wstyd, ponieważ biegłość w sztuce programowania to również umiejętność tworzenia. Gdyśmy byli w stanie dać naszym dzieciom te umiejętności już w początkowych etapach życia, dałoby to im możliwość nie tylko aktywnego uczestniczenia w naszym cyfrowym świecie, ale też rozmyślnego korzystania z jego dobrodziejstw. Ta wczesna nauka pomoże zrozumieć jak działa świat zdominowany przez technologię, a jej odbiorcom da pewność, że jeśli tylko chcą, mogą zmienić ten świat.

Uczenie dzieci programowania to działanie przyczyniające się do zaspokojenia rosnących potrzeb świata na umiejętności techniczne. Dla dzieci to świetna zabawa, ale w przyszłości te umiejętności mogą pomóc w osiągnięciu wielu sukcesów. Zarażone w młodym wieku pasją do programowania może kiedyś będą tworzyć narzędzia i gadżety, których codziennie używamy.

Programowanie jest kojarzone z umiejętnością, którą nabywa się na późniejszych etapach nauki, takich jak liceum czy studia. O młodszych dzieciach potrafiących odnaleźć się w sztuce programowania często myślimy jako o geniuszach, albo przynajmniej jako o osobach wybitnych.

W rzeczywistości jednak nie ma przeszkód w uczeniu dziecka tworzenia programów. Wystarczą podstawy pisania, czytania, prosta arytmetyka, podstawy logiki oraz podstawy myślenia abstrakcyjnego, aby nasze dziecko rozpoczęło przygodę z nauką informatyki.

Bolesławiec to miasto z szeroką ofertą edukacyjną dla dzieci i młodzieży, tę ofertę wzbogacają również dostępne już od października kursy programowania. Dla dzieci to świetna zabawa, w przyszłości jednak te umiejętności mogą pomóc w osiągnięciu wielu sukcesów. Zarażone w młodym wieku pasją do programowania może kiedyś będą tworzyć narzędzia i gadżety, których codziennie używamy.

Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, jest to działanie przyczyniające się zaspokojeniu rosnących potrzeb świata na umiejętności techniczne. O technicznej rewolucji mówił Szymon Gabrek,http://mlodziprogramisci.eu/

Młodzi programiści

2443
#Jasiu82 nieaktywny
30 września 2014r. o 20:50
Zgadzam sie z artykulem.
Po co komu wiedziec jak maja wlaczyc komputer czy wylaczyc to wiedziala moja szescioletnia corka - trzy lata temu.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~fan niezalogowany
1 października 2014r. o 19:47
Świetna inicjatywa oby tak dalej!!!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
Daj nam Cynk - zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym my nie wiemy albo jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać i zgłoś swój temat!

Wypełnij formularz lub wyślij pod adres: [email protected].

Kontakt telefoniczny z Redakcją Bolec.Info: +48 693 375 790 (przez całą dobę).