Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Gospodarowanie odpadami - pytania i odpowiedzi
~DeBLAN niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 8:52
Rzeczowo. Dzięki.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 9:07
--"32. Jak obliczyć łączną minimalną pojemność pojemników przeznaczonych do zbierania odpadów komunalnych na terenie nieruchomości?

Łączną minimalną pojemność pojemników oblicza się, przyjmując, że powinna ona odpowiadać sumarycznej objętości wszystkich odpadów komunalnych wynoszącej w przypadku:

1) nieruchomości zamieszkałej – co najmniej 35 l na każdego mieszkańca nieruchomości,
2) nieruchomości, na której świadczona jest praca – co najmniej 15 l na każdą osobę zatrudnioną oraz dodatkowo w przypadku:
a) dla szkół wszelkiego typu, przedszkoli i żłobków – co najmniej 5 l na każdego ucznia, studenta, dziecko,
b) dla lokalu lub ogródka gastronomicznego – co najmniej 20 l na każde miejsce konsumpcyjne,
c) dla szpitali, internatów, hoteli, pensjonatów itp. - co najmniej 15 l na jedno łóżko,
d) dla ogrodów działkowych – co najmniej 10 l na każdą działkę,
e) dla kina, teatru, sali widowiskowej – co najmniej 5 l na miejsce na widowni,
f) zespołu garaży wolnostojących – co najmniej 10 l na każde miejsce postojowe,
g) dla cmentarzy – co najmniej 2 l na jedno miejsce pochówku.

Właściciel nieruchomości mieszanej (w części zamieszkałej i w części niezamieszkałej) oblicza potrzebną ilość pojemników, w którą musi wyposażyć nieruchomość, jako sumę objętości ( co najmniej 35 l na każdego mieszkańca nieruchomości oraz co najmniej 15 l na każdą osobę zatrudnioną)."


PYTANIE : za jaki okres - miesiąc rok?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 9:34
a jak to będzie wyglądało, jeśli ja zadeklarowałam, że nie będę segregować śmieci, a sąsiad będzie to co? będziemy razem wrzucać do jednego szarego pojemnika, ja wszystkie jak leci a sąsiad te pozostałe z segregacji? No i co z kontrolowaniem tego?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~segregator niezalogowany
10 kwietnia 2013r. o 20:24
Dotychczas podpisywałem umowę z odbiorcą odpadów. Określono w niej warunki odbioru i koszty tej usługi. A jak będzie teraz? Czy Urząd Miasta jako strona w tej "śmieciowej usłudze" zaproponuje warunki umowy? Czyli co oni a co my? Złożona deklaracja jest tylko informacją o ilości mieszkańców i sposobie przygotowania odpadów. Nie jest umową. A co będzie jak nie zgodzę się na warunki Urzędu Miasta? Czy mogę negocjować warunki umowy?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~~bolo niezalogowany
26 kwietnia 2017r. o 22:32
Witam,

Gdzie jeszcze oprócz PSZOK mogę zdać zużyte opony?
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.
REKLAMAEfekt-Okna zaprasza