BolecFORUM
+ nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu "Niech ich prochy spoczywają w pokoju" - w parku na Garncarskiej wyeksponowano historyczną pamiątkę
BolecForum Bolecnauci komentują

"Niech ich prochy spoczywają w pokoju" - w parku na Garncarskiej wyeksponowano historyczną pamiątkę

21 odpowiedzi strona 2 z 3
~~Kirowy Bluszczgość
Cmentarz na pewno istniał jeszcze w latach 1975-79 i jeszcze później. Byłam uczennicą liceum ekonomicznego na ul.Komuny Paryskiej. Na zajęciach wf-u czasem biegaliśmy po cmentarzu między grobami, to było niemiłe uczucie, ale tak było.
~~Zgniły Hebegość
Pamietam z lat 60 tych.Piekne nagrobki,i grobowce tam były.Szedł szaber płyt marmurowych ,które po przeszlifowaniu stawiali sobie nasi.
A likwidacja? Dzisiaj to nazywamy barbarzyństwem,ale wtedy zbyt wielu ludzi miało przed oczyma ich uczynki.Żywa i zasłużona była nienawiść do wszystkiego co niemieckie.
Szkoda pięknej nekropolii,ale trzeba też zrozumieć,że wtedy nie mieliśmy do niemieckiej historii szacunku.
~~Pomarańczowy Czyściecgość
~~Kirowy Bluszcz napisał(a): Cmentarz na pewno istniał jeszcze w latach 1975-79 i jeszcze później. Byłam uczennicą liceum ekonomicznego na ul.Komuny Paryskiej. Na zajęciach wf-u czasem biegaliśmy po cmentarzu między grobami, to było niemiłe uczucie, ale tak było.Bolesławiec informacje

w latach 1973-1975, cmentarz stopniowo zlikwidowano.
~~Jasnożółty Pierisgość
~~Zgniły Hebe napisał(a): Pamietam z lat 60 tych.Piekne nagrobki,i grobowce tam były.Szedł szaber płyt marmurowych ,które po przeszlifowaniu stawiali sobie nasi.
A likwidacja? Dzisiaj to nazywamy barbarzyństwem,ale wtedy zbyt wielu ludzi miało przed oczyma ich uczynki.Żywa i zasłużona była nienawiść do wszystkiego co niemieckie.
Szkoda pięknej nekropolii,ale trzeba też zrozumieć,że wtedy nie mieliśmy do niemieckiej historii szacunku.

A teraz mamy ?
~~Zielonkawa Karaganagość
~~Jasnożółty Pieris napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Zgniły Hebe napisał(a): Pamietam z lat 60 tych.Piekne nagrobki,i grobowce tam były.Szedł szaber płyt marmurowych ,które po przeszlifowaniu stawiali sobie nasi.
A likwidacja? Dzisiaj to nazywamy barbarzyństwem,ale wtedy zbyt wielu ludzi miało przed oczyma ich uczynki.Żywa i zasłużona była nienawiść do wszystkiego co niemieckie.
Szkoda pięknej nekropolii,ale trzeba też zrozumieć,że wtedy nie mieliśmy do niemieckiej historii szacunku.

A teraz mamy ?Powódź informacje

Ambiwalentny,o tak bym to okreslił.
~~Jasnożółty Pierisgość
Moje prochy powinny spocząć na cmentarzu a nie w pokoju i w spokoju !
~~pinio65gość
~~Kirowy Bluszcz napisał(a): Cmentarz na pewno istniał jeszcze w latach 1975-79 i jeszcze później. Byłam uczennicą liceum ekonomicznego na ul.Komuny Paryskiej. Na zajęciach wf-u czasem biegaliśmy po cmentarzu między grobami, to było niemiłe uczucie, ale tak było.

~~Kirowy Bluszcz napisał(a): w


Został zlikwidowany na wiosnę 1976 r.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
REKLAMA