Portal nr 1 w powiecie bolesławieckim
BolecFORUM Nowy temat
Wróć do komentowanego artykułu:
Ruch Palikota w Bolesławcu
5413
#Przemyslaw nieaktywny
26 września 2013r. o 7:11
Witam Pani Izabelo.
Według mnie Polska powinna być krajem wolnym światopoglądowo z gospodarką wolnorynkową .
Dla ochrony chorych i słabszych czytelne stabilne regulacje prawne.
Jak najmniej ingerencji państwa w gospodarkę.
W chwili obecnej administracja państwa / 1,3 % populacji / kosztuje nas ponad 20 % wszystkich posiadanych pieniędzy.W zamian mamy chaos .
Usługi komunalne i administracyjne noszą znamiona wyśrubowanego fiskalizmu a nie usług na rzecz ludności / przykład , cmentarz komunalny /

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Obserwator niezalogowany
26 września 2013r. o 16:09
Znaczy się kto i jak może to zmienić ?
Bo ani kaczor ani kłamczuch nie są chętni.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~Iza niezalogowany
26 września 2013r. o 20:33
Witam, Panie Przemysławie.
A mnie się marzy Polska suwerenna, silna, bezpieczna, sprawiedliwa, dbająca o obywateli i interes narodowy, dumna ze swojej historii i tradycji. Oparta o prawo naturalne, tolerancyjna, szanująca godność człowieka i prawo do życia.
Z własnym, niezależnym pieniądzem, gdzie strategiczne gałęzie gospodarki, banki są w rękach państwa. Z silną armią, bo w sojusze nie wierzę. Ze sprawną i uczciwą administracją, sądownictwem, dobrym prawodawstwem. Taka, gdzie szanuje się prawo własności i dziedziczenia. Z wysokim poziomem oświaty, nauki, kultury, ochrony zdrowia.
To tak na szybko. Na takie państwo chcę płacić podatki.
Marzy mi się również świadome, obywatelskie społeczeństwo i uczciwi politycy.
Trochę pompatycznie, ale niech będzie :D
Pozdr. :)
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 września 2013r. o 21:40
falco napisał(a): ;)

Iza ma rację, Papugo :) Im więcej w Nas wiary, tym szybciej powstanie takie właśnie Państwo, jak Ona opisuje . Oczywiście nie mówimy o bandytach w koloratkach i ich sztucznej wierze ;) Przemuś tutaj też się zgodzi, nieprawdaż Przemo ? :) Zwróćcie uwagę , jak wiele Nas różni , a jak wiele łączy. Czyż to nie jest cud ? :D Swoboda myślenia i odwaga wyrażania swych poglądów... to różnica , czy część wspólna ? Nawet jeśli sprzeczamy się ze sobą :)

Jak tam wypieki Jaszczurzyco :* ? :D

Dobra , idę do wanny , ciężki dzień miałem dzisiaj, dobrej nocy Wam życzę :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
~ niezalogowany
26 września 2013r. o 21:43
Pannazdzieckiem napisał(a):

Dobra , idę do wanny

uwazaj na jaszczura, coby sie nie sparzył!
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
26 września 2013r. o 21:48
~Iza napisał(a): Witam, Panie Przemysławie.
A mnie się marzy Polska suwerenna, silna, bezpieczna, sprawiedliwa, dbająca o obywateli i interes narodowy, dumna ze swojej historii i tradycji. Oparta o prawo naturalne, tolerancyjna, szanująca godność człowieka i prawo do życia.
Z własnym, niezależnym pieniądzem, gdzie strategiczne gałęzie gospodarki, banki są w rękach państwa. Z silną armią, bo w sojusze nie wierzę. Ze sprawną i uczciwą administracją, sądownictwem, dobrym prawodawstwem. Taka, gdzie szanuje się prawo własności i dziedziczenia. Z wysokim poziomem oświaty, nauki, kultury, ochrony zdrowia.
To tak na szybko. Na takie państwo chcę płacić podatki.
Marzy mi się również świadome, obywatelskie społeczeństwo i uczciwi politycy.
Trochę pompatycznie, ale niech będzie :D
Pozdr. :)


Nie lepiej to uprościć do minimum i stworzyć Polskę Obywatelską.
Taką w której najważniejszy jest interes człowieka a nie skarbu państwa.
Każdy obywatel powinien mieć przede wszystkim prawo do zapracowania na utrzymanie własne i rodziny a potem dla skarbu państwa.
Kwota wolna powinna obejmować minimalną krajową brutto plus określona suma na każde dziecko i niepracującego współmałżonka.
Przykro mi ale Pan Falco / Jan / ma sporo racji .Kraj może się opierać jedynie na pracy i mądrym prawie.Zero rozdawnictwa.
Piotr / panna / chciał by socjalu ale z pewnością nie chciał by tyrać za kogoś.

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
4335
#Pannazdzieckiem nieaktywny
26 września 2013r. o 22:19
Przemyslaw napisał(a): ... najważniejszy jest interes człowieka a nie skarbu państwa.
.


Czyli żarcie , dach nad głową i poczucie bezpieczeństwa , cokolwiek miałoby to znaczyć. Przemuś , czyż ja Ci już nie mówiłem , że US jest przedłużeniem banksterki. Dziwisz się , że mamy takie powalone państwo , gdzie interes skarbu jest ważniejszy od szczęścia jednostki ? A czymżesz różni się Twoja " kwota wolna " od BDP ?

Papuga jest w błędzie , brakuje Mu wiary. Póki co, za marzenia nie wsadzają do pierdla , no to ja z Arystokratką, jeszcze sobie trochę pomarzymy :) Piszesz się Iza ? :)

Ludzie w zasadzie myślą logicznie. Problem polega na tym , że operują na nie pełnych , bądź fałszywych informacjach. I dlatego taką logikę trzeba w du... ży kapelusz włożyć . Krzysztof Karoń.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
5413
#Przemyslaw nieaktywny
26 września 2013r. o 22:58
Panie Piotrze --- KWOTA WOLNA jest to przyzwolenie państwa aby człowiek mógł ze swoimi pieniędzmi robić co tylko chce.Tak być powinno.
Dzisiaj niestety jest odwrotnie - podatnik musi prawie wszystko oddać państwu a jak mu zostanie starać się przetrwać.Nie ta kolejność.
Nawet gdy kwota wolna będzie dwa tysiące i tak większość natychmiast wróci do kasy państwa .Wszystkie najważniejsze media / prąd , gaz ,paliwa ,węgiel, / są oakcyzowane , owatowane i opodatkowane.
To nie wina społeczeństwa że władza jest nieudolna i nie potrafi rządzić.Potrafi jedynie dbać o własne prywatne interesy.Uwłaszcza się na publicznym majątku i zaprzedaje los Polaków za cenę utrzymania się u władzy.

Szanuj innych i licz że w zamian uszanują Ciebie.
Zgłoś do moderacji Odpowiedz
Wypowiedz się:
Jeśli zostawisz to pole puste przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja czyichś danych osobowych bez zezwolenia czy użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi, a osoba zamieszczająca wypowiedź może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania wszystkich opublikowanych wypowiedzi, jednak nie bierze na siebie takiego obowiązku. Pamiętaj, że dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji i udostępniania. Umieszczając cudze zdjęcia możesz złamać prawo autorskie. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za publikowane zdjęcia.