REKLAMAMrowka zaprasza
BolecFORUM
+ nowy temat
18 maja 2025r. godz. 08:50 3132 Bolec.Info

Po ponad 20 latach wraca połączenie kolejowe do Karpacza! Jest jednak jedno ALE

Od 15 czerwca Koleje Dolnośląskie wznowią połączenia kolejowe do Karpacza, jednego z najbardziej popularnych kurortów w Karkonoszach.

Koleje Dolnośląskie
Koleje Dolnośląskie (fot. Bernard Łętowski)

Po raz ostatni pociągi kursowały tam w 2000 roku. Dzięki modernizacji linii kolejowej przez samorząd województwa na trasie pojawi się kilkanaście nowych kursów — 12 par połączeń w tygodniu oraz 14 w weekendy.

Najważniejszą informacją dla podróżnych jest fakt, że połączenia do Karpacza będą realizowane z Jeleniej Góry. Pociągi KD Sprinter dotrą z Karpacza do Jeleniej Góry w około 18 minut. Dodatkowo w weekendy cztery kursy będą realizowane przez zabytkowe pociągi, co będzie nowością na Dolnym Śląsku i ma przyciągnąć miłośników kolejnictwa oraz turystów.

Dla mieszkańców Bolesławca oraz osób planujących wycieczki do Karkonoszy pozostaje jednak ważne pytanie o sposób dotarcia do Jeleniej Góry, gdzie możliwa jest przesiadka na pociąg do Karpacza. Obecnie brak jest wygodnego i bezpośredniego połączenia kolejowego między Bolesławcem a Jelenią Górą, co może utrudniać korzystanie z nowych kursów.

Bolec.Info - zdjęcie

Sonda Bolec.Info


Czy Twoim zdaniem Bolesławiec powinien mieć bezpośrednie połączenie kolejowe z Jelenią Górą?

Opracowane przez
Marcin Marczewski
Marcin Marczewski

wydawca, redaktor naczelny i dziennikarz portalu i gazety Bolec.Info.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Po ponad 20 latach wraca połączenie kolejowe do Karpacza! Jest jednak jedno ALE

5 odpowiedzi
~~Grynszpanowa Dyniagość
Połączenie potrzebne zwłaszcza z powodu atrakcyjności samego przejazdu doliną Bobru.
Widoki krajobrazy tunele zapora.
~~Brązoworudy Uczepgość
Super, tylko co nam z tej informacji, skoro , Bolesławca nie da się łatwo dojechać?
~~Anonimgość
No właśnie,co nam z tej informacji ,z Bolesławca do Jeleniej Góry raczej kiepsko się dostać ,koleją nie można ,a autobus jest tylko jeden i to rano ,i nikogo to nie obchodzi
~~Liliowobiały Słoneczniczekgość
Mieszkańcy Bolesławca powinni starać się o połączenie do Jeleniej Góry przez Zebrzydową, Nowogrodziec, Lwówek,Wleń. Do Zebrzydowej mamy pociągi prawie co godzinę.To jest do załatwienia.Tu mogą wykazać się włodarze Bolesławca. Nowogrodźca, Lwówka i Wlenia również.Linię 283 powinny przejąć samorządy a KD zapewni tabor. Brać się do roboty.
~~Ognistoczerwony Makgość
Bolesławiec od jest obleśnym miastem bez perspektyw mieszkańców, z układami politycznymi włodarzy którzy niszczą rozwój
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA