BolecFORUM
+ nowy temat
PILNE!
31 lipca 2025r. godz. 10:42 1750 Dariusz Gołębiewski

Uwaga! Jutro o 17 w całym powiecie zawyją syreny

Oficjalnie ma to być związane z ogólnokrajowym treningiem użycia systemów ostrzegawczych i alarmowych.

Powstaniec warszawski
Powstaniec warszawski (fot. Wikimedia Commons /Eugeniusz Haneman, domena publiczna)

W rzeczywistości będzie to tradycyjna forma uczczenia pamięci powstańców warszawskich, mająca miejsce co roku w czasie tzw. Godziny "W", która w 1944 roku była momentem rozpoczęcia powstania przeciwko Niemcom. Przepisy nie pozwalają na wykorzystywanie syren alarmowych do takich celów, więc ćwiczenia z ich wykorzystania są każdorazowo ustalane właśnie na rocznicę wybuchu powstania.

Dla uczczenia tej rocznicy każdego 1 sierpnia, o godzinie 17, przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego (Kotwicy) na Plantach odbywa się patriotyczna uroczystość. Od wielu lat każdym razem ma ona taki sam scenariusz - powitanie zgromadzonych uczestników, odśpiewanie hymnu, apel harcerski, przemówienie starosty lub prezydenta Bolesławca, apel poległych z salwą honorową oraz krótki występ miejskiej orkiestry. 

Sonda Bolec.Info


Czy obchody rocznicy Powstania Warszawskiego są obchodzone tak, aby zainteresować ludzi historią II wojny światowej?

Opracowane przez
Dariusz Gołębiewski
Dariusz Gołębiewski

współpracownik portalu i gazety Bolec.Info. Autor działu "Okruszki historii", historyk.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Uwaga! Jutro o 17 w całym powiecie zawyją syreny

6 odpowiedzi
~~Kasztanowatordzawy Jastrzębiecgość
~~Ciemnoczekoladowy Oczar napisał(a): Żeby politycy, kibole, bąkiewicze i inni tego rodzaju "patrioci" z tego tematu nie robili szopki to może i byłoby to godne uczczenie Powstańców a tak. Wszystko będzie wykorzytane jak co roku do ich brudnych, durych gierek i oskrżania się nawzajem. Wstyd i hańba.


Te fałszywą troskę w buty sobie schowaj! Szykuj sobie lepiej strój na tzw paradę równości...
~~Ciemnoczekoladowy Oczargość
~~Kasztanowatordzawy Jastrzębiec napisał(a): Te fałszywą troskę w buty sobie schowaj! Szykuj sobie lepiej strój na tzw paradę równości...
Powstanie było 81 lat temu, i powstańcy takich "partiotów" jak ty i ta polityczna chołota, mieliby z pewnością w głebokim poważaniu. Idź pilnuj pokoju czy ci "migrant" z granicy telewizora nie wynosi.
~~ASTRA gość
~~Ciemnoczekoladowy Oczar napisał(a): Żeby politycy, kibole, bąkiewicze i inni tego rodzaju "patrioci" z tego tematu nie robili szopki to może i byłoby to godne uczczenie Powstańców a tak. Wszystko będzie wykorzytane jak co roku do ich brudnych, durych gierek i oskrżania się nawzajem. Wstyd i hańba.
Cokolwiek się robi i każdy kto się przyczynia do organizowania różnych patriotycznych uroczystości czy też wyrażania swojego niezadowolenia z tego co się dzieje w naszym kraju zaraz jest oczerniany, obmawiany. S T O P N I E N A W I Ś C I.
~~Brunatnorudy Bluszczykgość
~~Ciemnoczekoladowy Oczar napisał(a): Żeby politycy, kibole, bąkiewicze i inni tego rodzaju "patrioci" z tego tematu nie robili szopki to może i byłoby to godne uczczenie Powstańców a tak. Wszystko będzie wykorzytane jak co roku do ich brudnych, durych gierek i oskrżania się nawzajem. Wstyd i hańba.


I "nasi chłopcy" mogli bezproblemowo uczcić powstańców
~~Ciemnopomarańczowa Metasekwojagość
her tusk nie bedzie zadowolony.
Pewnie go ursula zdrowo opier....
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA ZSTiP zaprasza