REKLAMA
BolecFORUM
+ nowy temat
1 sierpnia 2025r. godz. 14:14 1973 Bolec.Info

Spotkajmy się dziś pod bolesławiecką Kotwicą – wspólnie uczcijmy Godzinę „W”

O 17:00 zatrzymaj się. Nie mów nic. Stań w ciszy – dla tych, którzy oddali życie za wolność.

Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu.
Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu. (fot. Fot.: phm. Juliusz Idzikowski)

1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, mieszkańcy Bolesławca spotkają się pod symboliczną Kotwicą – znakiem Polski Walczącej, by uczcić pamięć tych, którzy 81 lat temu stanęli do walki o wolność.

Harcerze z Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu zapraszają do wspólnego upamiętnienia Powstańców. Zbiórka harcerska rozpocznie się o godzinie 16:30, natomiast wszystkich mieszkańców organizatorzy zapraszają na godzinę 17:00 – dokładnie w Godzinę „W”.

O tej porze w całym kraju, także w Bolesławcu, rozlegną się syreny alarmowe. Zatrzymajmy się wtedy na chwilę w ciszy i zadumie. Niech ten moment stanie się wyrazem naszej pamięci, jedności i wdzięczności wobec tych, którzy nie zawahali się złożyć najwyższej ofiary.

To nie tylko rocznica historyczna. To również moment, w którym jako wspólnota pokazujemy, że pamiętamy, szanujemy i nie zapominamy o naszych bohaterach – mówią organizatorzy wydarzenia.

Warto przyjść, stanąć ramię w ramię z innymi mieszkańcami i wspólnie uczcić tych, którym zawdzięczamy.

Sonda Bolec.Info


Czy zamierzasz uczcić Godzinę „W”?

Opracowane przez
Patrycja Kozak
Patrycja Kozak

dziennikarka i redaktorka portalu i gazety Bolec.Info. Prowadząca program "Babskie gadki".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Spotkajmy się dziś pod bolesławiecką Kotwicą – wspólnie uczcijmy Godzinę „W”

11 odpowiedzi strona 2 z 2
~~Strach sie bacgość
Duda rozdał odznaczenia propagandystom szczujni tvp.

Szlag mnie trafia.
~~Zzieleniała Bakopagość
„ .. Czy Donald Tusk nie zdołał dostrzec,
że 1 sierpnia cała Polska
składa hołd
bohaterom Powstania Warszawskiego.

Premier polskiego rządu nie pojawił się

na żadnych uroczystościach,
nie złożył kwiatów,
nie napisał nawet tweeta,
nie upamiętnił wielkiego zrywu niepodległościowego.

Jak określić taki stosunek do spraw dla Polski najważniejszych … ”
~~MEMgość
Pseudopatrioci bąkiewicz, matecki, MEMtzen wykorzystali Powstanie Warszawskie dla poklasku i żeby na tym zarobić i namieszać w główkach.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMAMrowka zaprasza