BolecFORUM
+ nowy temat
Tylko na Bolcu
12 sierpnia 2025r. godz. 11:58 5367 Dariusz Gołębiewski

Wiemy, co będzie z budynkiem muzeum przy Mickiewicza! Czekają go spore zmiany!

Mamy nieoficjalne informacje o tym, co stanie się z dawną siedzibą Muzeum Ceramiki. Szczegóły mają zostać ogłoszone po Święcie Ceramiki przez władze miasta.

Muzeum Ceramiki
Muzeum Ceramiki (fot. Kazimierz Marczewski)

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, dawną siedzibę Muzeum Ceramiki przy ulicy Mickiewicza przejmie Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Wiedzy. Budynek pochodzący z XIX wieku (wraz ze średniowieczną wieżą, niegdyś służącą jako baszta obronna) musiałby zostać wcześniej przebudowany w ścisłej współpracy i za zgodą konserwatora zabytków.

Po zakończonych pracach w dawnym muzeum mogłyby się odbywać warsztaty w ramach Centrum Wiedzy oraz konferencje i spotkania autorskie. Pozwoliłoby to bolesławieckiej bibliotece znacząco poszerzyć jej ofertę kulturalną i warsztatową. Biblioteka w takim scenariuszu miałaby też przejąć obecne lapidarium, więc zgromadzone tam zabytkowe nagrobki oraz rzeźby zostałyby przeniesione do muzealnego parku przy ulicy Zgorzeleckiej. 

Sonda Bolec.Info


Czy przejęcie dawnego muzeum przez MBP-Centrum Wiedzy to dobry pomysł?

Opracowane przez
Dariusz Gołębiewski
Dariusz Gołębiewski

współpracownik portalu i gazety Bolec.Info. Autor działu "Okruszki historii", historyk.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Wiemy, co będzie z budynkiem muzeum przy Mickiewicza! Czekają go spore zmiany!

23 odpowiedzi strona 3 z 3
~~Pomidorowa Tawułagość
~~Fiołkowy Uczep napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Rudozłoty Zaślaz napisał(a):
Ktoś napisał: Ktoś napisał: ~~Redford napisał(a): Jestem zaskoczony. Sądziłem, że budynek przejmie szpital św. Łukasza…

Przecież ten budynek się kompletnie nie nadaje na szpital.
Strome schody, brak wind, brak dostępności dla osób z niepełnosprawnością.


No właśnie dlatego! To jest piękna inwestycja :)
A jakby z KPO to zrobić , to dopiero by było fajnie. Miś na miarę naszych możliwości!



Inwestycje dla dyrektora szpitala są najważniejsze...najlepiej co pół roku przenosic oddziały...budowa nokia operacyjny...rezygnować ze starego..a za chwilę remontować stary..,inwestycje są najważniejsze niejszego hihihi
~~Jasiogość
Bo na ,,inwestycjach'' najłatwiej ,,zgubić '' kilka złotych.
Tym bardziej że kasę rozlicza może jakaś zaprzyjaźniona księgowa.
~~Lazurowa Kuningamiagość
~~Stomil napisał(a): Jak bym tam zrobiła muzeum dokonań i genialnych, zniweczonych inwestycji Naszego Słońca Karkonoszy w Kratkę Zum Beispiel : nieczynne zardzewiałe sztuczne lodowisko, nieczynne zarośnięte baseny na Jeleniogórskiej, nieczynny CIK, nieczynne muzeum na Mickiewicza, nieczynny komin ceramiczny wybudowany za grube pieniądze na Kutuzowa, płytki plac zabaw dla dzieci w wodzie zwany basenami na Spacerowej, niewybudowana Galeria na Łokietka/Zgorzelecka, rozebrane i zmielone Bunzlau I i Bunzlau II... itp. itd.


Ale właśnie o to chodzi. Opalony ma piękną strategię wyciągania funduszy na WIEEELKIE hasła . potem 3-5 latek, sztucznego utrzymywania za nasze i...przetarg, albo pustostan.
Należy zwrócić uwagę, że gdyby te budynki zakupił ktos prywatnie, to musiałby zapiepszac dzień i noc , aby to opłacić i spłacić..a tak Romcio utworzy kolejnego trupa i będzie to utrzymywał z naszych podatków.
Proponuję z garażu przenieść tam Straż Miejską, Strefę Płatnego Parkowania i Komorników

~~Srebrnoszara Bergeniagość
warsztaty. spotkania, konferencje juz mamy w bibliotece, w muzemu "kutuzowa", BOK - kino FOrum, w muzemu ceramiki przy ul. Zgorzelckiej. Mało?
~~Srebrnoszara Skimiagość
~~Jasio napisał(a): Bo na ,,inwestycjach'' najłatwiej ,,zgubić '' kilka złotych.
Tym bardziej że kasę rozlicza może jakaś zaprzyjaźniona księgowa.


Oooooo?
~~Paliowy Kleomegość
~~Lazurowa Kuningamia napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Stomil napisał(a): Jak bym tam zrobiła muzeum dokonań i genialnych, zniweczonych inwestycji Naszego Słońca Karkonoszy w Kratkę Zum Beispiel : nieczynne zardzewiałe sztuczne lodowisko, nieczynne zarośnięte baseny na Jeleniogórskiej, nieczynny CIK, nieczynne muzeum na Mickiewicza, nieczynny komin ceramiczny wybudowany za grube pieniądze na Kutuzowa, płytki plac zabaw dla dzieci w wodzie zwany basenami na Spacerowej, niewybudowana Galeria na Łokietka/Zgorzelecka, rozebrane i zmielone Bunzlau I i Bunzlau II... itp. itd.


Ale właśnie o to chodzi. Opalony ma piękną strategię wyciągania funduszy na WIEEELKIE hasła . potem 3-5 latek, sztucznego utrzymywania za nasze i...przetarg, albo pustostan.
Należy zwrócić uwagę, że gdyby te budynki zakupił ktos prywatnie, to musiałby zapiepszac dzień i noc , aby to opłacić i spłacić..a tak Romcio utworzy kolejnego trupa i będzie to utrzymywał z naszych podatków.
Proponuję z garażu przenieść tam Straż Miejską, Strefę Płatnego Parkowania i Komorników


Tak tak ,komorników tam dać ,będzie można zatrudnić ich więcej ,każda rodzina powinna mieć swojego rodzinnego komornika , każdy pracujący i nie pracujący ,każdy bezdomny ,i zamieszkujący .komorników nam trzeba jak powietrza
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!

REKLAMA