BolecFORUM
+ nowy temat
Tylko na Bolcu
15 kwietnia 2026r. godz. 23:43 2025 Kazimierz Marczewski

Amerykańska orkiestra zachwyciła Bolesławian. Muzyczny wieczór pełen emocji [WIDEO, FOTOREPORTAŻ]

Koncert z okazji 250-lecia Stanów Zjednoczonych był pełen emocji, znanych melodii i owacji na stojąco.

Orkiestra Sił Powietrznych USA
Orkiestra Sił Powietrznych USA (fot. Kazimierz Marczewski)

Bolesławianie przeżyli wyjątkowy muzyczny wieczór. W Kinie Forum wystąpił amerykański USAFE Band, a koncert odbył się z okazji 250-lecia powstania Stanów Zjednoczonych.

Publiczność od pierwszych chwil przyjęła muzyków owacyjnie. Koncert rozpoczęły hymny Polski i USA, po których zabrzmiał bolesławiecki hejnał. Później było już tylko intensywnie – przez ponad dwie godziny scena należała do muzyki filmowej, klasyki i znanych melodii w nowoczesnych aranżacjach, w tym także poloneza Chopina.

Były bisy, były emocje i bezpośrednie spotkania z artystami po koncercie. Widzowie chętnie rozmawiali z muzykami i robili pamiątkowe zdjęcia. Atmosfera? Jednogłośnie – znakomita.

USAFE Band to orkiestra z historią sięgającą 1943 roku, założona przez Glenna Millera. Dziś to 45 profesjonalnych muzyków, którzy rocznie grają setki koncertów w Europie i Afryce, łącząc jazz, klasykę i współczesne brzmienia.

Koncert w Bolesławcu był częścią trasy Freedom 250, obejmującej osiem polskich miast. To nie tylko muzyka, ale też symbol współpracy i przyjaźni polsko-amerykańskiej.

Dla uczestników był to wieczór pełen energii, emocji i dźwięków, które na długo zostaną w pamięci.  Fragmenty konertu może zobaczyć na FB Bolec.Info.

.

Fotoreportaż: Koncert Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce

Koncert Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce

1 - Koncert Orkiestry Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie i Afryce

fot. Bolec.Info, 2026-04-16

Bolec.Info - zdjęcieBolec.Info - zdjęcie

Bolec.Info - zdjęcie

 

Sonda Bolec.Info


Która część koncertu zrobiła na Tobie największe wrażenie?

Opracowane przez
Kazimierz Marczewski
Kazimierz Marczewski

dziennikarz i redaktor portalu i gazety Bolec.Info. Prowadzący program "Rozmowa Bolec.Info".

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Ten artykuł nie ma jeszcze ocen.
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Amerykańska orkiestra zachwyciła Bolesławian. Muzyczny wieczór pełen emocji [WIDEO]

16 odpowiedzi strona 2 z 2
~~Purpurowy Winnikgość
~~Mami napisał(a): Gdzie była informacja wcześniej o koncercie? Zazwyczaj czytam jak coś wydarzyło się...


Widocznie komenda policji ani portale z lubina i lubania nie zamieszczały informacji o tym wydarzeniu, więc nie było skąd skopiowac. I romano juz nie bedzie startowac, więc nie zapłacił niezależnym mediom za ogłoszenie o tym koncercie, a za darmo to oni tylko niusa z policji kopiują do chata gpt, żeby brzmiał głupiej, i wtedy wieszają takie ogłoszenie tutaj. Zawsze po fakcie :)
~~Purpurowy Winnikgość
~~Jaskrawożółta Mina napisał(a): Tak czy inaczej to nasz przyjaciel!


Jak i ten przystojny Gruzin, Pan Stalin :) nikt nas tak spod nazistowskiego buta nie wyzwolił jak on! Gdyby tylko Józef miał dostęp do pomaranczowej farby do włosów i samoopalacza....
~~rysgość
Byłem na koncercie. Bardzo, bardzo fajny. Był jedne problem, zgrzyt. Zachowanie pani wice prezydent i dyrektorunia boku. Po prostu wiocha. Pani bąkała coś o fordzie trampka i pomyliła 250 lat USA z rocznicą wojsk ameryki co miało miejsce rok temu. Kompromitacja. Jeszcze to dziecko latające z trzema różami po scenie. Wiocha. A sam koncert super. Co do waszych opinii, to taki sam sens jak ocenianie najlepszej ligi koszykarskiej na podstawie bandyckich działań władz ameryki.
~~Czarna Tawułagość
Jak śpiewał chór krasnej armii ZSRR to lepiej się towarzysze staraliście.
~~Purpurowy Winnikgość
~~rys napisał(a): Byłem na koncercie. Bardzo, bardzo fajny. Był jedne problem, zgrzyt. Zachowanie pani wice prezydent i dyrektorunia boku. Po prostu wiocha. Pani bąkała coś o fordzie trampka i pomyliła 250 lat USA z rocznicą wojsk ameryki co miało miejsce rok temu. Kompromitacja. Jeszcze to dziecko latające z trzema różami po scenie. Wiocha. A sam koncert super. Co do waszych opinii, to taki sam sens jak ocenianie najlepszej ligi koszykarskiej na podstawie bandyckich działań władz ameryki.


Czyli norma. Powiatowy stand-up tego "uduchowionego" polonisty przejadł sie juz chyba wszystkim. Zawsze nieprzygotowany, zawsze z trudem klecący zdania, zawsze fatalna prezencja... przy takim obwodzie w pasie nie zakłada sie rurek ani cygaretek, jasne kolory także nie służą. A koleżanka musiała trzymać poziom "gospodarza" na tym folwarku...
~~Liliowy Jałowiecgość
Lubię takie granie.ale bojkotuje.nie toleruje nawalanki po szkołach,o zmianach nie wspomne
~~alojzygość
~~Purpurowy Winnik napisał(a):
Ktoś napisał: ~~Mami napisał(a): Gdzie była informacja wcześniej o koncercie? Zazwyczaj czytam jak coś wydarzyło się...


Widocznie komenda policji ani portale z lubina i lubania nie zamieszczały informacji o tym wydarzeniu, więc nie było skąd skopiowac. I romano juz nie bedzie startowac, więc nie zapłacił niezależnym mediom za ogłoszenie o tym koncercie, a za darmo to oni tylko niusa z policji kopiują do chata gpt, żeby brzmiał głupiej, i wtedy wieszają takie ogłoszenie tutaj. Zawsze po fakcie :)


W punkt.
~~Popielaty Tytońgość
~~Jasnoróżowa Szarotka napisał(a): Jaki konceet??? Pierwsze słyszę.

Były plakaty na słupach informacyjnych porozlepiane już dwa tygodnie temu.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!