REKLAMA ZSTiP zaprasza
BolecFORUM
+ nowy temat
8 maja 2026r. godz. 19:22 10652 Bolec.Info / wyborcza.pl

Dyrektor szpitala Kamil Barczyk będzie tłumaczył się przed starostą. Będzie też kontrola

Powiat Bolesławiecki reaguje na doniesienia o milionowych płatnościach bolesławieckiego szpitala dla spółki Medask.

Kamil Barczyk, dyrektor SP ZOZ w Bolesławcu
Kamil Barczyk, dyrektor SP ZOZ w Bolesławcu (fot. Bolec.Info)

Na Bolec.Info w tekście pt. "Szpital św. Łukasza: Miliony płyną do spółki pracowników. Poseł Pogoda oczekuje wyjaśnień" pisaliśmy o tym, że że Szpital św. Łukasza w Bolesławcu od 2023 roku płaci miliony złotych spółce założonej przez własnych pracowników.

Spółka Medask otrzymuje miesięcznie średnio 714 515,07 zł, co w 2025 roku dało ponad 8,5 miliona złotych. Z tych środków opłacanych jest 41 lekarzy pracujących w 18 poradniach ambulatoryjnych.

Po doniesieniach prasowych o tej umowie i możliwym konflikcie interesów zareagował poseł PiS Szymon Pogoda, wezwał dyrektora szpitala do złożenia wyjaśnień przed mieszkańcami i Radą Powiatu Bolesławieckiego.

- Mieszkańcy mają prawo do pełnej transparentności w funkcjonowaniu publicznych placówek ochrony zdrowia, zwłaszcza gdy pojawiają się pytania dotyczące wydatkowania środków publicznych, możliwego konfliktu interesów oraz zasad zawierania kontraktów. Oczekuję od Dyrektora Szpitala Pana Kamila Barczyka rzetelnej odpowiedzi oraz przedstawienia wszystkich okoliczności związanych z doniesieniami medialnymi zarówno przed opinią publiczną jak i Radnymi Rady Powiatu Bolesławieckiego.

Na doniesienia zareagowały także władze Powiatu Bolesławieckiego.

W popołudniowym komunikacie Powiatu poinformowano o decyzji:

- W związku z opublikowanymi na lokalnym portalu informacjami na temat spółki Medask Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 4 maja br. postanowieniem zobowiązał dyrektora szpitala powiatowego w Bolesławcu do złożenia wyjaśnień w sprawie do dnia 11 maja. Jednocześnie podjął decyzję o przeprowadzeniu kontroli dotyczącej wydatkowania środków przekazanych szpitalowi bolesławieckiemu dotacjami powiatu.

 

Sonda Bolec.Info


Jak oceniasz sytuację związaną ze współpracą szpitala św. Łukasza ze spółką Medask?

Opracowane przez
Marcin Marczewski
Marcin Marczewski

wydawca, redaktor naczelny i dziennikarz portalu i gazety Bolec.Info.

Kontakt z Redakcją: redakcja@bolec.info  ·  tel. +48 693-375-790
Oceń ten artykuł
Średnia ocena: 5,00 / 5  ·  głosów: 1
Aby oddać głos, zaloguj się.
BolecForum Bolecnauci komentują

Dyrektor szpitala Kamil Barczyk będzie tłumaczył się przed starostą. Będzie też kontrola

70 odpowiedzi strona 9 z 9
~~Srebrnoszara Skimiagość
~~Co za przypadek napisał(a): Szpital św. Łukasza w Bolesławcu od 2023 roku płaci miliony złotych spółce założonej przez własnych pracowników.

Spółka Medask otrzymuje miesięcznie średnio 714 515,07 zł, co w 2025 roku dało ponad 8,5 miliona złotych.


A Starosta w haśle " wszystkie ręce na poklad " ???
~~Barwinkowa Forsycjagość
""8,5 miliona dla MEDASK to prawie tyle co robot chirurgiczny HUGO

"8,5 mln dla Medask – to prawie tyle co inwestycja w fotowoltaike, magazyny energii, ocieplenie i… POMPY CIEPŁA!!!

MOCNO CIEKAWA INWESTYCJA Panie Starosto bo ma „green power”.

Kolejny temat???

Pan już zaczął grać w zielone? """

Coraz więcej gorzkich tabletek u kontrolerów???"""


A Pan starosta otwiera oczy???
~~Złocistobrązowy Kleomegość
Przed biskupem legnickim niech się tłumaczy.
~~Srebrnoszara Skimiagość
~~Granatowoczarna Lobelia napisał(a): Wszystko merytorycznie wytlumaczy


buhahaha
~~Wiktor Kaczurowski gość
Myślę, że Pan Barczyk wszystko wytlumaczy i dalej z sukcesem będzie rozwijać ten szpital. Naprawdę zrobił bardzo dużo da szpitala, a znaczy dla mieszkańców powiatu bolesławieckiego i nie tylko.
Wypowiedz się
Piszesz jako gość. Zaloguj się, żeby komentować ze stałą tożsamością — po zalogowaniu wrócisz tutaj automatycznie.
Zostaw puste, a przypiszemy Ci losową ksywę.
Publikacja danych osobowych bez zgody lub użycie zwrotów obraźliwych podlega odpowiedzialności karnej i będzie skutkować przekazaniem danych publikującego organom ścigania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Bolec.Info nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i wypowiedzi. Bolec.Info zastrzega sobie prawo do moderowania opublikowanych wypowiedzi.
Dodając zdjęcie deklarujesz, że jesteś jego autorem i przekazujesz Wydawcy Bolec.Info prawa do jego publikacji. Umieszczanie cudzych zdjęć może naruszać prawo autorskie.
W celu utrzymania jakości dyskusji wykorzystujemy automatyczne narzędzia analizujące treści. Posty zawierające wulgaryzmy lub niebezpieczne linki mogą zostać automatycznie ukryte.
Daj nam cynk — zgarnij nagrodę!

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Daj nam znać!